کانال تلگرم اخبار هیات علمی

تغییر در نحوه جذب هیات علمی در دانشگاه آزاد

دبیر ستاد هماهنگی نمایندگان تام الاختیار در هیات های امنای استانی دانشگاه آزاد با اشاره به تغییر در نحوه جذب اعضای هیات علمی در دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: تمامی افرادی که در فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی شرکت کرده اند، با اخذ تاییدیه علمی از سوی واحد دانشگاهی و براساس نیاز گروه های آموزشی واحد و با حفظ تعادل بین نیروهای هیات علمی در سطح استان فعالیت خود را آغاز می کنند.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا،، عباسعلی نورا بااشاره به جلسه نمایندگان تام الاختیار با رییس دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: در این جلسه پیرامون توسعه و گسترش فعالیت های مراکز مجازی و الکترونیک در واحدهای مراکز استانی دانشگاه آزاد اسلامی بحث هایی مطرح و مقرر شد فعالیت تمامی واحدها به صورت مجازی با هماهنگی واحد الکترونیک انجام شود.

وی با بیان اینکه کمیسیونی با هدف گسترش آموزش الکترونیک در سطح تمامی واحدها تشکیل شد، افزود: براساس مصوبه جلسه مقرر شد امکان تحصیل ۸۰ هزار نفر متقاضی تحصیل به شیوه مجازی طی مدت چهار سال در دانشگاه آزاد فراهم شود.

وی با بیان اینکه توسعه آموزش های مجازی از سوی دانشگاه آزاد اسلامی تحولی بزرگ در نظام آموزش عالی ایجاد خواهد کرد، گفت: دوره های آموزشی به صورت الکترونیک دارای مدرک رسمی از سوی دانشگاه آزاد اسلامی است.

وی با اشاره به تغییر در نحوه جذب اعضای هیات علمی در دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: تمامی افرادی که در فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی شرکت کرده اند، با اخذ تاییدیه علمی از سوی واحد دانشگاهی و براساس نیاز گروه های آموزشی واحد و با حفظ تعادل بین نیروهای هیات علمی در سطح استان فعالیت خود را آغاز می کنند.

نورا با بیان این که این افراد پس از اخذ مجوز از سوی نماینده تام الاختیار استان می توانند به فعالیت بپردازند، افزود: از زمان جذب این افراد به صورت اعضای هیات علمی، پرونده آنها نیز در هیات جذب مراحل قانونی خود را طی خواهد کرد تا ظرف مدت حداکثر یکسال مراحل استخدامی آنها انجام شود.

وی به دیگر مصوبات جلسه نمایندگان تام الاختیاراشاره کرد و افزود: در ارتباط با تصویب رشته های، مصوبات کارسازی به تصویب رسیده است که بزودی با حضور وزیر آموزش، تحقیقات و فناوری مورد بحث و بررسی و تبادل نظر قرار خواهد گرفت.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

5 دیدگاه در “تغییر در نحوه جذب هیات علمی در دانشگاه آزاد”

 1. مریم گفت:

  از وقتی دانشجوی دکتری بودم همش ثبت نام میکنم و مصاحبه دعوت میشم هم من و هم همسرم دکتری هم تموم شد اما خبری نیست . چون هر دانشگاه از قبل چند تا از قامیلها رو انتخاب میکنه الکی وقت ما رو تلف میکنه بعد مدتی میبینی یه فوق لیسانس که به زور دو تا مقاله پولی چاپ کرده همون دانشگاه استخدام شداون وقت ما که این همه بدبختی کشیدیم باید تو این سن از پدرمون پول بگیریم و نتونیم عروسی بگیریم بعد سه سال عقد

 2. رضا گفت:

  با سلام ، لطفا اطلاع رسانی بفرمایید
  بنده در فراخوان اسفند ۹۱ واحد علوم تحقیقات شرکت کردم اما بعد از چند ماه پیگیری نهایتا جوابی که به بنده دادند این بود که این فراخوان از سوی علوم تحقیقات خودسرانه انجام شده و با توجه به اینکه واحد دانشگاه آزاد در آن شهر دارای هیات علمی می باشد نیازی به جذب هیات علمی جداگانه برای علوم تحقیقات نیست و در واقع فراخوان هیچ ارزش و اعتباری نداشته.
  واقعا چه دلیلی داره که با سرنوشت ما اینطوری بازی بشه و هیچ کس هم جوابگو نباشه؟

 3. ملكشاهي گفت:

  با سلام . من در فراخوان سال ۹۰ برای دانشگاه دورود اقدام نمودم ولی متاسفانه بعد از چندین مرحله مصاحبه نامه ای مبنی بر اینکه به جز دورود در واحدهای دیگر استان می توانند مشغول به فعالیت شوم. ولی هیچ واحد دیگری در استان رشته مهندسی مواد ندارد. من امسال هم دکترا با رتبه ۲۵ قبول شدم. اکنون با این خبر جدید من چکار باید کنم؟

 4. حسین سنگکی کاشانی گفت:

  با سلام.
  بنده در فراخوان جذب هیئت علمی ثبت نام کردم ولی کد رهگیری خود را فراموش کردهام.از هر مسئولی که سئوال می کنم می گویند نمی دانیم.من باید چه کار کنم؟

 5. مریم عزیزی گفت:

  یعنی واحد دانشگاهی مصاحبه علمی را انجام می دهد؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت اخبار از طریق ایمیل

ایمیل خود را وارد کنید:
پس از درج ایمیل و ثبت کد تأیید می بایست به ایمیل خود مراجعه نموده و بر روی لینک تأیید ثبت نام که برای شما ایمیل شده است کلیک کنید.