خانه » اخبار اساتید هیأت علمی دانشگاه ها » جذب اعضای هیأت علمی در دانشگاه‌ها براساس صلاحیت

جذب اعضای هیأت علمی در دانشگاه‌ها براساس صلاحیت

رئیس مرکز جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم: جذب اعضای هیأت علمی در دانشگاه‌ها سلیقه‌ای نیست و هر کس بر اساس دارا بودن صلاحیت جذب می‌شود.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد...

محمدرضا رضوان طلب در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری صدا و سیماافزود: تا کنون ۱۸ دوره فراخوان جذب اعضای هیأت علمی از طریق سامانه جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شده است.

وی گفت: در هر دوره از فراخوان جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم ۱۲ تا ۱۷ هزار نفر حداقل ثبت نام می‌کنند که از این تعداد تنها هزار نفر پذیرش می‌شوند و می‌توانند عضو هیأت علمی دانشگاه شوند.

رضوان طلب افزود: تنها کسانی در فراخوان‌های جذب اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها قبول می‌شوند که دوره تحصیلی آن‌ها به اتمام رسیده باشد.

وی درباره شکایت برخی از داوطلبان درباره روند پذیرش و جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: این ذهنیت درستی نیست، چون هیچ کاری از طریق پارتی بازی پیش نمی‌رود و تمام فعالیت‌های سامانه جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم تحقیقات و فناوری از طریق یک نظام حقوقی و قضایی رصد می‌شود.

رئیس مرکز جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تأکید کرد: هدف ما این است که کار سلیقه‌ای نداشته باشیم و هر فردی بر اساس صلاحیت لازم در دانشگاه جذب شود.

وی افزود: متقاضیان در صورت بروز مشکل می‌توانند از طریق همان سامانه هنگام ثبت نام و یا با مراجعه به وزارت علوم شکایت خود را مطرح کنند.

رضوان طلب درباره کاهش سن جذب اعضای هیأت علمی افزود: پیش از این سن جذب اعضای هیأت علمی برای مقطع دکتری ۴۵ سال بود که هم اکنون به ۴۰ سال رسید و سن جذب اعضای هیأت علمی در مقطع کارشناسی ارشد پیش از این ۳۵ سال بود که هم اکنون به ۳۰ سال رسیده است.

رئیس مرکز جذب اعضای هیأت علمی درباره اعتراض دانشجویان درباره پذیرش نکردن دانشگاه‌ها به عنوان عضو هیأت علمی دانشگاه با وجود تأیید صلاحیت عمومی افزود: این اعتراض به دانشگاه‌ها وارد است و هر کسی که اعتراضی دارد می‌تواند اعتراض خود را از طریق سامانه جذب اعضای هیأت علمی مطرح کند.

همچنین ببینید

جزئیات بازنگری قانون انتظامی هیئت علمی دانشگاه‌ها

یک مقام مسئول وزارت علوم از بازنگری و تغییر در قانونی انتظامی هیئت علمی خبر …

یک دیدگاه

 1. سجاد جان نثار ملکوتی

  با سلام و احترام خدمت جناب آقای دکتر رضوان طلب
  اینجانب دکتر سجاد جان نثار ملکوتی فارغ التحصیل دکتری تخصصی رشته مهندسی معدن گرایش فرآوری مواد
  معدنی از دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات، با رزومه ای مناسب و عالی در حیطه خود تاکنون حتی در
  دورترین نقاط کشور در دانشگاه های دولتی اعم از تهران، صنعتی اراک، صنعتی اصفهان، ولایت ایرانشهر، سیستان و بلوچستان
  و … هر چقدر هم در فراخوان ثبت نام نمودم پرونده هیئت علمی اینجانب در مراحل اولیه در دبیرخانه جذب بدون طرح در گروه تخصصی مردود شده است.
  در پایان خواستم به عرض برسانم که نه تنها در بسیاری از این دانشگاه هایی که عرض کردم افراد قوی تری جذب نشدند بلکه به صورت صلیقه ای و به دلیل دانشگاه آزاد
  بودن فرآیند جذب ما مختل و مردود گردید. و روند پروسه جذب خارج شدم. خواستار رفع این تبعیض
  می باشم برای چه نباید با وجود نیاز در دانشگاه های سراسری پروسه جذب فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی انجام نشود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *