خانه » جذب هیئت علمی وزارت علوم » اعطای وام مسکن به دانش آموختگان نخبه و متاهل

اعطای وام مسکن به دانش آموختگان نخبه و متاهل

معاون پژوهشی و برنامه ریزی بنیاد ملی نخبگان گفت: پس از اجرای آیین نامه جدید ارایه تسهیلات به دانش آموختگان برتر وام مسکن از این پس به نخبگان متأهل و دانش آموخته تعلق می‌گیرد.
به گزارش خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان، غلامعلی منتظر معاون پژوهشی وبرنامه ریزی بنیاد ملی نخبگان اظهار کرد: دانش آموختگان برتر از وام مسکن برخوردار می‌شوند. این در حالی است که بنیاد ملی نخبگان اعطای وام خرید مسکن را به زمانی که فرد دانش آموخته ازدواج کرده موکول می‌کند که در این زمان ۱۰۰ میلیون تومان وام مسکن می تواند دریافت کند.
وی با اشاره به برنامه‌های بنیاد ملی نخبگان برای دانش آموختگان افزود: دایره شناسایی دانش آموختگان و افراد مشمول را بیشتر کرده‌ایم و این دستور العمل را مقرر کرده‌ایم شرط نخبه بودن تنها داشتن دو مقاله و معدل ۱۷ نباشد.
منتظرخاطر نشان کرد: از دیگر تسهیلات ویژه دانش آموختگان برتر به جذب در دانشگاه و مراکز علمی است که اگر دانش آموخته برتری در دانشگاهی جذب شود، بنیاد ملی نخبگان ۲۰ میلیون تومان به خود دانش آموخته برتر و ۲۰ میلیون اعتبار به دانشگاهی که وی را جذب کرده اختصاص می‌دهد. همچنین اگر فرد بخواهد شرکت دانش بنیانی تاسیس کند تا سقف ۳۰۰ میلیون تومان وام در اختیار وی قرار داده می‌شود.
معاون پزوهشی و برنامه ریزی بنیاد ملی نخبگان تصریح کرد: دانش آموختگان به ویژه دانش آموختگانی که می‌خواهند دانش آموخته برتر شوند می‌توانند از تسهیلات مختلف از جمله نظام وظیفه تخصصی، جایزه پژوهشی شهید چمران که هزینه این دو سال را بنیاد تقبل می‌‌کند استفاده کنند.

همچنین ببینید

اصلاح تقویم جذب هیات علمی سالانه دانشگاه‌ها

در جلسه هیئت عالی جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی شورای عالی انقلاب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *