کانال تلگرم اخبار هیات علمی

کاهش زمان استخدام اعضای هیات علمی دانشگاه ها

رئیس هیات عالی جذب اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی از کاهش زمان استخدام اعضای هیات علمی خبر داد.

محمد علی کی نژاد در گفتگو با خبرگزاری مهر با اشاره به برنامه ریزی برای کاهش مدت زمان استخدام اعضای هیات علمی گفت: از زمانی که فراخوان اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها اعلام می شود و فرد ثبت نام می کند، تا لحظه ای که رای نهایی برای پذیرش وی اعلام شود، حدود ۴ ماه و نیم زمان می برد از این رو شورای عالی جذب برای کاهش این مدت زمان برنامه ریزی می کند.

وی ادامه داد: به عنوان مثال یکی از مواردی که در حال حاضر وجود دارد این است که بعد از فراخوان و ثبت نام، یک مرتبه متقاضی جذب را برای مصاحبه عمومی و یک مرتبه دیگر برای مصاحبه علمی دعوت می کنند. سعی ما این است که هر دو مصاحبه را یکی کنیم.

رئیس هیات عالی جذب اعضای هیات‌علمی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی افزود: با یکی شدن این دو مصاحبه حدود ۱۰ الی ۱۵ روز روند جذب کوتاه تر می شود.

وی ادامه داد: همچنین می خواهیم روند جذب را از حدود ۴ ماه و نیم به ۳ ماه الی ۳ ماه ونیم کاهش دهیم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: همچنین رای نهایی در مورد متقاضیانی که در اولویت قرار نمی گیرند را ظرف ۱۵ تا یکماه به آنها اعلام کنیم.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

6 دیدگاه در “کاهش زمان استخدام اعضای هیات علمی دانشگاه ها”

 1. محمد گفت:

  شما اگر زمان را به یک سال افزایش بدهید ما راضی هستیم چرا که دقیقا پرونده من دو سال طول کشیده و هنوز هم ادامه داره، نه اینکه فکر کنید راکد مونده، اتفاقا مرحله به مرحله داره کاراش انجام میشه و اصلا پرونده نخوابیده، خدا می دونه چقدر دیگه طول بکشه

  • سارا گفت:

   سلام
   پرونده شما هم مربوط به فراخوان بورسیه است؟ به وزارت علوم رفته؟ چون من هم دو سال پیش تشکیل پرونده دادم و با وجود قبولی در مصاحبه علمی و انجام مصاحبه عمومی هنوز دانشگاه جوابی نداده.

   • محمد گفت:

    نه من برای استخدام پیمانی اقدام کرده بودم، من نیمیدونم این چهار ماه و نیمی که میگن رو چه حسابی هست؟ من که در اطرافم هنوز ندیدم کسی کارش کمتر از دوسال طول کشیده شده باشه

 2. اردیبهشتی گفت:

  ما که چیزی ندیدیم تاکنون …. !!!!

 3. مسعود گفت:

  با سلام.علیرغم اعلام مکرر این خبرنامه مبنی بر کاهش زمان تعیین تکلیف متقاضیان هیات علمی متاسفانه از زمان ثبت نام هیات علمی برای دانشکده پزشکی دانشگاه آزاد یزد بیش از ۶ ماه میگذرد و پرونده ها همچنان راکد است…

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت اخبار از طریق ایمیل

ایمیل خود را وارد کنید:
پس از درج ایمیل و ثبت کد تأیید می بایست به ایمیل خود مراجعه نموده و بر روی لینک تأیید ثبت نام که برای شما ایمیل شده است کلیک کنید.