خانه » اخبار اساتید هیأت علمی دانشگاه ها » دانشگاه پیام‌نور سبزوار با کمبود هیئت علمی مواجه است

دانشگاه پیام‌نور سبزوار با کمبود هیئت علمی مواجه است

رئیس دانشگاه پیام نور سبزوار گفت: شهرستان سبزوار با ۲۰ هزار دانشجو و تعداد متعددی دانشگاه، در استان خراسان رضوی قطب دوم علمی به حساب می‌آید.

ابوالقاسم امیراحمدی در گفت‌وگو با خببرنگار ایسنا منطقه خراسان، با بیان اینکه ۸۰۰ دانشجو در مقطع کارشناسی در دانشگاه پیام نور سبزوار مشغول به تحصیل هستند، افزود: درحال حاضر در این مرکز ۳۵ رشته گرایش برای دانشجویان وجود دارد.

وی با ابراز تاسف از اینکه حتی یک رشته در مقطع کارشناسی ارشد هم در این مرکز وجود ندارد، خاطرنشان کرد: درچند ماه اخیر برای مقطع کارشناسی ارشد هفت رشته را از طریق سازمان مرکزی پیگیری و مکاتبه کرده‌ایم؛ که در این بین رشته‌های فیزیک، شیمی، کشاورزی و جغرافیا هم جای دارند.

رئیس دانشگاه پیام نور سبزوار محدودیت در جذب هیئت علمی را از جمله مشکلات این دانشگاه بیان و خاطرنشان کرد: یکی از دلایل این مشکل اساتیدی هستند که حکم آنها به دانشگاه پیام نور ابلاغ شده است ولی در حال حاضر در شهرهای دیگر مشغول به خدمت هستند.

 

امیراحمدی با بیان اینکه دانشگاه پیا نور سبزوار در زمینه کارهای عمرانی پیشرفت خوبی را داشته است؛ یادآور شد: این دانشگاه به لحاظ بعد عمرانی در سطح کشور باعث افتخار شهرستان سبزوار می‌باشد.

همچنین ببینید

کاهش میزان هیأت علمی خاموش در علوم پزشکی به زیر ۲۵ درصد

قائم مقام معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت گفت : میزان هیأت علمی خاموش در …

۳ دیدگاه

 1. سلام
  دانشجوی پیام نور مشهد که وضع اسف بارتری دارد! رشته مهندسی پزشکی با چهارسال سابقه هنوز یک نفر هییت علمی ندارد و با حق التدریس هایش کار را جلو می برد…! وضعیت بقیه ی رشته ها هم به همین شکل است…! خدا به داد دانشجویانش برسد…

 2. با سلام
  با تشکر از اطلاع رسانی شما،لطفا رشته های مورد نیاز دانشگاه پیام نور سبزوار را معرفی کنید

 3. با سلام و تشکر از خبر رسانی شما عزیزان
  اگر امکان داشته باشد اشاره بفرمایید که دانشگاه پیام نور سبزوار در چه رشته هایی کمبود استاد دارد
  با تشکر فراوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *