کانال تلگرم اخبار هیات علمی

وزیر علوم: سن بازنشستگی اساتید افزایش یافت

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تشریح تغییرات آیین‌نامه جدید بازنشستگی اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها، گفت:‌بر این اساس سن بازنشستگی دانشیاران و استادیاران افزایش یافته است.

 به گزارش ایسنا، دکتر کامران دانشجو در مراسم آغاز هفته پژوهش و فناوری و تجلیل از فناوران و پژوهشگران برتر کشور در دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به تغییر آیین‌نامه بازنشستگی دانشگاه‌ها، گفت: عده‌ای که دنبال گرفتن ماهی از آب گل‌آلود هستند، در این زمینه بسیار شلوغ‌کاری کردند. حال آنکه شرایط بازنشستگی که در آیین‌نامه‌ی قبلی برای مربیان و استاد‌یاران ۳۰ سال خدمت یا ۶۵ سال سن بود در آیین‌نامه‌ی جدید تا ۳۵ سال افزایش یافته است.

دانشجو ادامه داد:‌هم‌چنین در جهت استفاده هرچه بیشتر از اعضای هیات علمی با مرتبه‌ علمی بالاتر در دانشگاه‌ها سن بازنشستگی دانش‌یاران از ۶۵ سال به ۷۳ سال و استادان از ۶۵ سال به ۷۶ سال افزایش یافته است. جای تعجب است کسانی که به آیین‌نامه انقباضی قبلی اعتراضی نداشتند معترض این آیین‌نامه انبساطی شدند.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “وزیر علوم: سن بازنشستگی اساتید افزایش یافت”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت اخبار از طریق ایمیل

ایمیل خود را وارد کنید:
پس از درج ایمیل و ثبت کد تأیید می بایست به ایمیل خود مراجعه نموده و بر روی لینک تأیید ثبت نام که برای شما ایمیل شده است کلیک کنید.