خانه » اخبار دوره دکتری » ایجاد فرصت مطالعاتی ۶ ماهه برای دانشجویان دکتری دانشگاه های دولتی

ایجاد فرصت مطالعاتی ۶ ماهه برای دانشجویان دکتری دانشگاه های دولتی

رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: فرصت مطالعاتی برای تمام دانشجویان به مدت ۶ ماه امکان‌پذیر است، اما این موضوع دانشگاه آزاد را در بر نمی گیرد.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد…

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، هاشم داداش پور گفت: بورسیه های سنتی دیگر پاسخگو نیستند، زیرا نیازهای جدیدی در کشور شکل گرفته که باید متناسب با آنها بورسیه های بلند مدت اصلاح شوند.

رئیس سازمان امور دانشجویان ادامه داد: فرصت مطالعات تحقیقاتی همواره به شکل سابق ادامه خواهند داشت اما سعی خواهیم کرد تا دانشجویان ایرانی که قصد ادامه تحصیل در خارج دارند از فرصت های مطالعاتی ۶ ماهه استفاده کنند.

او افزود: یکی از شروط فرصت مطالعاتی ایرانیان مقیم خارج این است که دانشجو متناسب با اولویت های کشور بتواند از فرصت تحقیقاتی خارج از کشور استفاده کند اما با وجود بستر و آزمایشگاه های لازم و یا موضوعاتی که در ایران فراهم است توصیه نمی کنیم تا دانشجویان به خارج بروند.

داداش پور گفت: اگر بودجه کافی داشتیم تمام دانشجویان دکتری ایرانی را به خارج از کشور می فرستادیم تا بتوانند از پنجره فرصت های بین المللی برخوردار شوند و تجربه زیست را در یکی از کشورهای دنیا داشته باشند.

او افزود: منابع مالی سازمان امور دانشجویان محدود است، به همین علت بر روی اولویت ها تمرکز شده ایم و روی یک رشته خاص آنها را جست و جو نمی کنیم بلکه این فرصت را برای تمام دانشجویان فراهم می کنیم تا اگر دانشجویی خواست از فرصتی در خارج از کشور بهره بگیرد از آن استفاده کند و این موضوع شامل دانشجویان دانشگاه آزاد نمی شود بلکه دانشگاه های دولتی را شامل خواهد شد.

همچنین ببینید

اعلام نمره قابل قبول زبان برای دانشجویان دکتری دانشگاه آزاد

دستورالعمل نمره قابل قبول زبان دانشجویان دوره دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ شد.آخرین اخبار …

۵ دیدگاه

  1. دقیقا درسته.و اینکه ۵ ماه منتظر جواب موندیم و وقتمون تلف شد.

  2. سلام چرا استثنا ?مگر از نظر علمی و تحصیلی دانشجو دانشگاه ازاد وقت نمیگذارد ?مگر زحمت نمی کشد ?چرا دانشگاه ازاد را شامل حال نمیشود ????

  3. یعنی دانشگاه دیگه نمیتونه گزینشی تصمیم بگیره؟ ترم ۸ هم میتونیم اقدام کنیم؟

  4. سلام، متاسفانه بحث فرصت مطالعاتی رو بازیچه دست خود قرار داده اند، و هر کی رو خواستن تائید میکنند و هر کی رو نخواستن رد میکنند، دانشجوی ریاضی که نه کار آزمایشگاهی داشت و نه قراره کار پایان نامش صنعتی بشه و نمره زبان هم نداشت را تائید کردند به بهانه اینکه فرستادیمش تا ایده بگیرد. متاسفانه با این تصمیم گیری ها در آینده نزدیک کشور عزیزمان دچار انزوای علمی در سطح جهانی تبدیل خواهد شد

  5. چرا دانشگاه آزاد شامل نمیشه؟با هزار بدبختی و شهریه ادامه تحصیل میدن ولی شامل نمیشن ؟
    خداییش که بی انصاف هستید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *