خانه » اخبار اساتید هیأت علمی دانشگاه ها » لزوم استفاده از ظرفیت کل اساتید پیام نور در تدریس

لزوم استفاده از ظرفیت کل اساتید پیام نور در تدریس

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور گفت: هیچ مرکزی مجاز به ارائه درس به عضو غیر هیأت علمی یا مدرس مدعو نخواهد بود، مگر این‎که کل ساعات تدریس اعضای تمام‎وقت آن مرکز تکمیل شده باشد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه پیام نور، ابوالفضل فراهانی در آستانه سال تحصیلی جدید ضمن تاکید بر ضرورت رعایت قوانین افزود: مدیران گروه های آموزشی لازم است در توزیع پایان نامه ها، معرفی تخصص اساتید و ایجاد زمینه دسترسی دانشجویان به اساتید اهتمام بیشتری داشته باشند، قابل قبول نیست که استادی خارج از قواعد متعارف تعداد قابل توجهی پایان نامه را برای راهنمایی عهده دار شود در حالی که عضو دیگری محروم از حداقل های مسئولیت راهنمایی و مشاوره باشد.

وی افزود: در سال تحصیلی جاری مراکز آموزشی کل دانشگاه مجاز به افزودن مدرسین مدعو نسبت به سال گذشته نیستند و حتما باید تعداد مدرسین مدعو روند کاهشی نیز داشته باشند.

فراهانی ادامه داد: هیچ مرکزی مجاز به ارائه درس به عضو غیر علمی یا مدرس مدعو نخواهد بود، مگر اینکه کل ساعات تدریس اعضای تمام وقت آن مرکز تکمیل شده باشد.

وی ادامه داد: کارشناسان آموزش و برنامه ریزی موظف به رعایت مقررات و رعایت سقف تعداد پایان نامه های قابل ثبت هستند.

همچنین ببینید

افزایش حقوق مدرسان حق التدریس دانشگاه آزاد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از افزایش حقوق مدرسان حق التدریسی و رایزنی برای اعطای وام …

یک دیدگاه

  1. درست است. ولی مدرس مدعو هم باید تعیین تکلیف شود. قطعا از صلاحیت علمی کافی برخوردار بوده که مشغول به تدریس است. عادلانه و منصفانه نیست که مانند یک نیروی تحمیلی با آنان برخورد شود.
    نگاهی به درآمد ،بیمه و سرگردانی آنان با مدارج بالای علمی که دارند شایسته نبوده بلکه اجحاف است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *