خانه » اخبار اساتید هیأت علمی دانشگاه ها » شناسایی اساتید دارای رکود علمی دانشگاه آزاد

شناسایی اساتید دارای رکود علمی دانشگاه آزاد

معاون آموزشی دانشگاه آزاد گفت: طبق بررسی‌های صورت‌گرفته اعضای هیات علمی دارای رکود علمی این دانشگاه شناسایی شدند و به آنها تذکر داده شده است.

علیرضا رهایی در گفتگو با خبرگزاری مهر گفت: آیین نامه ای تحت عنوان تشویق و رکود چند سال گذشته در دانشگاه آزاد اسلامی مصوب و ابلاغ شده بود اما به صورت کامل اجرایی نشده بود.

وی افزود: در سال جاری فرصتی پیش آمد و ارزیابی بر روی این آیین نامه صورت گرفت تا براین اساس معیارهای مربوط به موفقیت، تشویق و رکود اعضای هیات علمی نیز مجدد بررسی شود.

معاون آموزشی دانشگاه آزاد اظهار داشت: در سال جاری این آیین نامه در یک نمونه گیری بر روی ۲۰ هزار عضو هیات علمی دانشگاه پیاده سازی شد و تعدادی از اعضای هیات علمی مشمول این آیین قرار گرفتند.

رهایی تاکید کرد: بیش از هزار نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه مشمول موضوع رکود علمی قرار گرفتند بنابراین به همه افرادی که مشمول رکود علمی قرار می گرفتند اطلاع رسانی شد.

وی اظهار داشت: موضوع رکود علمی اعضای هیات علمی برای دانشگاه مهم است و باید این افراد تحرک علمی پیدا کرده و فعالیت های خود را تشدید کنند.

معاون آموزشی دانشگاه آزاد عنوان کرد: برنامه داریم اعضای هیات علمی دانشگاه را به صورت ترمی و سالی ارزیابی کنیم.

رهایی گفت: تا براین اساس در پایان هر ترم یا یک سال کارنامه عملکرد برای اعضای هیات علمی تدوین شود.

وی افزود: به دنبال راه اندازی یک پرتال یکپارچه هستیم تا براساس آن سامانه جامع نظارت و ارزیابی انجام شود.

معاون آموزشی دانشگاه آزاد تاکید کرد: از تمامی واحدهای دانشگاه درخواست کردیم تا شرایط فعالیت علمی و آموزشی اساتید را فراهم کنند بنابراین تامین فضای استقرار نیز مورد توجه است.

رهایی گفت: اگر عضو هیات علمی که در زمره رکود علمی تعیین شده است مستنداتی دارد می تواند مستندات خود را به دانشگاه ارائه کند تا مدارک برای خروج از رکود علمی مجدد بررسی شود.

وی عنوان کرد: در صورتی که موضوع رکود علمی اعضای هیات علمی افراد در مراکز دانشگاهی ادامه یابد روند فعالیت وی با مشکل مواجه خواهد شد مگر اینکه این فرد فعالیت خود را اصلاح کند.

همچنین ببینید

ابلاغ بخشنامه جدید نیروهای قراردادی دانشگاه فنی وحرفه ای

مدیرکل امور اداری دانشگاه فنی و حرفه ای از ابلاغ دستورالعمل آیین نامه جدید نیروهای …

۳ دیدگاه

 1. با سلام حضور معاون محترم آموزشی.
  در راستای اجرای بخش نامه رکود اعضای محترم هیات علمی ضمن تایید نظرات فوق متذکر میشود اینجانب با کسب رتبه بسیار مطلوبی در دوره دکتری شروع به تحصیل نموده و چون دانشگاه محل تحصیل بنده کمترین دانشگاه دولتی است واحد محل خدمت( واحد جامع) هزینه و باری برای بورس صفر حقیر یا سایرین ندارد و حتی با بورس صفر درصد موافقت نمیکند و دلیل آن را شرایط مالی واحد بیان میدارند. لذا متمنی است مورد اشاره شده که مصداق عینی اجرای مصوبات دانشگاه میباشد را بررسی و برای رفع موارد راه حلی پیش بینی شود. جالب اینکه برای اینجانب رکود علمی لحاظ و این در حالیست که بنده کمترین ترم سوم دکتری هستم!!!!!! با سپاس

 2. با سلام یاد آوری می کنم که ساعت تدریس موظف استادیاران در دانشگاه آزاد ۱۵ ساعت و ساعت تدریس استادیاران در دانشگاه های دولتی ۱۰ ساعت در هفته است و آنها وقت بیشتری برای تحقیق و پژوهش دارند و در عین حال اساتید دانشگاه آزاد حقوق کمتری دریافت می کنند
  به زبان ساده تر استادان دانشگاه آزاد ۱/۵ برابر بیشتر از استادان دولتی ساعت تدریس موظف دارند و خیلی کمتر از آنها حقوق می گیرند . به گونه ای که برای جبران کمبود مالی ، مجبور به کارهای دیگر هستند . بعد شما انتظار دارید که در تحقیق و پژو هش همطراز دولتی باشند وگرنه
  متهم به رکود علمی می شوند .

 3. با سلام خدمت معاون محترم آموزشی جناب دکتر رهایی
  لطفا قبل از اجرای بخشنامه ی رکود علمی اقدامات زیر را انجام دهید ۱- ساعت موظف اساتید دانشگاه آزاد اسلامی رابا ساعت موظف اساتید دانشگاه های دولتی یکسان سازی فرمایید الان استادیار دانشگاه آزاد هفته ای ۱۵ ساعت تدریس موطف دارد در حالی که در دولتی ۱۲ ساعت است
  ۲- تلاش کنید تا حقوق اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد با حقوق اعضای هیأت علمی یکسان سازی شود . ۳- بستر های پژوهشی و مجلات مربوط به هر رشته را چه درداخل و چه خارج به همراه معاونت محترم پژوهشی از حیث کمیت دسته بندی نمایید تا ببینید که آیا همه رشته ها مجله
  کافی علمی -پژوهشی برای چاپ مقاله دارند یا نه ؟زیرا بدون بستر سازی ، تکلیف مالایطاق کردن وافراد را به رکود علمی متهم کردن ، کاری شایسته و درخور مجامع علمی و دانشگاهی نیست .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *