کانال تلگرم اخبار هیات علمی

برنامه‎ریزی هیأت عالی جذب برای حل مشکل بورسیه‎ها در استان‎ها

رئیس هیأت عالی جذب یکی از برنامه‎های این هیأت را حضور در استان‎ها و حل مشکلات بورسیه‎ها و بررسی پیشنهادات و راهکارهای ارائه‎شده از سوی اساتید جذب‎شده در دانشگاه‎ها عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه گلستان، نشست اعضای هیأت علمی دانشگاه گلستان با محمدعلی کی نژاد رئیس هیأت عالی جذب اعضای هیأت علمی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد. در این نشست که با هدف تبیین سیاست‌ها و شیوه های بررسی صلاحیت عمومی اعضای هیأت علمی برگزار شد، کی نژاد گفت: حضور اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی در استان‌ها و برپایی چنین جلساتی، بررسی پیشنهادات و راهکارهای ارائه شده از سوی اساتید جذب شده در دانشگاه ها و همچنین بحث درخصوص بورسیه ها رفع مشکلات مربوط به آنهاست.

وی ادامه داد: نقش تربیتی اساتید به گونه ای است که باید علاوه بر تربیت نیروهای متخصص و متعهد در دانشگاه ها، تربیت نسل انقلابی و جوان کشور را در برنامه های خود بگنجانند تا روند اسلامی شدن دانشگاه ها شتاب بیشتری بگیرد. همچنین ارتقاء علمی و به روز بودن و تلاش برای ایجاد مراکز رشد و شرکت‌های دانش بنیان که از نیازهای اساسی کشور است، از دیگر انتظارات شورای عالی انقلاب فرهنگی است.

در ابتدای این نشست دکتر مصطفی رقیمی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی ضمن خیر مقدم به حاضرین گزارشی از روند تأسیس دانشگاه و جذب اعضای هیأت علمی از آغاز به امروز ارائه دادند.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “برنامه‎ریزی هیأت عالی جذب برای حل مشکل بورسیه‎ها در استان‎ها”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *