خانه » جذب هیئت علمی وزارت علوم » تعویق فراخوان جذب هیات علمی وزارت علوم اردیبهشت ۱۴۰۲

تعویق فراخوان جذب هیات علمی وزارت علوم اردیبهشت ۱۴۰۲

رئیس مرکز جذب وزارت علوم گفت: فراخوان اردیبهشت ماه جذب هیأت علمی دانشگاه‌ها در ۱۴۰۲ با کمی تاخیر و در خرداد ماه ۱۴۰۲ برگزار خواهد شد.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد…

محمد خلج امیرحسینی در گفتگو با مهر درباره زمان ثبت نام فراخوان جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم در اردیبهشت ۱۴۰۲ گفت: فراخوان اردیبهشت ماه با کمی تأخیر، خرداد ماه ۱۴۰۲ برگزار خواهد شد.

وی درباره اینکه آیا فرایندهای جذب مربوط به فراخوان‌های سال گذشته انجام شده است یا خیر افزود: فرایندهای جذب مربوط به سال ۱۴۰۰ تا اندازه‌ای انجام شده است، ولی در مورد فرایندهای جذب مربوط به سال ۱۴۰۱ متأسفانه هنوز پرونده‌های قابل توجهی از دانشگاه‌ها به مرکز جذب ارسال نشده است.

رئیس مرکز جذب وزارت علوم درباره علت موضوع مذکور گفت: این موضوع را باید از دانشگاه‌ها پرسید مرکز جذب وزارت علوم حتی جدول زمانی را ارائه داده و این امکان نیز فراهم شده است تا دانشگاه‌ها استعلامات را به بعد از هیأت اجرایی موکول کنند، انتظار ما این است که دانشگاه‌ها تلاش بیشتری کرده و برنامه ریزی فشرده‌تری داشته باشند تا کار را به نتیجه برسانند.

رئیس مرکز جذب وزارت علوم پیش از این عنوان کرده بود: طبق بررسی‌هایی که ما انجام دادیم، مشخص شد یک گلوگاه اصلی در بحث سرعت در دانشگاه‌ها، این است که دانشگاه‌ها منتظر استعلام و تحقیق می‌شوند.

وی ادامه داد: برای همین ما در مرکز جذب وزارت علوم جدولی را طراحی کرده و به این نتیجه رسیدیم که استعلام‌ها را به سمت مرکز جذب سوق دهیم و وظیفه اصلی و پایش بحث استعلام‌ها در مرکز جذب صورت گیرد.

خلج امیرحسینی گفت: از این طریق دانشگاه‌ها از این بحث آزاد شده و با فراغ بال از روز اول که فراخوان انجام می‌شود به غربالگری، توانمندی علمی و صلاحیت عمومی پرداخته و سپس هیأت اجرایی جواب را برای مرکز جذب ارسال می‌کند. در مرحله بعد بحث‌های نظارت، استعلام و تحقیقات انجام می‌شود و کار دانشگاه‌ها سرعت می‌گیرد، بنابراین تلاش ما این است که این قسمت را فعال‌تر کنیم تا زودتر جواب بگیریم.

وی ادامه داد: بدین وسیله هر ماندگاری که در دانشگاه‌ها صورت گیرد مربوط به تدابیر خود دانشگاه‌ها بوده و به خارج از دانشگاه مرتبط نخواهد بود.

امیرحسینی گفت: ما نیز از دانشگاه‌ها درخواست کرده‌ایم طوری برنامه ریزی کنند که طبق جدولی که به آنها ارائه شده، فراخوان‌های سال ۱۴۰۰ و اردیبهشت سال ۱۴۰۱ را تا آخر تابستان سال آینده جمع بندی و نهایی کنند.

همچنین ببینید

جذب هیات علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی ۱۴۰۳

جذب هیات علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی ۱۴۰۳

فراخوان جذب هیات علمی در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی جهاد دانشگاهی ۱۴۰۳ منتشر …

۲۷ دیدگاه

 1. واقعا مگه چقدر کار داره، چند مرحله مصاحبه رفتیم زدن مدارک در حال بررسی و بقیه جاها هم که دعوت نکردن خدا میداند.‌‌‌….

 2. سلام دوستان
  من مصاحبه علمی نفر اول بودم و با نفر دوم ۴۰ امتیاز فاصله داشتم.
  اما برای مصاحبه عمومی خوب نبود و خراب کردم و احتمال نمره کم است و در دو مورد ردیف هایی حق وتو هستن نمره ام مرز است
  پرونده من برای هیات اجرایی می رود یا اینجا رد میشه.
  لطفا راهنمایی کنید.
  یعنی مصاحبه عمومی رد کنند

 3. “فراخوان‌های سال ۱۴۰۰ و اردیبهشت سال ۱۴۰۱ را تا آخر تابستان سال آینده جمع بندی و نهایی کنند.”

  تا آخر تابستان سال آینده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  کشتید ما را با انتظار!!! چه خبره؟؟ مگه میخوان چیکار کنن؟؟؟؟؟؟

 4. کاش به جای اینکه هر چندوقت یکبار فراخوان بزنن، به فراخوان های قبلی رسیدگی کنن. من یک سال پس شرکت کردم هنوووووز در مرحله «بررسی اولیه» هست!!!خدا می‌دونه چقدر عمر و جوونی ما هدر می‌ره.

  • بعضی دانشگاهها برای فرد خاصی جذب میزنن. به همین خاطربقیه را اصلا دعوت به مصاحبه نمیکنن. اگر یک سال گذشته دیگه فرد مورد نظر کاراش هم تمومه. منتظر نباش.
   باز هم خوبه دعوت نشدی. هزینه کنی بری بعد رد بشی.

 5. سلام به همگی
  منظور از کد استخدام همون کد تدریس در سامانه است؟

  • قبل از کد استخدامی شما به صورت قراردادی کار میکنید کد استخدامی را سازمان برنامه و بودجه میدهد. اون موقع شما به مدت ۵ سال پیمانی جذب می شوید.

 6. سلام. فراخوان ابان هنوز هنوز در مرحله صلاحیت علمی و عمومی مونده و تغییری نکرده. حتی دعوت به مصاحبه عمومی هم نشدیم یعنی رد شدیم ؟ وضعیت در حال بررسی کارگروه علمی..

  • سلام. من هم اسفند مصاحبه علمی رفتم. اما در سامانه در مرحله بررسی اولیه هست و انتها نوشته بررسی مدارک (مثل زمانی که هنوز مصاحبه نرفتم). فرآیند طولانی و پر از ابهام هست. فراخوان های دیگه شرکت نمی کنم.

 7. اقا ما از سال پیش ثبت نام کردیم یک سال گذشت هنوز خبری نشد این همه وقت و زمان ما میره کسی پاسخگو نیست این هدر دادن سنمون وقتمون زندگیمون رو؟؟؟

 8. از دی ماه تابحال پرونده ام به وزارت علوم رفته. بعد از آن همه مصاحبه و آمد و رفت و استعلام و حراست و تحقیق محلی و مصاحبه تخصصی و مصاحبه عمومی دانشگاه و… یعنی ۴ ماه است که فقط وزارت تایید کند مدارک ما صحیح است و.. هر بار میگویند قرار است جلسه برگزار شود و.. یعنی یک کاری که حدودا یک ساعت برای هر فرد زمان میبرد را ۴ ماه است هنوز معطل هستیم. تازه مرحله بعد ابلاغ رای به دانشگاه است که آن مشخص نیست چقدر طول بکشد. و تازه میرسیم به خان بعدی. در خان بعدی، دانشگاه باید ماهها و بلکه سالها منتظر بماند تا کد استخدامی بیاید. و ما با قراردادی ادامه دهیم. میدانید هر روز که میگذرد که با چه اضطراب خاموشی درگیر هستیم که چه زمانی جواب می آید؟ دو سال است در یک اضطراب مداوم هستیم تا کار به سرانجام برسد. دو سال اضطراب، دو سال فشار روحی و مرتبا سر زدن به سایت که چه زمانی کار تمام میشود.. آقای وزیر علوم.. کاری کنید

  • یعنی بعد از اینکه پرونده به وزارت علوم میره بازهم مصاحبه انجام میدن؟ چقدر طولش میدن بین هر مصاحبه. من سه بار مصاحبه رفتم، مصاحبه علمی، عمومی و عقیدتی. جدیدا هم رفتم حراست. مرحله بعدی چیه؟

   • سلام فرق مصاحبه عمومی و عقیدتی چیه؟

    • سلام
     در مصاحبه عمومی که بعد از تایید در مصاحبه علمی برگزار میشه از من خواستند مه فقط خودم رو معرفی کنم در حد فعالیتهای علمی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و …. . که تقریبا پنج دقیقه ای شد.
     ولی مصاحبه عقیدتی سیاسی که چهار ماه بعد بود حدود یک ساعت و نیم سوالات دینی و احکام، سیاسی، حقوقی پرسیده شد.

     • ممنون از پاسختون … من سه ماه پیش مصاحبه علمی رفتم. گفتند مرحله بعدی مصاحبه اخلاقی فرهنگی در حضور هیات رییسه و نماینده نهاد هست … متوجه نشده بودم منظورشون از اخلاقی فرهنگی همون عقیدتی بوده یا نه …. با این توضیحات شما اگر اونجا هم همون روال باشه احتمالا ۸۰۰ کیلومتر راه رو باید بخاطره جلسه ۵ دقیقه ای رفت.

  • خود کد استخدامی هم خیلی طول میکشه.

 9. خبرداری از خسروان عجم
  که کردند بر زیردستان ستم
  نه آن شوکت و پادشاهی بماند
  نه آن ظلم بر روستایی بماند
  «بوستان، باب ۱، ص.۲۳۰»

  • سلام من فارغ التحصیل دکترای مهندسی زلزله از کالج سلطنتی لندن هستم میخوام برم برای تدریس در دانشگاه شریف چون چند سال اینجا نبودم مراحل رو نمیدونم به نظر شما پذیرفته میشم؟ معدل من ۱۹.۸۷ بوده

 10. هنوز تکلیف فراخوان ابان ۱۴۰۰ مشخص نشده. ماههاست پرونده ها به وزارت علوم امده و با آن همه استعلام و مصاحبه عمومی و اختصاصی، فقط منتظر تایید مرکز جذب و ابلاغ رای هستیم. خود وزارت علوم یکی از مهمترین عوامل کندی کار است. دیگر استعلامها دست وزارت بیفتد معلوم نیست چند سال جذب طول بکشد. ای کاش بدانید که هر لحظه این پروسه برای یک استاد پر از اضطراب و استرس دائمی است. تا کارش به نتیجه برسه.

 11. “برای همین ما در مرکز جذب وزارت علوم جدولی را طراحی کرده و به این نتیجه رسیدیم که استعلام‌ها را به سمت مرکز جذب سوق دهیم و وظیفه اصلی و پایش بحث استعلام‌ها در مرکز جذب صورت گیرد. از این طریق دانشگاه‌ها از این بحث آزاد شده و با فراغ بال از روز اول که فراخوان انجام می‌شود به غربالگری، توانمندی علمی و صلاحیت عمومی پرداخته و سپس هیأت اجرایی جواب را برای مرکز جذب ارسال می‌کند. در مرحله بعد بحث‌های نظارت، استعلام و تحقیقات انجام می‌شود و کار دانشگاه‌ها سرعت می‌گیرد، بنابراین تلاش ما این است که این قسمت را فعال‌تر کنیم تا زودتر جواب بگیریم.”

  جمله بالا رو برای هر فراخوان تکرار و تکرار می کنند و باز هم تاخیر و باز هم جدول زمان بندی ارائه می دهند. توروخدا دیگه قشر تحصیل کرده مملکت را به سخره نگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *