خانه » اخبار اساتید هیأت علمی دانشگاه ها » اجرای آیین نامه جدید فرصت مطالعاتی اساتید در صنعت از مهرماه

اجرای آیین نامه جدید فرصت مطالعاتی اساتید در صنعت از مهرماه

معاون پژوهشی وزارت علوم گفت: تعدادی از آیین نامه های جدید فرصت مطالعاتی اساتید در صنعت آماده شده و حداکثر تا مهرماه اجرایی خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت علوم، مسعود برومند در آیین افتتاح ساختمان شماره ۲ مرکز رشد و کارآفرینی دانشگاه بوعلی سینا گفت: تعدادی از آیین نامه های جدید فرصت مطالعاتی اعضای هیات علمی در صنعت آماده شده و زمانی که مطمئن شویم در حوزه های اجرایی مشکلی پیش نمی آید، این آیین نامه حداکثر تا مهر ماه اجرا خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه آئین نامه فرصت مطالعاتی در صنعت در دست تدوین است، اظهار داشت: اعضای هیات علمی جوان که در ابتدا وارد دانشگاه می شوند طی دو تا چهار سال آینده بسته به رشته ای که دارند باید مدتی را در صنعت یا جامعه بگذرانند.

معاون پژوهشی وزارت علوم تاکید کرد: انتظار می رود اعضای هیات علمی در هنگام ارتقا به صورت پاره وقت، دوره های ۳ تا ۶ ماهه در حوزه های صنعت یا حوزه هایی را که مربوط به رشته آنها می شود طی کنند.

برومند با اشاره به اینکه اهمیت این آئین نامه در این است که ارتباط دائمی میان اعضای هیات علمی با جامعه و صنعت ایجاد کند، گفت: در پی این اقدام صنعت به توانمندی های خود پی می برد و نیازهای فرد تشخیص داده می شود که این امر در دست بررسی های نهایی است.

وی با بیان اینکه در این خصوص تعدادی از آئین نامه های جدید آماده شده است، گفت: برای اینکه این آئین نامه ها مشکلات اجرایی نداشته باشند و اشکالاتی که ممکن است مرحله اجرا را سخت کند رفع شود، وارد مرحله اجرایی نشده است.

معاون پژوهشی وزارت علوم با اشاره به اینکه این آئین نامه ها کاملا در حوزه وزارت علوم بوده و نیازی به طرح در مراجع بالادستی ندارد، خاطر نشان کرد: در حال حاضر فضای کلی دانشگاه ها به سمت تغییرات این چنینی پیش می رود و ما زمانی که مطمئن شویم در حوزه های اجرایی و بقیه سیستم ها مشکلی پیش نمی آید، این آئین نامه ها را تا مهرماه سال جاری اجرا خواهیم کرد.

همچنین ببینید

اولویت ساماندهی اعضای هیئت علمی و مدرسان حق‌التدریس در دانشگاه آزاد

قائم مقام رئیس دانشگاه و مدیر مرکز جذب و امور هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *