خانه » اخبار اساتید هیأت علمی دانشگاه ها » ابلاغ آیین نامه فرصت مطالعاتی اساتید در جامعه و صنعت

ابلاغ آیین نامه فرصت مطالعاتی اساتید در جامعه و صنعت

برای تبدیل وضعیت اعضای هیات علمی که از ابتدای سال ۹۸ دوره پیمانی یا رسمی آزمایشی را آغاز می‌ کنند، گذراندن فرصت مطالعاتی در جامعه و صنعت الزامی است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت علوم، مسعود برومند افزود: این شیوه‌نامه در راستای برقراری ارتباط قوی و منسجم میان دانشگاه یا پژوهشگاه ها با بخش‌های جامعه و صنعت در تمامی حوزه‌های علمی و عملیاتی سازی یافته‌های اعضای هیات علمی و آشنایی آنها با نیازهای واقعی صنعت و جامعه تدوین شده است.

معاون پژوهشی وزارت علوم خاطرنشان کرد: فرصت‌ مطالعاتی اعضای هیات علمی در جامعه و صنعت زمینه مناسبی را برای ارتقا توانمندی‌ها و مهارت‌های آنها در کسب دانش بومی و انتقال یافته‌های پژوهشی به جامعه فراهم می‌سازد.

برومند تاکید کرد: مطابق با این شیوه‌نامه، در زمان فرصت مطالعاتی، عضو هیات علمی در واحد عملیاتی دولتی یا غیردولتی (شامل بخش‌های صنعتی، اجتماعی و فرهنگی، اقتصادی، خدماتی و کشاورزی) یا مراکز پژوهشی مرتبط با صنایع و رشته‌های فعال موسسه حضور می‌یابد.

وی عنوان کرد: به منظور حفظ انسجام و جلوگیری از بروز مشکل در وظایف واحدهای سازمانی در موسسه باید ظرفیت اعزام اعضای هیات علمی به گونه‌ای تعیین شود که خللی به وظایف آموزشی و پژوهشی موسسه وارد نشود.

معاون پژوهشی وزارت علوم با بیان اینکه این شیوه نامه از ابتدای سال ۹۸ لازم‌الاجراست، افزود: بر اساس بندهای «د» ماده ۱۲ و ۱۴ آیین‌نامه استخدامی برای تبدیل وضعیت اعضای هیات علمی که از ابتدای سال ۹۸ دوره پیمانی یا رسمی آزمایشی را آغاز می‌کنند گذراندن فرصت مطالعاتی درجامعه و صنعت الزامی است.

برومند خاطرنشان کرد: بر اساس این شیوه‌نامه دوره فرصت مطالعاتی در جامعه و صنعت برای اعضای هیات علمی در دوره پیمانی دست کم ۶ ماه تمام وقت یا ۱۲ ماه نیمه وقت و در دوره رسمی آزمایشی ۳ ماه تمام وقت یا ۶ ماه نیمه وقت است.

کمک به افزایش شناخت اعضای هیات علمی موسسه‌ها از فضای کار واقعی در جامعه و صنعت، تقویت ارتباط موسسه با جامعه و صنعت، همچنین گسترش همکاری‌های پایداری علمی و پژوهشی بین موسسه و واحد عملیاتی، استفاده مفید و موثر از امکانات، آزمایشگاه‌ها و تجهیزات واحدهای عملیاتی، جهت‌دهی به پژوهش‌های موسسه و گسترش دانش و فناوری کاربردی مورد نیاز جامعه و صنعت و انتقال و ترویج یافته‌های جدید دانش و فناوری موسسه به جامعه و صنعت با هدف ارتقای توان علمی و فنی واحدهای عملیاتی برخی از اهداف این شیوه‌نامه است.

همچنین ببینید

اعلام مصوبات کبر سن اعضای هیأت علمی

مرکز جذب هیأت علمی وزارت علوم در جلسه اخیری که برگزار کرد برخی از مصوبات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *