خانه » جذب هیئت علمی وزارت علوم » تعیین شرایط سنی جذب هیات‌ علمی

تعیین شرایط سنی جذب هیات‌ علمی

در جلسه هیأت عالی جذب اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی شورای عالی انقلاب فرهنگی برای متقاضیان جذب، شرایط سنی جذب هیات‌ علمی برای دارندگان مدرک کارشناسی ارشد ۳۰ سال و برای دارندگان مدرک دکتری تخصصی ۴۰ سال تعیین شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شورای عالی انقلاب فرهنگی، جلسه ۱۹۲۲ هیأت عالی جذب اعضای هیات علی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست دکتر محمد علی کی نژاد در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد.

در ابتدای این جلسه رئیس «موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی» توضیحاتی در خصوص ماهیت تحقیقاتی این موسسه ارائه کرد و با توجه به مشکلات موجود در مسیر تبدیل وضعیت کارشناسان ارشد این موسسه به هیأت علمی خواستار اقدام هیات عالی جذب در این زمینه شد که پس از بحث و تبادل نظر اعضاء مقرر شد گزارش از وضعیت پرسنلی به همراه پرونده‌های متقاضیان جهت اقدام لازم به هیأت مرکزی جذب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ارسال شود.

در این جلسه هیات عالی جذب همچنین مقرر شد، شرط سنی شرکت متقاضیان در فراخوان جذب برای دارندگان مدرک کارشناسی ارشد ۳۰ سال و برای دارندگان مدرک دکترای تخصصی ۴۰ سال باشد و در صورت وجود موارد خاص در مورد دارندگان مدرک دکتری پرونده از طریق هیأت اجرایی و با مشورت هیأت ممیزه بررسی شود.

در ادامه جلسه اعضای هیات عالی جذب مقرر کردند، دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی ظرف مدت ۳ ماه پرونده‌های تبدیل وضعیت پیمانی به رسمی آزمایشی را به صورت تکمیل شده برای هیأت مرکزی جذب وزارتخانه متبوع ارسال نموده و هیأت مرکزی جذب نیز باید ظرف مدت ۴۵ روز پرونده‌ها را بررسی کرده و نظر خود  را به دانشگاه مربوطه اعلام کند و در صورت عدم ارسال پاسخ در زمان تعیین شده، دانشگاه می‌تواند حکم رسمی آزمایشی متقاضی مربوطه را صادر کند.

همچنین ببینید

شرایط ثبت نام فراخوان جذب هیات علمی بهمن 96 - 97 وزارت علوم

فرصت دانشگاه‌ ها برای بررسی پرونده‌ های جذب هیأت علمی تا ۷ دی

دانشگاه‌ها تا هفتم دی‌ ماه باید بررسی صلاحیت متقاضیان جذب هیأت علمی وزارت علوم را …

۶۷ دیدگاه

 1. واقعا درسته ما متولدین اواخر ۵۰ دچار ظلم مضاعف هستیم. بعد هم زمان قبولی ما در دوره دکتری این قانون بی ربط نبوده و نهایتا این قانون باید برای افرادی که بعد از این قانون متقاضی ورود به دوره دکتری هستند اعلام و اجرا شود نه ما که ۵ سال عمر خود را صرف کردیم!

 2. سلام از مظلومیت گفتید اگر ما فارغ التحصیلان ارشد البته چند سال پیش که مدرک کمتر بود با هم اتحاد داشتیم حالا ۱۰ سال حق التدریس نبودیم هم سنمون رفت بالا هم عمرمون سر یک حقوق ناچیز حداقل بیایم متحد شیم برای ا کسانیکه عمرشون و تو این دانشگاهها هدر دادند به نوعی لااقل مزایاایی در نطر بگیرند ما از آموزشیاران نهضت کمتریم که بعد چند سال استخدام نمیشیم آیا؟ ایراد کجاست همه متحد شیم تا بره مجلس این طرح هر کس خواست من و خیلی از دوستانم هستیم ممنون

 3. سلام. دوستان لطفا لطفا کسی میدونه جواب بده، داشتن سابقه ی تدریس از شرط سنی کم میکند؟؟؟؟

 4. ایشاالله برای دانشجویان عزیز دانشگاه آزاد و دولتی فرصت جذب پیش بیاد. کاش میزان سنی را در برنامه های جذب وزارت علوم برای دانش آموختگان بردارند که دیگرانی که از این مسئله متضرر شدند و بسیار سرخورده شده اند دوباره فرصتی در فراخوان ها(البته اگر باشد!!!) برای این دسته از فارغ التحصیلان عزیز پیش بیاید. شخصی که این همه درس خوانده و الأن به فرض ۴۱ یا ۴۲ ساله شده چه گناهی کرده که به خاطر یکی دو سال افزایش سن از پروسه جذب عقب بیفته!!!!!!!!!!!!!

 5. با سلام . من دهه ۵۰ هستم دو سال تمام برای کشورم خدمت سربازی انجام دادم در زمان من خبری از طرح و پروژه برای دریافت کارت پایان خدمت نبود. اما دوستام که دهه ۶۰ هستند با انجام چند طرح ، کارت پایان خدمت خود را گرفته اند. اکنون من بخاطر دو سال خدمت به مملکتم حق شرکت در هیات علمی شدن و رقابت با دیگر داوطلبین را ندارم چون اکنون من ۴۱ سالم هست و وزارت علوم ۴۰ سال را برای دکتری در نظر گرفته. مسوولین محترم، من باید به کی بگم تا از حقم دفاع کنه؟

 6. آیا کسی هست “حسین” را یاری کند؟
  خدایا کجایی

 7. شرط سنی برای آزاد و جامع علمی کاربردی وپیام نور چه طوریه؟

 8. با سلام
  من هم دکتری از این مملکت هستم
  ۳۴ سالگی دکتری را گرفتم. ولی خبری از جذب نشد . الان ۴۰ سالم هست و جالب هست که در این قانون ذکر شده شرط سنی ۴۰ سال برای زمانی که شروع استخدام هست در نظر گرفته می شود. رشته من شیمی فیزیک و من بسیار به رشته خودم علاقه داشتم و دارم. لذت می برم وقتی کامنتها را می خونم. چقدر با ادب و نجیب اعتراض خودشونو بیان می کنند. حیف ما که چقدر ساکت و مظلوم داریم له می شیم پاک می شیم و برای هیچ کس مهم نیست. واقعا یاریگری نیست که ما را یاری کند؟ که دست ما را بگیرد؟ و نور امید در دنیای ما بپاشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *