کانال تلگرم اخبار هیات علمی

تغییر وضعیت مدرسین دانشگاه فنی و حرفه ای به هیات علمی

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای از تشکیل یک کمیته برای بررسی و تدوین آیین نامه تغییر وضعیت مدرسین فنی و حرفه ای به هیات علمی خبر داد.

دکتر مسعود شفیعی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: با وجود اینکه آموزشکده‌های فنی و حرفه ای یکی و دانشکده شده اند، هنوز ساختار دانشگاه فنی و حرفه ای نتوانسته وزارت علومی شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر دانشگاه فنی و حرفه ای ۶۰ عضو هیات علمی دارد و بیش از هزار نفر مدرس، هنر آموز و دبیر در این دانشگاه مشغول فعالیت هستند.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای ادامه داد: به دلیل اینکه این افراد در سیستم آموزش و پرورش بودند ارتقا آنها نیز در این سیستم پیش بینی شده بود و برای اینکه به هیات علمی تبدیل وضعیت دهند باید ۸۰ الی ۷۰ درصد امتیاز دانشیاری را کسب کنند که کار ساده ای نیست.

شفیعی افزود: برای کسب این ۸۰ درصد امتیاز باید دارای مقاله ای اس ای باشند که این مساله با ماهیت دانشگاه فنی و حرفه ای که دانشگاهی مهارت محور است تناقض دارد و امکان پذیر نیست برای همین تصمیم گرفته شد دانشگاه فنی و حرفه ای آیین نامه ای جداگانه برای ارتقاء تدوین کند.

وی ادامه داد: براساس این آیین نامه مقالات ای اس ای به مقالات علمی ترویجی تبدیل شد و امتیاز هایی مانند راه اندازی کارگاه، آزمایشگاه و نوشتن جزوه در این آیین نامه قرار داده شد .

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای افزود: وزارت علوم نیز پیشنهاد داد که دانشگاه فنی و حرفه ای براساس این آیین نامه یک عنوان خاص تعیین کند که متفاوت با آموزش پروش بوده و از طرفی هیات علمی هم نباشد.

وی افزود: براساس بررسی‌هایی که صورت گرفت این پیشنهاد کارآیی نداشت لذا همان تغییر آیین نامه ارتقا و برخورداری از مزایای هیات علمی را پیگیری کردیم، تا اینکه قبل از عید، دانشگاه فرهنگیان مصوبه ای در هیات امنا مطرح کرد که مدرسین آن به هیات علمی تغییر وضعیت دهند. گرچه هنوز نهایی نشده اما مدرسین دانشگاه ما نیز خواستند که این کار را  انجام دهیم.

وی افزود: برهمین اساس آیین نامه تغییر وضعیت مدرسین به هیات علمی در هیات امنا دانشگاه مطرح و با کلیات آن موافقت شد.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

یک دیدگاه در “تغییر وضعیت مدرسین دانشگاه فنی و حرفه ای به هیات علمی”

  1. rahmani گفت:

    با سلام

    من استاد دانشگاه آزاد سما هستم متاسفانه امسال هیچ فرا خوان جذبی برای هیات علمی نداشته از مسئولین دانشگاه های سما می پرسم جواب مشخصی نمی دهند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت اخبار از طریق ایمیل

ایمیل خود را وارد کنید:
پس از درج ایمیل و ثبت کد تأیید می بایست به ایمیل خود مراجعه نموده و بر روی لینک تأیید ثبت نام که برای شما ایمیل شده است کلیک کنید.