خانه » اخبار اساتید هیأت علمی دانشگاه ها » بازنگری آیین نامه ارتقای هیات علمی وزارت بهداشت‌ در راستای پاسخگویی اجتماعی

بازنگری آیین نامه ارتقای هیات علمی وزارت بهداشت‌ در راستای پاسخگویی اجتماعی

رئیس مرکز امور هیات علمی وزارت بهداشت از بازنگری آیین نامه ارتقای اعضای هیئت علمی با محوریت پاسخگویی اجتماعی خبر داد.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد…

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت بهداشت‌؛ دکتر سعید چنگیزی آشتیانی در چهارمین اجلاس معاونین آموزشی دانشگاه های علوم پزشکی با اشاره به بازنگری آیین نامه ارتقای اعضای هیئت علمی، بیان کرد: آیین نامه ارتقای اعضای هیئت علمی در راستای تعیین الزامات اجرایی موثر بر پیشرفت کشور تدوین شده است.

آشتیانی اظهار داشت: آیین نامه ارتقاء جدید در ۵ ماده شامل ماده ۱: فرهنگی؛ تربیتی و اجتماعی ماده ۲: فعالیت های آموزشی ماده ۳: فعالیت های پژوهشی؛ بهبود و توسعه فناوری؛ خلاقیت و نوآوری ماده ۴: پاسخگویی اجتماعی ماده ۵: فعالیت های مدیریتی و اجتماعی و همچنین در ماده ۱: مسئولیت فردی، شاگرد پروری و امید آفرینی به صورت خاص مطرح و امتیازات ناشی از آن قابل احصا خواهد بود.

وی تصریح کرد: در آیین نامه جدید، بحث پاسخگویی اجتماعی به نیازهای جامعه پررنگ تر از قبل دیده شده است.

رئیس مرکز امور هیات علمی وزارت بهداشت افزود: در آیین نامه جدید علاوه بر سرآمدی آموزش به سرآمدی فن آوری هم توجه شده و همه اعضای هیئت علمی می توانند ۳۰ درصد از نمره اکتسابی خود را از حوزه پژوهش و فناوری کسب کنند.

آشتیانی برای تسهیل کارهای اداری اعضای هیات علمی در سطح دانشگاه های علوم پزشکی پیشنهاد داد تا تمام این اقدامات به صورت تجمیعی در مرکز امور هیات علمی دانشگاه ها انجام شود.

وی با بیان این مطلب که رفع مشکلات رفاهی اعضای هیات علمی به طور جدی در دست پیگیری است، افزود: گذراندن تعهدات خدمت اعضای هیئت علمی بر اساس نیاز مناطق صورت می گیرد و جذب نخبگان هم بر اساس احراز شرایط و مطابق مستندات سامانه بنیاد ملی نخبگان انجام می شود.

همچنین ببینید

تامین مسکن هیات علمی دانشگاه پیام نور

عزم دانشگاه پیام نور برای تامین مسکن اعضای هیات علمی

رئیس دانشگاه پیام نور: از ظرفیت مازاد زمین‌های دانشگاه برای تامین مسکن اعضای هیات علمی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *