خانه » جذب هیئت علمی وزارت علوم » انتشار فراخوان ثبت‌نام جذب هیأت علمی وزارت علوم در شهریور ماه

انتشار فراخوان ثبت‌نام جذب هیأت علمی وزارت علوم در شهریور ماه

رئیس مرکز جذب وزارت علوم با اشاره به فراخوان جذب شهریور ماه ۹۶ گفت: از هفته دوم شهریورماه سایت مرکز جذب برای ثبت‌نام متقاضیان باز می‌شود.

حجت الاسلام محمد رضا رضوان طلب در گفتگو با خبرگزاری مهر با اشاره به فراخوان شهریورماه جذب هیات علمی گفت: هفته آخر مرداد ماه از دانشگاه ها درخواست می کنیم نیازهای خود به هیات علمی را بار گزاری کنند.

وی ادامه داد: از هفته دوم شهریور ماه، سایت مرکز جذب هیات علمی برای ثبت نام بر روی متقاضیان جذب باز می شود.

رئیس مرکز جذب وزارت علوم درخصوص اینکه هیات عالی جذب اعلام کرده، دانشگاه هایی که در دوره های قبل هنوز وضعیت متقاضیان جذب را مشخص نکرده‌اند، نمی توانند نیاز خود را بارگزاری کنند، افزود: چند بار این موضوع را اعلام کرده، ولی اعمال نکرده ایم.

وی افزود: با این کار می خواهیم دانشگاه ها را وادار کنیم که زودتر وضعیت داوطلبان جذب را مشخص کنند ولی عملا داوطلبان تنبیه می شوند.

رضوان طلب افزود: چون با این کار داوطلبان نمی توانند وارد سایت برای جذب شوند این تنبیه صحیح نیست. دانشگاه ها را باید از راه های دیگر وادار کنیم تا وضعیت متقاضیان جذب را مشخص کنند.

وی افزود: دانشگاه ها باید به مدیران تذکر دهند، امتیاز مدیریتی را کاهش دهند، وزارتخانه باید وارد این موضوع شود که روسای دانشگاه‌ها را وادار کنند تا تکالیف خود در رابطه با جذب را به موقع انجام دهند. اگر بنا باشد این گونه تنبیهات را انجام بدهیم به ضرر متقاضیان است ما باید بدنه هیات علمی را تسهیل کنیم.

همچنین ببینید

تمدید مهلت فراخوان جذب هیأت علمی بهمن ۹۷ وزارت علوم

فرصت ثبت‌نام متقاضیان جذب هیأت علمی فراخوان بهمن ماه ۹۷ وزارت علوم تا پنجم اسفند …

۳ دیدگاه

  1. ما که هنوز هیچ خیری از این سامانه جذب نبردیم. آرزو به دلمون موند یک بار دعوت به مصاحبه بشیم.

  2. تکلیف فراخون بهمن، حداقل جایی که من درخواست دادم هنوز روشن نشده و تقریبا اطمینان دارم خیلی جاهای دیگه هم همین وضعه، در کل سیستم جذب به این صورت و با این وضعیت اصلا قابل قبول و زیبنده نیست. خیلی از دانشگاه ها ۱۰۰ مورد اعلام نیاز می کنند و در نهایت فقط پنج نفر را جذب می کنند، از اون بدتر این که برای یک رشته و گرایش گاهی اصلا اعلام نیاز نمیشه یا حداکثر یکی یا دو مورد اعلام میشه که باعث ایجاد یک رقابت فوق العاده شدید و ناسالم بین متقاضیان میشه. از اون طرف سن جذب هم که چهل ساله، خب ما چه کار کنیم آخه؟ ای کاش واقعا یک فکری به حال ما که همرمون رو صرف تحصیل و تحقیق کردیم می شد.

  3. هی روزگار. شد سال چهارم که دارم توی فراوان ها مرتب شرکت می کنم و یا مصاحبه میرم و جواب درستی نمی دن یا دانشگاه به دلایل نامفهوم و بی جهت می گه شرایط مارا نداشتی و ردم می کنن 🙁

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *