خانه » اخبار اساتید هیأت علمی دانشگاه ها » لزوم کسب آموزش اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد در رشته های غیرکارآمد

لزوم کسب آموزش اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد در رشته های غیرکارآمد

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی گفت: اعضای هیأت علمی در رشته های آموزشی غیر کارآمد و بدون دانشجو باید با تغییر در مسیر آموزش خود به دنبال کسب آموزش های لازم باشند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر پورعباس گفت: استفاده از منابع خدادادی غنی و متنوع این استان در زمینه های مختلف برای تولید درآمدهای غیرشهریه ای و کاهش هزینه ها راه های جلوگیری از زیان دهی و وابستگی به شهریه است.

وی افزود: در سالهای آتی ارزیابی ها و بررسی های بودجه ای از واحدها براساس واحد دانشگاهی زیان ده نخواهد بود، بلکه سوددهی یا زیان دهی براساس کارایی رشته ها و گروه های آموزشی مورد توجه قرار می گیرد و برهمین اساس رشته های زیان ده تعطیل و مسئولیت زیان دهی متوجه استادان آن گروه و رشته خواهد بود.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: اعضای هیات علمی در رشته های آموزشی غیر کارآمد و بدون دانشجو باید با تغییر در مسیر آموزش خود به دنبال کسب آموزش های لازم در رشته های مشابه و هم گروه بوده و خود را برای تکمیل واحدهای درسی به روز و همسان با نیاز واحد و استان تغییر دهند.

دکتر پورعباس ادامه داد: برای این تغییر با فرصت های مطالعاتی که وجود دارد هر استاد می تواند ظرف مدت یک سال خود را براساس نیاز واحد آماده و در گروه های آموزشی و رشته های فعال ادامه همکاری داشته باشد.

همچنین ببینید

کاهش میزان هیأت علمی خاموش در علوم پزشکی به زیر ۲۵ درصد

قائم مقام معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت گفت : میزان هیأت علمی خاموش در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *