کانال تلگرم اخبار هیات علمی

نامه فرجی دانا به نهاوندیان درباره سود وام مسکن استادان جوان

وزیر علوم طی نامه ای به سرپرست نهاد ریاست جمهوری، مواردی را درباره سود وام مسکن استادان پیمانی دانشگاهها، مطرح کرد.
به گزارش خبرنگار مهر، وزیر علوم با صدور نامه ای به نهاوندیان رئیس دفتر رئیس جمهور و سرپرست نهاد ریاست جمهوری، در خصوص تقاضای افزایش تسهیلات بانکی ویژه اعضای هیأت علمی و همچنین بهره مندی استادان پیمانی، اعلام کرد : به دنبال ارجاع نامه به وزیر اقتصاد و رئیس کل بانک مرکزی موضوع در شورای پول و اعتبار مطرح و بخشی از درخواست وزات علوم مبنی بر افزایش سقف تسهیلات به تصویب رسیده و ابلاغ شده است.

نظر به اینکه تسهیلات مزبور که از آن به عنوان تسهیلات ویژه یاد شده و هدف از آن جذب اعضای هیات علمی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی و تحقیقاتی کشور است به نظر می رسد هدف مزبور در مصوبه اخیر دنبال نشده است.

زیرا قید رعایت ضوابط و نرخهای مندرج در مصوبات شورای پول و اعتبار دریافت و بهره مندی از تسهیلات را با نرخ سودهای بالغ بر ۲۲ درصد در نظر گرفته که عملاً امکان دریافت آن را از استادان جوان دانشگاهها که دارای وضعیت استخدامی پیمانی هستند، سلب می کند.

شمول این قشر از اعضای هیأت علمی نیز مورد تقاضای این وزارت بوده که در مصوبه مزبور مغفول مانده است.

با عنایت به مراتب فوق دستور فرمایید نسبت به اصلاح مصوبه از طریق شورای پول و اعتبار برابر تقاضای مطروحه از سوی این وزارت اقدام لازم معمول گردد.

به گزارش مهر، پیش از این اعلام شد که با تصویب شورای پول و اعتبار وام ۱۰۰ میلیون تومانی خرید و ساخت مسکن در اختیار اعضای هیأت علمی، قرار می گیرد.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “نامه فرجی دانا به نهاوندیان درباره سود وام مسکن استادان جوان”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت اخبار از طریق ایمیل

ایمیل خود را وارد کنید:
پس از درج ایمیل و ثبت کد تأیید می بایست به ایمیل خود مراجعه نموده و بر روی لینک تأیید ثبت نام که برای شما ایمیل شده است کلیک کنید.