کانال تلگرم اخبار هیات علمی

بکارگیری دانشجویان دکتری به عنوان دستیاران آموزشی و پژوهشی

قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از تدوین دستورالعمل بکارگیری دانشجویان دکتری به عنوان دستیاران آموزشی و پژوهشی خبر داد.

عبدالرضا باقری در گفتگو با خبرگزاری مهر گفت: در نظام آموزش های بین المللی دانشجویان دکتری همزمان با تحصیل به استاد مربوطه خود به عنوان دستیار آموزشی و پژوهشی کمک می کنند.

وی ادامه داد: ما نیز در آموزش عالی از ظرفیت دانشجویان تحصیلات تکمیلی به ویژه دانشجویان دکتری استفاده می کردیم که باید آن را ضابطه مندتر کنیم، تا بتوانیم از ظرفیت دانشجویان دکتری در کمک به افزایش مهارت های آموزشی و پژوهشی دانشجویان کارشناسی استفاده کنیم.

قائم مقام وزیرعلوم افزود: یعنی بتوانیم از این ظرفیت در آزمایشگاه ها، کارگاه ها و در کلاس های حل تمرین، استفاده کنیم این کار هم برای خود دانشجویان دکتری یک تجربه است که قبل از فارغ التحصیلی مهارت های مذکور را کسب می کنند و هم کمکی است به استادان تا آموزش ها را با استفاده از ظرفیت دانشجویان دکتری عمق ببخشند.

وی ادامه داد: با توجه به این موضوع که تعداد کارشناسان آموزشی کم است این امکان نیست که مجدد افراد جدید استخدام کنیم لذا باید از این ظرفیت استفاده کنیم  تا بتوانیم آموزش ها را بهتر ارائه کنیم.

باقری افزود: دستورالعمل بکارگیری دانشجویان دکتری به عنوان دستیاران آموزشی و پژوهشی در حال تدوین است و بعد از تدوین ابلاغ خواهد شد.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

4 دیدگاه در “بکارگیری دانشجویان دکتری به عنوان دستیاران آموزشی و پژوهشی”

 1. شهرام گفت:

  خوب است بخش پژوهشی را ابه جای اعضاء هیئت علمی به ما دکتران فارغ‌التحصیل واگذار کنند.

 2. زهرا گفت:

  با سلام
  اگه واقعا ما رو که دانشجوی دکترا هستیم ولی متاسفانه هنوز بیکار هستیم کار آموزشی بدند خیلی بهتر از بیکاری هست.

 3. خدایا ما پنجا ه و هشتیا چه کنیم .در ها به رو ی ما بسته است گفت:

  سلام.در رشته های نظری چگونه است؟زبان و ادبیات فارسی یا انگلیسی و……..

 4. دکتری ناامید گفت:

  با سلام
  اگه در قبال کار آموزشی و پژوهشی حق الزحمه ش در نظر گرفته بشه خیلی هم خوبه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت اخبار از طریق ایمیل

ایمیل خود را وارد کنید:
پس از درج ایمیل و ثبت کد تأیید می بایست به ایمیل خود مراجعه نموده و بر روی لینک تأیید ثبت نام که برای شما ایمیل شده است کلیک کنید.