کانال تلگرم اخبار هیات علمی

تدوین دستورالعمل ساماندهی رساله های دانشجویان دکتری دانشگاه آزاد

معاون پژوهشی دانشگاه آزاد گفت: درحال تدوین دستورالعمل ساماندهی فرآیند رساله های دانشجویان دکتری دانشگاه آزاد هستیم که به زودی به واحدها ابلاغ خواهد شد.

ابراهیم واشقانی فراهانی در گفتگو با مهر گفت: این دستورالعمل برای بررسی به معاونت آموزشی دانشگاه ارائه شده و پیش بینی می شود تا پایان تابستان برای اجرا به تمامی واحدهای این دانشگاه ابلاغ شود.

وی افزود: در این دستورالعمل کمیته های راهبری برای رساله های دانشجویان دوره دکتری راه اندازی می شود تا روند فعالیت دانشجویان برای رساله ها مورد بررسی و نظارت قرار گیرد.

معاون پژوهشی دانشگاه آزاد خاطرنشان کرد: نظارت بر پایان نامه ها و رساله های دانشجویان این دانشگاه از برنامه های اصلی ما است بنابراین با تدوین این دستورالعمل زمینه ای فراهم می شود تا از ابتدای تصویب رساله تا زمان دفاع روند فعالیت دانشجویان به صورت مستمر رصد شود.

ابراهیم واشقانی فراهانی خاطرنشان کرد: با تدوین و اجرای این دستورالعمل از موضوع تقلب های علمی در روند رساله های دانشجویی جلوگیری خواهد شد.

وی گفت: در مجموع این دستورالعمل به دنبال ساماندهی فرآیند انجام رساله های دانشجویان دکتری این دانشگاه انجام می شود.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

یک دیدگاه در “تدوین دستورالعمل ساماندهی رساله های دانشجویان دکتری دانشگاه آزاد”

  1. دانشجو گفت:

    لطفا زمان تصویب پروپوزار تا دفاع از رساله رو کاهش بدید. یک سال قراره دانشجو چکار بکنه که قانون گذاشتند باید حداکثر یک سال از تصویب پروپوزال بگذره؟
    بنده یک سال طول کشیده تا پروپوزال رو آماده کردم و به تایید استاد راهنما رسوندم و تقریبا همه اطلاعات مورد نیاز سه فصل رساله رو توی این مدت آماده کردم. دیگه کاری نمونده و یک سال باید بیخود منتظر بمونم و شهریه بدم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت اخبار از طریق ایمیل

ایمیل خود را وارد کنید:
پس از درج ایمیل و ثبت کد تأیید می بایست به ایمیل خود مراجعه نموده و بر روی لینک تأیید ثبت نام که برای شما ایمیل شده است کلیک کنید.