خانه » اخبار اساتید هیأت علمی دانشگاه ها » افزایش حقوق و مزایای اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی

افزایش حقوق و مزایای اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی بخشنامه افزایش حقوق و مزایای سال ۹۷ اعضای هیات علمی را به روسای واحدها، مراکز آموزشی و سازمان سما دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، در متن این بخشنامه آمده است: براساس مصوبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ هیات‌امنای مرکزی دانشگاه و نیز مصوبه ۱۷ اردیبهشت ۹۷ هیات‌رئیسه دانشگاه، حقوق و مزایای کارکنان و اعضای هیات‌علمی دانشگاه آزاد اسلامی از تاریخ ۹۷/۱/۱ با اعمال ضرایب تعیین‌شده در جدول بخشنامه نسبت به سال ۱۳۹۶ افزایش یافت.

افزایش سالانه حقوق و مزایای اعضای هیات‌علمی

بر اساس این بخشنامه، حقوق و مزایای اعضای هیات‌علمی دانشگاه اعم از تمام‌وقت و نیمه‌وقت با مرتبه علمی استاد، دانشیار، استادیار، مربی و مربی آموزشیار ازجمله قراردادی، پیمانی، رسمی آزمایشی و رسمی قطعی افزایش پیدا کرده است.

این افزایش حقوق براساس حقوق مبنا، مابه‌التفاوت حقوق کامل و مبنا، سوابق تدریس در دانشگاه‌های دولتی و آزاد اسلامی و همچنین فوق‌العاده حق مرتبه علمی است.

افزایش سالانه حقوق و مزایای اعضای غیرهیات‌علمی

در این بخشنامه آمده است: فوق‌العاده ویژه تفاوت تطبیق سال ۱۳۹۲ به میزان ۱۰درصد نسبت به سال ۹۶ افزایش پیدا می‌کند. همچنین حق تأهل ۹۱۱/۸۴۶ ریال، حق اولاد ۱۶۴/۱۲۲ ریال و حق مسکن و خواربار ۵۵۳/۳۶۵ ریال برای اعضای هیات‌علمی و غیر هیات علمی دانشگاه در سال ۱۳۹۷ خواهد بود.

براساس بندهای این بخشنامه، سایر اقلام مندرج در احکام حقوقی و یا قراردادهای منعقده که ضریبی از مجموع سه آیتم حقوق مبنا، حق سنوات و فوق‌العاده شغل یا حقوق مبنا هستند (مانند حق جذب، فوق‌العاده بدی آب‌وهوا و…) با توجه به اینکه ارقام مذکور درصدی از آیتم های فوق‌الذکر هستند و افزایش سالانه موجب افزایش آنها خواهد شد، مجدداً افزایش نخواهد یافت. همچنین حق مسئولیت و حق سرپرستی بدون هیچ‌گونه افزایش و تغییری در ارقام سال ۱۳۹۶ اعمال خواهد شد.

کمک‌هزینه اقلام مصرفی خانوار اعضای هیات‌علمی و غیر هیات علمی مشمول بیمه تامین اجتماعی (غیربازنشسته) نسبت به سال ۱۳۹۶ افزایش نداشته و ۱/۱۰۰/۰۰۰ ریال است.

حق ایاب و ذهاب نیز به‌ میزان ۱۰ درصد نسبت به سال ۱۳۹۶ افزایش خواهد داشت. همچنین در راستای صرفه و صلاح دانشگاه، حداقل و حداکثر مبلغ فوق‌العاده ماموریت روزانه کارکنان و اعضای هیات‌علمی دانشگاه در سال ۱۳۹۷ بدون افزایش و براساس ارقام سال ۱۳۹۶ قابل پرداخت است.

براساس این بخشنامه، حق‌الزحمه اعضای غیر هیات‌علمی «خرید خدمت» ۱۰درصد نسبت به سال ۱۳۹۶و میزان حق‌الزحمه یک‌ ساعت کار کارکنان ساعتی (غیر عضو هیات‌علمی) به میزان ۱۰درصد نسبت به سال ۱۳۹۶ افزایش خواهد داشت.

همچنین در این بخشنامه تاکید شده است: با توجه به اینکه حقوق و مزایای کارکنان ساعتی بیمه‌ شده دارای مدرک تحصیلی فوق‌ دیپلم، دیپلم و زیردیپلم که به‌ صورت تمام‌وقت (۱۸۵ ساعت در ماه) همکاری می‌کنند، نباید از حداقل دریافتی اعلام‌ شده از سوی سازمان تامین اجتماعی یعنی ماهانه ۱۱/۱۱۲/۶۹۰ ریال کمتر باشد، بنابراین رقم افزایش ریالی هر ساعت کارکرد آنان برای هر سه مقطع تحصیلی یادشده مبلغی معادل ۶۰/۰۶۹ ریال تعیین می‌شود، ولی ارزش ریالی هر ساعت کارکرد کارکنان ساعتی که با مدرک زیردیپلم، دیپلم و فوق‌دیپلم به‌صورت غیربیمه همکاری می‌کنند، با اعمال افزایش مربوطه به ترتیب ۴۶/۷۸۶، ۵۱/۰۲۵ و ۵۵/۲۳۷ ریال تعیین می‌شود.

براساس این بخشنامه، به ایام مرخصی بدون حقوق به هر میزان و مرخصی استعلاجی بیش از ۶ ماه برابر مقررات سازمان تامین اجتماعی حق سنوات سالانه تعلق نمی‌گیرد.

همچنین به‌ منظور حداکثر صرفه‌جویی و تقلیل هزینه‌های جاری دانشگاه، هرگونه جذب نیروی انسانی در دانشگاه ممنوع خواهد بود و حقوق و مزایای افرادی که بدون مجوز به‌ کارگیری شده‌اند، از حقوق و مزایای صاحبان امضا و تاییدکنندگان در واحدها و مراکز دانشگاهی کسر می‌شود.

همچنین ببینید

سهم ۲۷ درصدی بانوان در اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها

ابتکار گفت: حدود نیمی از دانشجویان ما خانم هستند، ۲۷ درصد اعضای هیئت علمی را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *