کانال تلگرم اخبار هیات علمی

عدم تأثیر نمره مردودی در معدل کل دانشجویان دکتری

معاون آموزشی دانشگاه تهران با اشاره به بی اثر شدن نمره مردودی در معدل کل دانشجویان مقاطع مختلف تحصیلی اظهار کرد: بی اثر شدن نمره مردودی در معدل کل دانشجویان از مهر ماه آتی برای دانشجویان دکتری هم اجرا می‌شود.

دکتر حسین حسینی در گفت‌وگو با خبرگزاری ایسنا،‌ گفت: نمره مردودی در معدل کل دانشجویان مقطع کارشناسی برای ورودی‌های ۹۳ به بعد و برای دانشجویان مقطع ارشد ورودی‌های ۹۴ بی تاثیر شده بود و امسال نیز این طرح برای دانشجویان مقطع دکتری ورودی‌ ۹۵ به بعد اجرا می‌شود.

وی افزود: بر اساس این قانون چنانچه دانشجویی موفق به کسب نمره قبولی در درسی نشود یا به عبارت دیگر نمره ردی بگیرد چنانچه یک بار دیگر درس مذکور را بگذراند و موفق به کسب نمره قبولی شود، نمره ردی درکارنامه این دانشجو درج می‌شود اما در معدل کل محاسبه نمی‌شود.

معاون آموزشی دانشگاه تهران در ادامه با بیان این که امر مذکور موافقان و مخالفان زیادی دارد، اظهار کرد: نکته مثبت این موضوع این است که بر اساس آیین‌نامه‌های قبلی، جبران معدل برای دانشجویان، مخصوصا دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی و دانشجویان دکتری بسیار دشوار بود اما بر اساس آیین‌نامه‌های جدید جبران معدل، تسهیل شده است. باید توجه داشت که صفر هم جزو نمره های ردی محسوب می‌شود و در معدل کل بی اثر است.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

3 دیدگاه در “عدم تأثیر نمره مردودی در معدل کل دانشجویان دکتری”

 1. پرهام گفت:

  سلام
  خوب این چه قانونی هستش.
  فقط ورودی ۹۵ به بعد؟
  خوب میگفتی هر کسی که مدرک نگرفته و درسش تمام نشده. که برای همه دانشجویان اعمال بشود. این که عدالت نیست.

 2. ساره گفت:

  با سلام
  من ورودی دکتری در مقطع ۹۴ هستم
  از مسئولین محترم تقاضا دارم که برای ورودی های ۹۴ هم فکری بکنید ، بدین خاطر که ورودی های ما مجبور به گذراندن یک ترم بیشتر از ورودی های ما قبل خود نسبت به دروس جبرانی مجبور بودند الان هم که امتیاز خوبی قرار شامله بچه ها بشه و آن عدم درج نمره مرودی در کارنامه می باشد کمکی هم به ورودی ما بکنید که بیشتر از دوستان خود مجبور به گدراندن دروس جبرانی می باشیم تا شاید این بیشتر بودن واحدها دلیل بر عدم کسب نمره مناسب نشود .
  با تشکر

  • ح گفت:

   دوست گرامی سلام.بنده مدیر گروه دانشگاه … هستم.عدم درج نمره مردودی که شما فرمودید نیست بله عدم تاثیرنمره مردودی اونم در معدل کل هست.تمامی نمره های مردودی در ریز نمرات ثبت میشود.اگر طبق نظر شما که میفرمائی عدم درج نمره،پس هرکسی که ۱۰ بار درسی رو نمره قبولی نیاره و بعد یک نمره خیلی خوب حالا مثلا بگیره چه فرقی با کسی که در همان ترم اول اون درس رو با نمره خوب قبول شده داره!!!!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت اخبار از طریق ایمیل

ایمیل خود را وارد کنید:
پس از درج ایمیل و ثبت کد تأیید می بایست به ایمیل خود مراجعه نموده و بر روی لینک تأیید ثبت نام که برای شما ایمیل شده است کلیک کنید.