خانه » جذب هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی » جذب حدود یک هزار عضو هیأت علمی در دانشگاه آزاد اسلامی

جذب حدود یک هزار عضو هیأت علمی در دانشگاه آزاد اسلامی

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی از جذب هزار عضو هیات علمی در فراخوان شهریور ۹۷ این دانشگاه خبر داد.

علیرضا رهایی در گفتگو با خبرگزاری آنا، درباره فراخوان جذب اظهار کرد: با توجه به اهمیت تأمین اعضای هیأت علمی در واحدهای دانشگاهی فرخوان جذب از ۳۱ شهریور فعال شد. تعدادی از رشته‌هایی که از واحدهای دانشگاهی نیازسنجی شده و با طرح آمایش دانشگاه تطبیق داده شده بود در مرحله اول در سامانه جذب اعلام شد و افراد بر آن اساس ثبت‌نام کردند.

وی افزود: در مرحله بعد درخواست تعدادی رشته جدید ارائه شد که از ۸ مهر تعدادی زمینه جذب جدید به لیست قبلی اضافه شد.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کرد: روند ثبت‌نام تا آخر ماه ادامه دارد.

وی ادامه داد: بررسی اطلاعات واردشده به سامانه شروع می‌شود تا شرایط آیین‌نامه به لحاظ معدل و شرایط تحصیل تطبیق داده شود و به تدریج مدارک برای استان‌ها ارسال می‌شود تا مراحل بررسی صلاحیت علمی و عمومی در استان‌ها انجام شود.

رهایی بیان کرد: ظرفیتی که در شرایط کنونی در نظر گرفته شده حدود هزار نفر است. در عین حال در هیأت مرکزی جذب مصوب شد که اگر تعداد مورد نیاز بیش از آن باشد، مانعی نباشد. به این صورت که مجددا موضوع در هیأت مرکزی مطرح می‌شود و افزایش ظرفیت پذیرش مصوب می‌شود.

وی اضافه کرد: اکنون تنها مرجع رسیدگی‌کننده جذب، هیأت مرکزی جذب دانشگاه آزاد اسلامی است. روند کار به این شکل است که پرونده متقاضیان پس  از بررسی اولیه در اداره کل هیأت علمی و کمیسیون‌های مربوطه، استانها ارسال می‌شود و مجددا به هیأت مرکزی جذب و سازمان مرکزی  ارسال و تصمیم نهایی گرفته می‌شود. با تشکیل هیأت مرکزی جذب در دانشگاه کارها روانتر انجام می‌شود.

وی درباره بازگشت استادان شاخص گفت: در جلسه هیأت مرکزی جذب، دستورالعمل بازگشت استادان شاخص تصویب شد. این مربوط به استادانی است که عدم‌نیازشان اعلام شده بود، اگر در قالب دستورالعمل قرار بگیرند، مثلا حداقل ۱۰ سال بعد از فارغ‌التحصیلی فعالیت علمی داشته باشند، دعوت به کار می‌شوند. پیش‌بینی می‌شود بیش از ۲۰ تا ۳۰ نفر بازمی‌گردند.

همچنین ببینید

تلاش دانشگاه آزاد برای اعلام فراخوان جدید جذب هیئت علمی تا پایان اردیبهشت

قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: برنامه داریم تا فراخوان جدیدی برای جذب اعضای …

۴ دیدگاه

  1. درحالیکه مشغول ب تحصیل در مقطع دکتری هستیم هم میتوانیم در فراخوان جذب هیئت علمی شرکت کنیم؟

  2. سلام بله من هم فراخوان ۹۵ شرکت کردم ولی الان بیشتر یکسال بعد تایید نهایی در استان پروندم تو سازمان مرکزی مانده
    خدایا خودت بخیر کن!!

  3. بنده هم پذیرفته شده فراخوان ۹۴۲ هستم ولی متاسفانه هنوز هیچ حکمی برای من صادر نشده است. لطفاً خواهشاً به ما هم توجه شود

  4. خیلی عجیبه! پس چرا تکلیف افرادی که تو فراخوانهای قبلی تأیید شدند و پروندشون توی سازمان مرکزی منتظر تأیید نهاییه رو معلوم نمیکنید. تعداد خیلی زیادی از فراخئانهای ۹۴ و ۹۵ منتظر برگزاری جلسه شورای جذب در سازمان مرکزی هستند و هنوز براشون حکم زده نشده!!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *