کانال تلگرم اخبار هیات علمی

جزئیات بررسی مدارک متقاضیان هیأت علمی دانشگاه آزاد

معاونت آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی ضمن اعلام جزئیات بررسی متقاضیان جذب هیأت علمی این دانشگاه، اعلام کرد که امروز آخرین مهلت ارسال مدارک به واحدهای آموزشی مربوطه است.

به گزارش خبرنگار مهر، معاونت آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی در راستای فرایند جذب هیأت علمی که سال جاری در این دانشگاه برگزار شد، مواردی را به اطلاع داوطلبان و واحدهای آموزشی رساند.

بر این اساس، تمام متقاضیانی که تا ۱۷ اردیبهشت ماه در سامانه مرکز جذب دانشگاه آزاد ثبت نام کرده اند لازم است مدارک خود را تا امروز یکشنبه ۱۰ خردادماه به واحد مربوطه تحویل دهند. عدم تکمیل پرونده تا امروز به منزله پذیرش بررسی وضعیت استخدامی داوطلبان در فرصتهای بعدی خواهد بود که متعاقباً اعلام می شود.

واحدهای دانشگاهی حسب فراخوان منتشر شده ملزم به دریافت مدارک از متقاضیان هستند و نمی توانند نسبت به رد شفاهی یا کتبی درخواست متقاضیان اقدام کنند.

امور مربوط به هیأت اجرایی جذب استان:

هیأت اجرایی جذب استانی لازم است بعد از بررسی تمام درخواستهای واصله از سوی واحدها/مراکز دانشگاهی به تعداد سه برابر ظرفیت اعلام نیاز شده واحد مرکز دانشگاهی پرونده های واجدین شرایط هر رشته را به طور همزمان در کارگروه های علمی بررسی کند و در صورت تایید صلاحیت علمی افراد مذکور، پس از دریافت مدارک، پرونده آنان را به کارگروه بررسی صلاحیت عمومی استان جهت بررسی صلاحیت عمومی ارسال کرده و مدارک سایر متقاضیانی را که در اولویت قرار نگرفتند به واحد مربوطه عودت دهند.

سپس هیأت اجرایی جذب استان لازم است به میزان دو برابر اعلام نیاز واحد دانشگاهی، پرونده افرادی که صلاحیت علمی و عمومی آنان در دبیرخانه هیأت اجرایی جذب مورد تایید قرار گرفته اند را ظرف مدت یک ماه برای هر رشته به طور همزمان تکمیل و به مرکز امور هیأت علمی دانشگاه ارسال کند.

رئیس هیأت اجرایی جذب استان می تواند پس از انجام بررسی صلاحیت علمی و عمومی متقاضی در صورت موافقت رئیس واحد/مرکز دانشگاهی نسبت به صدور مجوز حکم قراردادی یکساله اقدام کند. در ادامه در هر مرحله ای که با جذب متقاضی به هر دلیلی مخالفت شود واحد/مرکز دانشگاهی لازم است نسبت به لغو حکم حقوقی فرد مربوط در پایان اولین نیمسال تحصیلی اقدام کند.

صدور حکم قراردادی جهت متقاضیان بورسیه دلیلی برای عقد قرارداد بورسیه نیست، بنابراین واحدها/مراکز دانشگاهی مجاز به عقد قرارداد بورسیه نیستند.

هیأت اجرایی جذب استان لازم است پس از دریافت اعلام موافقت مرکز امور هیأت علمی با استخدام متقاضی پرونده را در دو نسخه تکمیل و به مرکز امور هیأت علمی ارسال کند.

امور مربوط به مرکز امور هیأت علمی

مرکز امور هیأت علمی سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی است ظرف مدت سه ماه پرونده های متقاضیان را مطابق با نوع درخواست در شورای مرکزی جذب یا شورای مرکزی بورس بررسی کرده و حداکثر به تعداد نیاز واحدها، افراد اصلح را انتخاب کند و سپس برای طی مراحل نهایی اقدامات لازم را به عمل آورد.

حسن اجرایی امور فوق به عهده روسای هیأتهای اجرایی جذب و روسای واحدها/مراکز دانشگاهی است.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

6 دیدگاه در “جزئیات بررسی مدارک متقاضیان هیأت علمی دانشگاه آزاد”

 1. زیبا گفت:

  سلام… من دانشجوی دکتری محیط زیست هستم . تا کی فرصت ثبت نام داریم؟ همه میتونن ثبت نام کنن؟ ممنون

 2. مریم گفت:

  من ثبت نام عادی رو در سایت انجام دادم پولی هم نمیخاست ثبت نام دانشگاه دولتی پول میخاد هر شیش ماه پول میگیره پیگیری هم نمیکنه . آزاد که تا حالا دو جا ثبت نام کردم هر دو مصاحبه دعوتم کردن مدارکمم دستی نبرده بودم قبلش.

 3. مختار گفت:

  اینجانب دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته ادبیات عربی می باشم .آیا فوق لیسانس می پذیرید؟

 4. مریم گفت:

  با سلام
  من مدارکمو با ایمیلم میفرستم سایت جدب ردش میکنه کسی میدونه مشکل کجاست؟ممنوم میشم جوابموبدین

 5. لاله گفت:

  همه مدارکی رو که براشون آپلود کردی، باید یه دور دیگه پرینت بگیری ببری دانشگاه براشون.
  خودشون پرینتراشون مشکل داره.
  من هزینه ثبت نام دادم، وقت گذاشتم ثبت نام کردم تو سایت، ولی فرصت نشد مدارکمو دستی ببرم،الان ثبت نامم باطل شده.
  و جالبه اینجوری میخوان داوطلبان واقعی رو از بقیه جدا کنن!!!!!!!!!!!!!!!
  این نوآوری ها(!!!!!!!!!!!!!!!!!) در سیستم ثبت نام قابل تحسینه.

 6. دادروز گفت:

  همش خالی بندیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت اخبار از طریق ایمیل

ایمیل خود را وارد کنید:
پس از درج ایمیل و ثبت کد تأیید می بایست به ایمیل خود مراجعه نموده و بر روی لینک تأیید ثبت نام که برای شما ایمیل شده است کلیک کنید.