کانال تلگرم اخبار هیات علمی

آمار تبدیل وضعیت در مرکز جذب اعضای هیأت علمی

رئیس مرکز جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم گفت: تا پایان سال ۹۲ تعداد ۳۵۰۰ پرونده براساس نوع تقاضای جذب و تبدیل وضعیت پیمانی به رسمی آزمایشی و رسمی آزمایشی به رسمی قطعی موردبررسی قرارگرفته است.

به گزارش خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام محمدرضا رضوان‌طلب رئیس مرکز جذب اعضای هیئت علمی وزارت علوم در نشست هم اندیشی با هیئت رئیسه و اساتید دانشگاه صنعتی شریف در اعیاد شعبانیه درمشهد مقدس  فعالیت‌های این مرکز را تشریح کرد.

وی گفت: فعالیت‌های این مرکز شامل بررسی صلاحیت‌های عمومی و شکلی، صلاحیت علمی و تبدیل وضعیت اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های کشور است و تا پایان سال ۹۲ تعداد ۳۵۰۰ پرونده براساس نوع تقاضای جذب شامل ( قراردادی، رتبه تحصیلی، طرح سربازی و هیئت علمی پیمانی) و تبدیل وضعیت پیمانی به رسمی آزمایشی و رسمی آزمایشی به رسمی قطعی موردبررسی قرارگرفته است.

وی در ادامه سخنان خود بخش عمده تاخیرات پیش آمده در انجام این موارد را اجتناب ناپذیر عنوان کرد و گفت: بخشی از این تاخیرها در استعلامات ازمراکز ذیربط است.

رضوان طلب با اعلام اینکه زمان بررسی نهایی پرونده صلاحیت علمی وعمومی در مرکز جذب ۴۵ روز است، اظهار امیدواری کرد: با توجه به جلسات مشترک با متولیان امر استعلام این زمان به حداقل برسد.

وی افزود: میتوان ادعا کرد فعالیت‌های این مرکز هم اکنون به روزرسانی شده و کارهای سنواتی گذشته صفر شده است.

رئیس مرکز جذب اعضای هیئت علمی وزارت علوم گفت: درحال بررسی شیوه‌های نحوه جذب اعضای هیئت علمی در ۵۰ کشور برتر دنیا در زمینه علمی و دانشگاهی هستیم تا پس ازبومی سازی بتوانیم از بخش‌های مشترک و عمومی آن در مدل داخلی استفاده کنیم.

وی یکی ازکاستی‌های گذشته مرکز جذب را غفلت از مفهوم جذب به معنی ایجاد سازوکاری برای شناسایی اساتید و نخبگان برای معرفی به جامعه دانشگاهی ذکر کرد و گفت: ما تاکنون فقط پاسخگوی کسانی بوده‌ایم که خود اعلام آمادگی کرده‌اند و به سوی شناسایی و دعوت استعدادها قدم برنداشته‌ایم و باید این مهم در اولویت کاری این مرکز قرار گیرد.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “آمار تبدیل وضعیت در مرکز جذب اعضای هیأت علمی”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت اخبار از طریق ایمیل

ایمیل خود را وارد کنید:
پس از درج ایمیل و ثبت کد تأیید می بایست به ایمیل خود مراجعه نموده و بر روی لینک تأیید ثبت نام که برای شما ایمیل شده است کلیک کنید.