کانال تلگرم اخبار هیات علمی

کاهش زمان رسیدگی به پرونده‌های جذب اعضای هیأت علمی به 28 روز

رئیس مرکز جذب اعضای هیئت علمی با اعلام آغاز فراخوان جذب اعضای هیئت علمی گفت: میانگین روند رسیدگی به پرونده‌ها در گذشته ۱۸۹ روز کاری بود در حالی که این زمان در دوره تصدی ما به ۲۸ روز کاهش پیدا کرده است.

به گزارش خبرگزاری یسنا، رئیس مرکز جذب هیأت علمی وزارت علوم اعلام کرد زمان روند رسیدگی به پرونده متقاضیان فراخوان بهمن ۹۳ حداکثر چهار ماه و نیم است که سه ماه آن در اختیار دانشگاه‌ها و ۴۵ روز آن متعلق به مرکز است.

وی با بیان اینکه زمان ۴۵ روزه رسیدگی را به ۲۸ روز رسانده‌ایم، خاطر نشان کرد: امیدواریم بتوانیم جدول زمانی ۴ ماه و نیم را رعایت کنیم.

رضوان طلب سرعت بخشیدن به روند رسیدگی به پرونده‌های متقاضیان جذب اعضای هیئت علمی را از اقدامات مهم در یک سال گذشته دانست و گفت: میانگین رسیدگی به پرونده‌های متقاضیان در گذشته ۱۸۹ روز کاری بود که در دوران تصدی ما این رقم به ۲۸ روز کاهش یافت.

وی در بخش دیگری از سخنانش به اهتمام به امر آموزش و توجیه کارشناسان و دستیاران مرکز جذب اعضای هیئت علمی اشاره کرد و گفت: حدود ۱۷۰۰ نفر در رده‌های مختلف ذیل این مرکز فعالیت می‌کنند همچنین بین۷ تا ۹ نفر در ۱۱۰ دانشگاه کشور در هیئت جذب اعضای هیئت علمی فعال هستند. همچنین حداقل پنج نفر برای بررسی صلاحیت عمومی و علمی در کارگروه‌ها حضور دارند.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

10 دیدگاه در “کاهش زمان رسیدگی به پرونده‌های جذب اعضای هیأت علمی به ۲۸ روز”

 1. ا گفت:

  پرونده من توی شهریور ماه رسیده که هیئت جذب و نتیجه اون توی بهمن اعلام شد!!!

 2. میلاد گفت:

  من فراخوان شهریور ۹۳ واسه طرح سربازی ثبت نام کردم. ۵ ماهه خبر ندادند مگه افرادی مث من که سربازی دارند چند ماه فرصت دارند هرچقدر با دانشگاه ها تماس میگیرم با جمله تکراری هفته بعد تماس بگیرید مواجه میشوم

 3. بنده خدا گفت:

  البته شاید برای بعضی ها این فرایند حتی کمتر از بیست و هشت روز باشه اما برا ماها حتی با رزومه های بسیار خوب این روند تقریبا دو سال یا شایدم بیشتر طول می کشه

 4. saeed گفت:

  اره میتونه مشکلی نداره

 5. احمدی نیکخواه گفت:

  به نام خدا
  مدتهاست که در سایتهای مختلف درباره تسهیل روند جذب و تکریم دانشگاهیان مطالبی درج می‌شود. فرایند جذب بسیار طولانی و محرمانه بوده و کارشناسان جذب هم همکاری لازم را برای تسریع امر به عمل نمی‌آورند. به نظر می رسد که این موضوع باعث ناراحتی و دلخوری عمیق دانشگاهیان است. این تمرکز فراخوان تنها باعث افزایش کاغذبازی، بوروکراسی و از بین بردن استقلال دانشگاهها و گروههای آموزشی شده بطوری که در برخی موارد افرادی غلی رغم تایید گروه به عضویت گروه پذیرفته شده و افراد مورد تایید کنار گذاشته شده اند و یا در بهترین حالت پس از گذشت زمان طولانی به استخدام درآمده اند…..در ضمن مرحله صلاحیت عمومی و مخصوصا اخذ استعلام از نهادهای مرتبط بسیار وقت گیر بوده وهیات اجرایی جذب هیچ تلاشی برای تسریع دریافت استعلام ها نمی کند.

 6. آزادخواه گفت:

  این فرایند استعلام گرفتن بسیار زمانبر است خواهش داریم به این نکته توجه کنید و فرهیختگان جامعه رو درگیر زمان کشی این فرایندها نکنید

 7. آزادخواه گفت:

  برایم جالب است که زمانی که شما برای رسیدگی به پرونده اعلام می کنید کاملا غیر واقعی است من یک سال و نیم پیش در فراخوان شرکت کردم در مصاحبه علمی پذیرفته شدم و هنوز هم مراحل گزینشم در جریانه! و به نتیجه نرسیده به جذب که زنگ میزنم ظاهراً اطلاعات فوق سری و طبقه بندی شده است و فقط می گن که پرونده در جریانه. بعد میگ آقا عجله نکن، تا کاری رو خدا نخواد انجام نمیشه ، تا ۲ و سال و نیم هم عادیه که کارتون طول بکشه….. آیا واقعا جذی هیچ رسالتی نداره که اگر استعلام ها طول کشید دوباره از نهادهای مربوطه بخوان که جواب بدن. واقعا خسته شدیم از این همه کاغذبازی….. و وقت کشی….. انگار قراره کجا استخدام بشیم؟……

 8. زهرا گفت:

  باسلاکسی که در جذب هیات علمی دانشگاه ازاد شرکت کرده می تواند درفراخوان دولتی نیز شرکت کند باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت اخبار از طریق ایمیل

ایمیل خود را وارد کنید:
پس از درج ایمیل و ثبت کد تأیید می بایست به ایمیل خود مراجعه نموده و بر روی لینک تأیید ثبت نام که برای شما ایمیل شده است کلیک کنید.