کانال تلگرم اخبار هیات علمی

الزام دانشگاه ها به بررسی پرونده جذب نخبگان طی دوماه

رئیس مرکز جذب وزارت علوم گفت: دانشگاه ها موظف هستند طی دوماه به پرونده جذب نخبگان رسیدگی کرده و پاسخ دهند در غیر این صورت نخبگان حق دارند اعتراض کنند.

حجت الاسلام محمد رضا رضوان طلب در گفتگو با خبرنگار در خصوص اولویت جذب نخبگان به عنوان عضو هیات علمی گفت: مرکز جذب اعضای هیات علمی از همان ابتدا که جذب متمرکز اعضای هیات علمی را از سال ۸۹ آغاز کرد، یک بخش ویژه برای نخبگان در نظر گرفت.

وی ادامه داد: دوره رسیدگی به پرونده جذب نخبگان کوتاه‌تر از متقاضیان عادی است. یک لیست با هماهنگی بنیاد نخبگان تهیه می شود، نخبگان مشخصات خود را در فرم درخواستی وارد کرده و مدارک خود را نیز ضمیمه آن می کنند.

رئیس مرکز جذب وزارت علوم افزود: دانشگاهی که فرد نخبه تعیین اولویت کرده موظف است در مدت دو ماه یعنی یک ماه کمتر از دیگر پرونده‌ها، نتیجه بررسی پرونده فرد نخبه را به وی اعلام کند.

وی یادآورشد: اگر به پرونده جذب نخبگان در موعد مقرر رسیدگی نشود آنها حق دارند که اعتراض کنند.

حجت الاسلام رضوان طلب ادامه داد: ما جلسات زیادی با بنیاد نخبگان برگزار می کنیم، یک نماینده از بنیاد در مرکز جذب حضور دارد و یک نفر از کارشناسان مرکز جذب نیز فقط مامور رسیدگی به پرونده نخبگان است.

به گزارش مهر، دکتر محمد فرهادی وزیرعلوم تحقیقات و فناوری اخیرا در مراسم تقدیر از دانشجویان نمونه کشوری سال ۹۴-۹۳ اعلام کرد که جذب نخبگان در اولویت قرار می گیرد.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

یک دیدگاه در “الزام دانشگاه ها به بررسی پرونده جذب نخبگان طی دوماه”

  1. سلطانی گفت:

    سلام
    فرموده اند تا سال ۹۵ تعداد ۲۵۰۰ نفر هیئت علمی جذب شود. افرادی مثل ما که تازه دوره دکتری خود را شروع کرده ایم، شانس جذب شدنمان خیلی پایین می آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت اخبار از طریق ایمیل

ایمیل خود را وارد کنید:
پس از درج ایمیل و ثبت کد تأیید می بایست به ایمیل خود مراجعه نموده و بر روی لینک تأیید ثبت نام که برای شما ایمیل شده است کلیک کنید.