کانال تلگرم اخبار هیات علمی

عدم ارتباط صحیح بین استاد و دانشجو یکی از چالش‌های نظام آموزشی

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، گفت: برخی چالش‌های موجود در نظام آموزشی ناشی از ارتباط ناصحیح علمی بین استاد و دانشجو است.

دکتر محمدرضا دارابی محبوب در گفت‌وگو با خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری داشنجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، با اشاره به اهداف برگزاری اولین همایش کشوری توسعه مشارکت دانشجویی در نظام آموزشی خاطرنشان کرد: مدت‌هاست که از تاسیس دانشگاه علوم پزشکی می‌گذرد و در این میان دو عنصر دانشجو و استاد به عنوان گیرنده و ارائه دهنده مسایل آموزشی و علمی فعالیت دارند؛ قطعا در زمینه‌های آموزشی مشکلاتی میان این دو گروه ایجاد می‌شود که این همایش به دنبال ارائه راهکارهای جدیدی در این رابطه است.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: متاسفانه یکی از مشکلاتی که دانشگاه علوم پزشکی با آن روبه‌رو است، عدم توانایی در تربیت نیروهای متخصص متناسب با نیازهای جامعه است.

وی گفت: رابطه میان استاد و دانشجو نباید تنها بر مبنای آموزه‌های علمی بوده و در این میان ابعاد فرهنگی و اجتماعی تربیت دانشجویان نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

دارابی ادامه داد: راهکارهای علمی این همایش در حیطه‌های مختلف به صورت قطعنامه و پیشنهاد به دو وزارتخانه علوم و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ارائه می‌شود که در شوراهای آموزشی این نهادها به تصویب خواهد رسید.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “عدم ارتباط صحیح بین استاد و دانشجو یکی از چالش‌های نظام آموزشی”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت اخبار از طریق ایمیل

ایمیل خود را وارد کنید:
پس از درج ایمیل و ثبت کد تأیید می بایست به ایمیل خود مراجعه نموده و بر روی لینک تأیید ثبت نام که برای شما ایمیل شده است کلیک کنید.