خانه » جذب هیئت علمی وزارت علوم » کمک سازمان برنامه و بودجه به روند جذب اعضای هیات علمی

کمک سازمان برنامه و بودجه به روند جذب اعضای هیات علمی

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: با همکاری سازمان برنامه‌ و بودجه و سازمان اداری و استخدامی می‌توان مشکلات روند جذب اعضای هیات علمی را برطرف کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شورای عالی انقلاب فرهنگی، جلسه ۲۰۱ هیات عالی جذب اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست محمدعلی کی نژاد در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد.

در ابتدای این جلسه گزارشی از وضعیت جذب اعضای هیات علمی در دانشگاه آزاد اسلامی ارائه شد.

در ادامه جلسه نیز گزارش وضعیت جذب اعضای هیات علمی در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ارائه شد.

در این گزارش با اشاره به عضویت ۱۷ هزار و ۶۴۵ نفر عضو هیات علمی در این وزارتخانه در مقایسه با ۲۰۵ هزار و ۵۷۱ دانشجو، نسبت استاد به دانشجو ۱ به ۱۶ اعلام شد.

در بخش دیگری از این گزارش با اشاره به تخصیص یک هزار مجوز استخدام در طول ۴ سال گذشته، عدم وجود ردیف بودجه مستقل و عدم استقبال در برخی رشته‌ها از اهم موانع جذب در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام شد.

در ادامه گزارش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و در بخش مربوط به راه‌حل مشکلات پیش‌رو، تخصیص ۲هزار مجوز جذب به صورت سالانه در طول برنامه ششم، توجه به سند آمایش آموزش عالی و حل مشکل خدمت تمام‌وقت در این وزارتخانه از اهم موارد پیشنهادی است.

پس از ارائه این گزارش، باقر لاریجانی گفت: تمام درخواست‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در چارچوب احکام برنامه ششم توسعه است.

وی افزود: طی جلسه‌ای با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی حل مشکل جذب اعضای هیات علمی در حال پیگیری است.

کی نژاد هم در این زمینه گفت: مشکل مهاجرت نخبگان با ساماندهی و روند جذب تا حدود زیادی حل خواهد شد.

وی افزود: توجه به نیاز کشورهای همسایه به متخصصین علوم پزشکی هم در این روند باید مورد توجه قرار گیرد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: با همکاری سازمان برنامه‌ و بودجه و سازمان اداری و استخدامی می‌توان این مشکلات را برطرف کرد.

همچنین ببینید

اجرای فرصت مطالعاتی اساتید دانشگاه آزاد در صنایع داخلی

مدیرکل ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد گفت: برنامه داریم از سال آینده فرصت مطالعاتی اعضای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *