کانال تلگرم اخبار هیات علمی

تعیین شرایط سنی جذب هیات‌ علمی

تعیین شرایط سنی جذب هیات‌ علمی

در جلسه هیأت عالی جذب اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی شورای عالی انقلاب فرهنگی برای متقاضیان جذب، شرایط سنی جذب هیات‌ علمی برای دارندگان مدرک کارشناسی ارشد ۳۰ سال و برای دارندگان مدرک دکتری تخصصی ۴۰ سال تعیین شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شورای عالی انقلاب فرهنگی، جلسه ۱۹۲۲ هیأت عالی جذب اعضای هیات علی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست دکتر محمد علی کی نژاد در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد.

در ابتدای این جلسه رئیس «موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی» توضیحاتی در خصوص ماهیت تحقیقاتی این موسسه ارائه کرد و با توجه به مشکلات موجود در مسیر تبدیل وضعیت کارشناسان ارشد این موسسه به هیأت علمی خواستار اقدام هیات عالی جذب در این زمینه شد که پس از بحث و تبادل نظر اعضاء مقرر شد گزارش از وضعیت پرسنلی به همراه پرونده‌های متقاضیان جهت اقدام لازم به هیأت مرکزی جذب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ارسال شود.

در این جلسه هیات عالی جذب همچنین مقرر شد، شرط سنی شرکت متقاضیان در فراخوان جذب برای دارندگان مدرک کارشناسی ارشد ۳۰ سال و برای دارندگان مدرک دکترای تخصصی ۴۰ سال باشد و در صورت وجود موارد خاص در مورد دارندگان مدرک دکتری پرونده از طریق هیأت اجرایی و با مشورت هیأت ممیزه بررسی شود.

در ادامه جلسه اعضای هیات عالی جذب مقرر کردند، دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی ظرف مدت ۳ ماه پرونده‌های تبدیل وضعیت پیمانی به رسمی آزمایشی را به صورت تکمیل شده برای هیأت مرکزی جذب وزارتخانه متبوع ارسال نموده و هیأت مرکزی جذب نیز باید ظرف مدت ۴۵ روز پرونده‌ها را بررسی کرده و نظر خود  را به دانشگاه مربوطه اعلام کند و در صورت عدم ارسال پاسخ در زمان تعیین شده، دانشگاه می‌تواند حکم رسمی آزمایشی متقاضی مربوطه را صادر کند.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

63 دیدگاه در “تعیین شرایط سنی جذب هیات‌ علمی”

 1. محمد رضا گفت:

  با سلام . من دهه ۵۰ هستم دو سال تمام برای کشورم خدمت سربازی انجام دادم در زمان من خبری از طرح و پروژه برای دریافت کارت پایان خدمت نبود. اما دوستام که دهه ۶۰ هستند با انجام چند طرح ، کارت پایان خدمت خود را گرفته اند. اکنون من بخاطر دو سال خدمت به مملکتم حق شرکت در هیات علمی شدن و رقابت با دیگر داوطلبین را ندارم چون اکنون من ۴۱ سالم هست و وزارت علوم ۴۰ سال را برای دکتری در نظر گرفته. مسوولین محترم، من باید به کی بگم تا از حقم دفاع کنه؟

 2. علی گفت:

  آیا کسی هست “حسین” را یاری کند؟
  خدایا کجایی

 3. احمدی گفت:

  شرط سنی برای آزاد و جامع علمی کاربردی وپیام نور چه طوریه؟

 4. بهناز گفت:

  با سلام
  من هم دکتری از این مملکت هستم
  ۳۴ سالگی دکتری را گرفتم. ولی خبری از جذب نشد . الان ۴۰ سالم هست و جالب هست که در این قانون ذکر شده شرط سنی ۴۰ سال برای زمانی که شروع استخدام هست در نظر گرفته می شود. رشته من شیمی فیزیک و من بسیار به رشته خودم علاقه داشتم و دارم. لذت می برم وقتی کامنتها را می خونم. چقدر با ادب و نجیب اعتراض خودشونو بیان می کنند. حیف ما که چقدر ساکت و مظلوم داریم له می شیم پاک می شیم و برای هیچ کس مهم نیست. واقعا یاریگری نیست که ما را یاری کند؟ که دست ما را بگیرد؟ و نور امید در دنیای ما بپاشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت اخبار از طریق ایمیل

ایمیل خود را وارد کنید:
پس از درج ایمیل و ثبت کد تأیید می بایست به ایمیل خود مراجعه نموده و بر روی لینک تأیید ثبت نام که برای شما ایمیل شده است کلیک کنید.