خانه » جذب هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی » شروع ثبت نام فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

شروع ثبت نام فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

ثبت نام فراخوان جذب اعضای هیات علمیسال ۱۴۰۲ دانشگاه آزاد اسلامی (نوبت اول) آغاز شد.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد…

به گزارش وب سایت هیات علمی، متقاضیان شرکت در این فراخوان می‌توانند با مراجعه به سامانه جامع دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی sajed.iau.ir نسبت به تکمیل مدارک و ثبت‌نام اقدام کنند.

زمان ثبت نام فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

رئیس مرکز جذب و امور هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: متقاضیان می‌توانند از روز یکشنبه ۲۱ خرداد ماه تا ۳۱ خردادماه با مراجعه به سامانه جامع دانشگاه آزاد نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

شرایط ثبت نام جذب هیات علمی دانشگاه آزاد

۱- شرایط عمومی جذب اعضای هیأت علمی مطابق مصوبه ۶۰۸ مورخ ۱۳۸۶/۴/۱۹ شورای عالی انقلاب فرهنگی می باشد.

۲- مدرک تحصیلی مورد نیاز برای شرکت در فراخوان جذب در تمامی رشته ها اعلام نیاز شده دکتری تخصصی می باشد.

تبصره ۱: ثبت نام دارندگان مدرک کارشناسی ارشد در گروه هنر در رشته های فاقد سرفصل مصوب دوره دکتری در کشور که در سامانه جذب به آن رشته ها اعلام نیاز شده است، بلامانع می باشد.

تبصره ۲: ثبت نام دارندگان مدرک کارشناسی ارشد در رشته های پرستاری، مامایی، هماتولوژی و اتاق عمل، مشروط به نداشتن تعهد خدمت متقاضیان به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بلامانع می باشد.

تبصره ۳: در گروه علوم پزشکی علاوه بر متقاضیان تبصره فوق در سایر رشته ها، متقاضیان صرفا از بین دارندگان مدرک دکتری تخصصی (آموزشی)، بورد تخصصی و فوق تخصصی پس از بررسی و تایید صلاحیت علمی و عمومی و طی نمودن فرایند جذب انتخاب خواهند شد.

۳- شرط سنی برای دارندگان مدرک کارشناسی ارشد حداکثر ۳۰ سال و برای دارندگان مدرک دکتری تخصصی حداکثر ۴۵ سال می باشد. تبصره: برای متقاضیان زیرگروه پزشکی شرط سنی برای دارندگان مدرک کارشناسی ارشد حداکثر ۳۵ سال و برای دارندگان مدرک دکتری تخصصی حداکثر ۴۵ سال می باشد.

۴- رشته تحصیلی متقاضی در دو مقطع آخر تحصیل هم خوانی داشته باشد.

تبصره: برابر مصوبه جلسه شصت و پنجم مورخ ۸۹/۹/۱ هیات عالی جذب اعضای هیات علمی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی، متقاضیان جذب در گروه های پرستاری، معارف اسلامی و هنر درصورت داشتن سایر شرایط، همگونی رشته در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ملاک عمل در جذب نمی باشد.

۵- فارغ التحصیل دوره تمام وقت حضوری با حداقل معدل مورد تائید برای مقاطع کارشناسی ۱۴، کارشناسی ارشد و دکتری حرفه ای ۱۶ و دکتری تخصصی ۱۷ می باشد و یا مجموع معدل های سه مقطع حداقل ۴۸باشد.

تبصره: متقاضیانی که فارغ التحصیل دانشگاه های خارج از کشور می باشند درصورت اینکه رتبه دانشگاه های آنان براساس سایت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گروه الف (ممتاز) قرار می گیرد مجاز به شرکت در فراخوان دانشگاه می باشند.

۶- رشته و گرایش تخصصی متقاضی با رشته مورد نیاز مندرج در سامانه جذب دانشگاه همخوانی داشته باشد.

۷- متقاضیان گروه علوم پزشکی باید فاقد هرگونه تعهد به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به جهت استفاده از مزایای آموزش رایگان، خدمات قانونی و مورد تعهد (طرح نیروی انسانی و ضریب k ) باشند و در زمان ثبت نام ملزم به بارگذاری دانشنامه یا تاییدیه مدرک تحصیلی خود در سامانه جذب می باشند.

۸- ثبت نام در سامانه جذب هیچ گونه حقی را برای متقاضیان ایجاد نمی‌کند و جذب افراد واجد شرایط صرفاً پس از تائید توانایی علمی، عمومی و طی شدن فرایند جذب هیات علمی در هیات اجرایی جذب استان و هیات مرکزی جذب اعضای هیات علمی دانشگاه امکانپذیر خواهد بود.

۹- مسئولیت صحت و کامل بودن اطلاعات وارد شده بر عهده متقاضی بوده و در صورت مشاهده هر گونه مغایرت یا نقص در اطلاعات ثبت شده، درخواست وی منتفی می‌گردد.

۱۰- متقاضیان مجاز به انتخاب یک استان بعنوان اولویت محل خدمت می باشند.

۱۱- جذب هیات علمی از خانواده معزز شهدا و ایثارگران بر اساس بند “پ” ماده ۹۰ قانون برنامه ششم توسعه کشور صورت می گیرد و متقاضیان واجد شرایط هنگام ثبت نام در فراخوان ملزم به بارگذاری مدارک و مستندات ایثارگری در سامانه جذب می باشند.

۱۲- جذب اعضای هیات علمی صرفاً از طریق شرکت در فراخوان و طی شدن فرآیند آن امکان پذیر می باشد.

۱۳- در طی فرآیند جذب، در صورت داشتن شرایط مساوی (توانایی علمی و صلاحیت عمومی)، اولویت با فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی می باشد.

۱۴- متقاضیانی که تمایل به انتخاب واحد بین الملل فرشتگان را دارند لازم است با توجه به شرایط خاص این واحد (فعالیت در حوزه ناشنوایان و کم شنوایان)، جهت ثبت نام شروط الف: تسلط به زبان اشاره وب: آشنایی با فرهنگ ناشنوا را داشته باشته باشند.

۱۵- متقاضیانی که قصد استفاده از سهمیه طرح مشمولین وظیفه را دارند. پس از سپری نمودن مراحل اولیه پذیرش، جهت انجام خدمت “با اولویت مراکز کم برخوردار” معرفی خواهند شد.

رشته های فراخوان جذب هیات علمی ۱۴۰۲ دانشگاه آزاد

متقاضیان ثبت نام و شرکت در فراخوان جذب اعضای هیات علمی این دانشگاه می‌توانند جهت مشاهده فهرست رشته‌های دارای جذب، مدرک تحصیلی مورد قبول و سایر شرایط به لینک زیر مراجعه کنند:

مشاهده رشته های جذب هیات علمی دانشگاه آزاد ۱۴۰۲

همچنین ببینید

ثبت‌نام فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه آزاد

تمدید ثبت‌نام فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه آزاد نوبت دوم ۱۴۰۲

ثبت‌نام فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی نوبت دوم ۱۴۰۲ تا ۲۸ اسفند‌ماه تمدید …

۱۳ دیدگاه

 1. تو رو خدا با نیاید دانشگاه آزاد به والله از یک کارگر ساده کمتر حقوق میگیرید و به اندازه چند کارمند ازتون کار میکشن به عنوان عضوهیئت علمی دانشگاه آزاد جز شرمندگی چیزی ندارم به خانواده بگم .
  دریافتی بعد ۱۴ سال ۱۴ تومن و اجاره خونه هفت تومن .
  ما که چاره ای نداریم عمرمون تموم شد ولی خدا شاهده آموزش پرورش خیلی حقوقش،بهتر از دانشگاه آزاده خودتون رو بیچاره نکنید.
  دانشگاه دولتی اگه تونستید برید عالیه

 2. سلام، سه ماه پیش تماس گرفتن از دانشگاه آزاد که مدارکمون رو ببریم که ارسال کنن تهران، ولی هنوز خبری از مصاحبه نشده و در سامانه ی ساجد زده ارسال شده به استان، الان تکلیف چیه؟ مگه نباید اول مصاحبه کنن بعد ارسال کنن پرونده رو تهران؟

 3. هیچیک از عزیزان می دونند که حقوق استادی کسی که امسال جذب میشه چنده؟ من قبول شدم اما اطلاعی از حقوقش ندارم. چند روز در سال مرخصی دارند و چند روز در هفته باید در دانشگاه حضور داشته باشند؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایین.

 4. در صورت رد شدن در مصاحبه، میشه در فراخوان‌های بعدی شرکت کرد؟

 5. رشه ما اصلا کارشناسی ارشد نداره
  فقط دکتری داره
  تکلیف ما چی میشه؟

 6. حالا واقعا جذب می کنن یا فقط پول می گیرن؟

 7. تکلیف سال ۹۹هنوز مشخص نشده
  اینم شده راه جدید نون دراوردن
  پول ثبت‌نام بگیرند
  استخدامی هم در کار نباشه

  • سلام استخدام هیات علمی مانند یک سراب است و سرمایه جوانی را به باد می دهد. دانشگاه آزاد در بدو ورود به استادیار پایه یک حدود ۱۳ تومن حقوق می دهد که فاجعه است. باید به فکر کار آزاد باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *