کانال تلگرم اخبار هیات علمی

رشد صددرصدی پژوهانه اعضای هیأت علمی در سال‌های اخیر

رئیس دانشگاه لرستان گفت: میزان پژوهانه اعضای هیأت علمی در دولت تدبیر و امید صددرصد رشد داشته است.

‌دکتر خسرو عزیزی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در همه دانشگاه‌ها پژوهش باید در قالب مأموریت دانشگاه تعریف و دانشگاه‌ها پژوهش باید در قالب مأموریت دانشگاه تعریف و دانشگاه مأموریت‌گرا شود.

وی ادامه داد: مهارت دانشگاه‌ها باید مهارت‌آفرین و کارآفرین باشد.

عزیزی اضافه کرد: ایده باید به تولید علم، فناوری، تجاری‌سازی و اشتغالزایی و تولید ثروت ختم شود و همه پژوهش‌های انجام شده باید در این راستا باشند.

رئیس دانشگاه لرستان یادآور شد: برای رسیدن به هدف مذکور باید بستر را در دانشگاه‌ها فراهم سازیم.

وی گفت: در دانشگاه لرستان پژوهانه اعضای هیأت علمی و دانشجویان را افزایش دادیم، تجهیزات موردنیاز را خریداری و آزمایشگاه مرکزی شماره ۱ و ۲ را نیز تجهیز کردیم.

رئیس دانشگاه لرستان بیان کرد: در دولت تدبیر و امید میزان پژوهانه ۱۰۰ درصد رشد داشته به گونه‌ای که به ازای هر یک امتیاز پژوهشی ۱۵۰ هزار تومان به اعضای هیأت علمی و دانشجویان پرداخت می‌شد ولی اکنون این رقم به ۳۰۰ هزار تومان رسیده است.

وی گفت: هزینه پایان‌نامه کارشناسی ارشد ۴۰۰ هزار تومان بود که به ۸۰۰ هزار تومان رسیده و هزینه رساله دکتری ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بوده که به ۲ میلیون تومان رسیده است.

عزیزی یادآور شد: چنانچه ۲ میلیون تومان برای دانشجوی دکتری کفایت نکند می‌تواند از محل پژوهانه یا گرند استاد راهنمای خود استفاده کند.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “رشد صددرصدی پژوهانه اعضای هیأت علمی در سال‌های اخیر”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت اخبار از طریق ایمیل

ایمیل خود را وارد کنید:
پس از درج ایمیل و ثبت کد تأیید می بایست به ایمیل خود مراجعه نموده و بر روی لینک تأیید ثبت نام که برای شما ایمیل شده است کلیک کنید.