خانه » جذب هیئت علمی وزارت علوم » تصویب سقف حقوق ۷۰ میلیونی برای اعضای هیات علمی‌

تصویب سقف حقوق ۷۰ میلیونی برای اعضای هیات علمی‌

معاون مالی وزارت علوم گفت: برای سال ۱۴۰۳ سقف حقوق هیات علمی‌ها به ۷۰ میلیون تومان مصوب شد.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد…

به گزارش خبرگزاری آنا، علی خطیبی، معاون اداری، مالی و منابع وزارت علوم درباره خبر منتشر شده در رسانه‌ها بر مبنای اینکه ۵۶ عضو هیئت علمی در سراسر دانشگاه‌های کشور حقوق نجومی دریافت می‌کنند، اظهار کرد: درباره موضوع حقوق نجومی بگیران آماری نداده ام و انتشار چنین خبری نشاندهنده کار غیراخلاقی یک رسانه بود و ساحت آموزش عالی، استادان علم و دانش مبرا از این حرف‌هاست.

وی با بیان اینکه در آموزش عالی کشور استاد نجومی بگیر نداریم، تاکید کرد: ۳۲ تا ۳۳ هزار نفر در سراسر آموزش عالی عضو هیئت علمی وزارت علوم هستند، با توجه به سقف قانونی که قانون گذار مشخص کرده است، ۵۶ استاد بزرگ در کشور به علت فعالیت‌های علمی درخشان خود حقوق بیش از سقف قانونی دارند، اما این حقوق به آنها پرداخت نمی‌شود و این افراد جزء دانشمندان برجسته کشور، خدمت کنندگان ارزنده، دارای نشان‌های ملی و بین المللی علمی هستند که مورد تقدیر قرار گرفته اند و کمتر از نیم درصد آموزش عالی کشور را شامل می‌شوند که به مفهوم نجومی بگیر نیست.

سقف حقوق هیئت علمی‌ها در سال ۱۴۰۳ به ۷۰ میلیون تومان می‌رسد 

معاون اداری، مالی و منابع منابع وزارت علوم ادامه داد: قانونگذار در سال ۱۴۰۲ سقف حقوق اعضای هیئت علمی را ۵۵ میلیون تومان و در سال ۱۴۰۳، ۷۰ میلیون تومان مصوب کرده است که با سقف حقوق لحاظ شده استادی در آموزش عالی بالاتر از سقف مورد نظر حقوقی دریافت نخواهد کرد.

همچنین ببینید

لزوم تسهیل پذیرش نخبگان متمایل به عضویت در هیات علمی

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: برای اینکه نخبگان جذب هیات علمی آموزشی و پژوهشی …

۴ دیدگاه

  1. بله متاسفانه همینطوره. و جالب اینکه توقعات دانشگاه ها در حد حقوق ۲۰۰ میلیون تومنی و بعضی از کارمندهای عزیز هم جلو و پشت سر استادان مدام حرف های بی منطق میزنند.

  2. در دانشگاه آزاد اسلامی اکثر حقوق اعضای هیئت علمی استادیار بین ۱۴ تا ۱۸ میلیون تومان هست

  3. کف حقوق چقدره؟ چرا باید یک استاد که با هزاران مشقت در ۴۰ سالگی، هیات علمی شده حقوق ۲۰ تومنی بگیره؟ حقوق کارمندهای کارنکن های اداره های پیزوری با مدرک لیسانس بالای ۱۵ میلیونه

    • الان من چند ساله هیات علمی بصورت استادیار هستم و در سال ۹۹ حقوق ۶ تومن شروع کردم با افزایش حقوق تازه شده ۲۰ تومن امسال! ، واقعا با این تورم نمیدونم چیکار کنم ، الان مغازه سر کوچمون روزی ۵ کاسبه ،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *