خانه » جذب هیئت علمی وزارت علوم » مصاحبه مجدد برای پذیرش پذیرفته‌شدگان بورسیه وزارت علوم

مصاحبه مجدد برای پذیرش پذیرفته‌شدگان بورسیه وزارت علوم

پس از اعلام قبولی داوطلبان بورسیه وزارت علوم و ارائه تعهدهای مالی داوطلبان به این وزارتخانه و ابلاغ حکم اولیه، با تغییر مدیرکل بورس ورق برگشت و اعلام شد پذیرفته‌شدگان باید برای پذیرش مصاحبه مجدد بدهند!

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس،  سالیانه با در نظر گرفتن اعلام نیاز دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی و پس از تامین اعتبارات لازم در وزارت علوم برای ثبت‌نام بورس فراخوان صادر شده و پس از طی مراحل و تشریفات اداری شورای بورس وزارت علوم و کسب امتیازات لازم توسط متقاضیان، اسامی پذیرفته شدگان اعلام می‌شود، امسال پس از اعلام اسامی حاشیه‌ای گریبان این افراد را گرفت.

سوم شهریور ماه امسال بود که طی دستورالعملی از سوی جعفر توفیقی سرپرست وقت وزارت علوم صدور ابلاغ بورس و اعلام موافقت با بورس تا اطلاع ثانوی تعلیق شد، با فشار رسانه‌ها تعلیق بعد از مدتی تمام شد و طی ایمیلی به داوطلبان شرایط پذیرش یا عدم پذیرش آنها اعلام و برای داوطلبان پذیرفته شده حتی حکم اولیه نیز صادر شد.

با اعلام قبولی به داوطلبان از آنها خواسته شد تا ضمن استعفا از محل کار، تعهدهای مالی خود را به وزارت علوم ارایه دهند و داوطلبان نیز ضمن استعفا از محل کار خود تعهدهای لازمه را به وزارت علوم ارایه دادند، این در حالی است که یکباره با تغییر مدیرکل بورس وزارت علوم ورق برگشت و از داوطلبان پذیرفته شده درخواست شد که در مصاحبه مجددی شرکت کنند.

جالب اینجاست که در مصاحبه‌های جدید تعدادی از پذیرفته‌شدگان قبلی که از محل کار خود به درخواست وزارت علوم استعفا داده و تعهدات خود را به وزارت علوم ارایه داده و حکم اولیه هم برای آنها صادر شده است، مردود اعلام شدند.

یکی از داوطلبان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس با تأکید براینکه برای وی حکم اولیه بورس نیز صادر شده است، گفت: مصاحبه ما در زمان مدیرکل قبلی وزارت علوم بود اما این مصاحبه در دولت یازدهم و با سرپرستی آقای توفیقی صورت پذیرفته است و دلیلی ندارد که وزارت علوم بخواهد سیاسی عمل کند.

وی ادامه داد: مشکل اینجاست که حتی دلیل مصاحبه مجدد را هم بیان نمی‌کنند و حتی اجازه نمی‌دهند در زمان مصاحبه داوطلبان یکدیگر را ببینند، مصاحبه فردی را ساعت ۹ می‌گذارند و دیگری را ساعت ۱۰ درحالی که طول مدت مصاحبه حداکثر ۱۵ دقیقه است.

این داوطلب افزود: این روند پذیرش بورس بازی با زندگی ماست، ما سال‌ها زحمت کشیده‌ایم تا به این مرحله برسیم و این نوع عملکرد سیاسی منصفانه نیست. ما به درخواست وزارت علوم از محل کار خود استعفا دادیم و الان شرایط مناسبی نداریم.

همچنین ببینید

آخرین وضعیت جایابی بورسیه ها

دبیر هیئت عالی جذب در شورای عالی انقلاب فرهنگی آخرین وضعیت جایابی بورسیه ها را …

۷ دیدگاه

 1. این کار بازی با آیندۀ افراد است متاسفانه

 2. این کار وزارت علوم قابل تقدیره. یک عده فله ای توی دولت قبلی بورس شدند کسانی که از بند پ استفاده کردند و در واقع حقی که مربوط به بقیه بود را اشغال کردند. فجیعترین مورد توی دانشگاه علامه طباطبایی رخ داد. فقط امیدوارم این جریان باعث تضییع حقوق کسانی که به حق بورس شدند نشود.

 3. سلام
  من از سال ۹۰ پذیرش شده ام ، تعهد هم تحویل داده ام و از کار خودم استعفا داده ام. خواهش می کنم با زندگی من با زن و فرزند بازی نکنید.

  • حمید جان سلام . من هم از سال ۸۹ بورس شدم .تعهد هم تحویل دادم . متاسفانه تمام افراد و هم دوره ای هایی که آشنا و پارتی داشتند حکمشان سریع امضا شد و به دستشان رسید ولی حکم من و امثال من موند. تکلیف چیست و باید به کجا شکایت کرد ؟ آیا شکایت به دیوان عدالت اداری فایده ای دارد ؟

 4. کمک فوری می خواهم

  درود بر همه ی دوستان.
  خواهش می کنم کمک کنید:
  از شامگاه چهارشنبه ۹/۱۱/۱۳۹۲ تا لحظه ی حاضر، (شنبه ۱۲/۱۱/۱۳۹۲) سایت زیر باز نمی شود:
  http://www.msrt.ir/sites/jazbsite/default.aspx
  آیا بقیه هم، تجربه ی مشابه ای دارند؟؟؟؟؟!!!!!!
  خواهشا فوری جواب دهید.
  با سپاس بیکران.
  بدرود.

 5. چه خوب حداقل شاید اون عده فارغالتحصیلان دکترا که بعد از چند ماه و سال فارغ التحصییلی با تقلب بورس تحصیلی دکترا گرفتند (!!!!)) هم رسوا بشن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *