خانه » اخبار اساتید هیأت علمی دانشگاه ها » انتشار اطلاعیه دانشگاه پیام‌نور درخصوص اعتراض‌ اساتید جهت تغییر اساس‌نامه

انتشار اطلاعیه دانشگاه پیام‌نور درخصوص اعتراض‌ اساتید جهت تغییر اساس‌نامه

به دنبال اعتراض‌ها و تجمع‌های تعدادی از اساتید دانشگاه پیام‌نور درباره تغییر اساس‌نامه این دانشگاه، دانشگاه پیام‌نور در اطلاعیه‌ای روند این تغییرات را توضیح داد.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد...

به گزارش خبرگزاری آنا، دانشگاه پیام‌نور به دنبال این اتفاقات، اطلاعیه‌ای صادر کرده است که به شرح زیر است:

«به اطلاع همه اعضای هیات علمی و کارکنان دانشگاه می‌رساند، اخیرا نگرانی‌هایی درباره تغییر اساسنامه از طریق شورای گسترش آموزش عالی در بین همکاران ایجاد شده است. با تشکر از همه اعم از اعضای هیات علمی و کارکنان دانشگاه به استحضار می‌رساند که ریاست دانشگاه و اعضای هیات رئیسه، رایزنی‌های گسترده با مقام عالی وزارت و مقامات ارشد در دولت و نیز مجموعه معاونان وزارت علوم و نمایندگان مجلس شورای اسلامی درباره نگرانی‌های موجود درباره تغییر اساسنامه دانشگاه انجام داده و تبعات علمی و اجتماعی این امر و اثرات آن بر بدنه بزرگترین دانشگاه دولتی کشور کاملا تبیین شده است.

با تقدیر و تشکر از مقام عالی وزارت، دکتر فرهادی که آغاز فعالیت‌های این دانشگاه بزرگ در زمان وزارت او نیز رقم خورده است و آقای فرهادی در یک سال گذشته بنا به اهمیت ویژ‌ه‌ای که برای دانشگاه پیام نور قائل است سه بار از این دانشگاه بازدید کرده و در مراسم افتتاح پروژه‌ها و دستاوردهای دانشگاه شرکت کرده‎اند که حضور و حمایت وزیر علوم خود گواهی بر پشتیبانی وزارت علوم از دانشگاه است.

بدون شک آنچه این روزها دانشگاه به آن بیش از همیشه نیاز دارد، وحدت و انسجام بین همه ارکان این خانواده بزرگ است و اهمیت ندادن به شایعات در این مقطع بسیار با اهمیت است و از این حیث نباید خدشه‌ای به وجهه دانشگاه وارد شود. خوشبختانه با پیگیری‌های انجام شده جای نگرانی وجود نداشته و دانشگاه در راستای محدودیت قرار نخواهد گرفت زیرا با نگاه توسعه‌ای که جناب آقای دکتر فرهادی به دانشگاه دارد قطعا در آینده شاهد حمایت و توسعه همه جانبه دانشگاه خواهیم بود.

اگر عده‌ای تحت عنوان تشکل و یا انجمن صنفی به دنبال این باشند که پیگیری‌های هیات رئیسه دانشگاه، مدیران، اساتید، کارکنان و دانشجویان را در این امر به نام خود تمام کنند، بدون شک این امر ناپسند بوده و همه تشکل‌ها، اساتید و کارکنان دانشگاه باید هوشمندانه با دفاع از مواضع دولت منتخب در زمینه پیشبرد اهداف دانشگاه از هیچ‌گونه تلاشی دریغ نکنند.»

همچنین ببینید

جزئیات بازنگری قانون انتظامی هیئت علمی دانشگاه‌ها

یک مقام مسئول وزارت علوم از بازنگری و تغییر در قانونی انتظامی هیئت علمی خبر …

یک دیدگاه

  1. آیا تغییر سن برای جذب در هیت علمی از ۴۵به۴۰ حقیقت داره؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *