خانه » جذب هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی » آغاز ثبت‌نام فراخوان جذب هیأت علمی دانشگاه آزاد نوبت دوم سال ۱۴۰۱

آغاز ثبت‌نام فراخوان جذب هیأت علمی دانشگاه آزاد نوبت دوم سال ۱۴۰۱

دومین فراخوان جذب اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی در سال ۱۴۰۱ آغاز شد.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد…

به گزارش وب سایت هیات علمی، مرکز جذب و امور هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی با توجه به نیاز به تخصص نیروهای جوان، متعهد و متخصص علمی براساس طرح آمایش آموزشی و در راستای نیل به اهداف سند تحول و تعالی دانشگاه، اقدام به درج فراخوان جذب هیات علمی کرده است.

مهلت ثبت نام در فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه آزاد

متقاضیان می توانند از امروز شنبه ۱۵ بهمن تا روز یکشنبه ۳۰ بهمن ماه با مراجعه به سامانه جامع دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی https://sajed.iau.ir نسبت به تکمیل مدارک و ثبت‌نام اقدام کنند. بازه زمانی فوق ثبت نام تمدید نخواهد شد.

شرایط شرکت در فراخوان جذب هیات علمی ۱۴۰۱ دانشگاه آزاد

۱- شرایط عمومی جذب اعضای هیأت علمی مطابق مصوبه ۶۰۸ مورخ ۱۳۸۶/۴/۱۹ شورای عالی انقلاب فرهنگی می باشد.

۲- مدرک تحصیلی مورد نیاز برای شرکت در فراخوان جذب در تمامی رشته ها اعلام نیاز شده دکتری تخصصی می باشد.

تبصره ۱: ثبت نام دارندگان مدرک کارشناسی ارشد در گروه هنر در رشته های فاقد سرفصل مصوب دوره دکتری در کشور که در سامانه جذب به آن رشته ها اعلام نیاز شده است، بلامانع می باشد.

تبصره ۲: ثبت نام دارندگان مدرک کارشناسی ارشد در رشته های پرستاری، مامایی، هماتولوژی و اتاق عمل، مشروط به نداشتن تعهد خدمت متقاضیان به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بلامانع می باشد.

تبصره ۳: در گروه علوم پزشکی علاوه بر متقاضیان تبصره فوق در سایر رشته ها، متقاضیان صرفا از بین دارندگان مدرک دکتری تخصصی (آموزشی)، بورد تخصصی و فوق تخصصی پس از بررسی و تایید صلاحیت علمی و عمومی و طی نمودن فرایند جذب انتخاب خواهند شد.

۳- شرط سنی برای دارندگان مدرک کارشناسی ارشد حداکثر ۳۰ سال و برای دارندگان مدرک دکتری تخصصی حداکثر ۴۵ سال می باشد.

تبصره: برای متقاضیان زیرگروه پزشکی شرط سنی برای دارندگان مدرک کارشناسی ارشد حداکثر ۳۵ سال و برای دارندگان مدرک دکتری تخصصی حداکثر ۴۵ سال می باشد.

۴- رشته تحصیلی متقاضی در دو مقطع آخر تحصیل هم خوانی داشته باشد.

تبصره: برابر مصوبه جلسه شصت و پنجم مورخ ۱/۹/۸۹ هیات عالی جذب اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، متقاضیان جذب در گروه های پرستاری، معارف اسلامی و هنر در صورت داشتن سایر شرایط، همگونی رشته در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ملاک عمل در جذب نمی باشد.

۵- فارغ التحصیل دوره تمام وقت حضوری با حداقل معدل مورد تائید برای مقاطع کارشناسی ۱۴، کارشناسی ارشد و دکتری حرفه ای ۱۶ و دکتری تخصصی ۱۷ می باشد و یا مجموع معدل های سه مقطع حداقل ۴۸ باشد.

تبصره: متقاضیانی که فارغ التحصیل دانشگاههای خارج از کشور می باشند درصورت اینکه رتبه دانشگاه های آنان براساس سایت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گروه الف (ممتاز) قرار می گیرد مجاز به شرکت در فراخوان دانشگاه می باشند.

۶- رشته و گرایش تخصصی متقاضی با رشته مورد نیاز مندرج در سامانه جذب دانشگاه همخوانی داشته باشد.

۷- متقاضیان گروه علوم پزشکی باید فاقد هرگونه تعهد به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به جهت استفاده از مزایای آموزش رایگان، خدمات قانونی و مورد تعهد (طرح نیروی انسانی و ضریب k) باشند و در زمان ثبت نام ملزم به بارگذاری دانشنامه یا تاییدیه مدرک تحصیلی خود در سامانه جذب می باشند.

۸- ثبت نام در سامانه جذب هیچ گونه حقی را برای متقاضیان ایجاد نمی‌کند و جذب افراد واجد شرایط صرفاً پس از تائید توانایی علمی، عمومی و طی شدن فرایند جذب هیات علمی در هیات اجرایی جذب استان و هیات مرکزی جذب اعضای هیات علمی دانشگاه امکانپذیر خواهد بود.

۹- مسئولیت صحت و کامل بودن اطلاعات وارد شده بر عهده متقاضی بوده و در صورت مشاهده هر گونه مغایرت یا نقص در اطلاعات ثبت شده، درخواست وی منتفی می‌گردد.

۱۰- متقاضیان مجاز به انتخاب یک استان بعنوان اولویت محل خدمت می باشند.

۱۱- جذب هیات علمی از خانواده معزز شهدا و ایثارگران بر اساس بند “پ” ماده ۹۰ قانون برنامه ششم توسعه کشور صورت می گیرد و متقاضیان واجد شرایط هنگام ثبت نام در فراخوان ملزم به بارگذاری مدارک و مستندات ایثارگری در سامانه جذب می باشند.

۱۲- جذب اعضای هیات علمی صرفاً از طریق شرکت در فراخوان و طی شدن فرآیند آن امکان پذیر می باشد.

۱۳- در طی فرآیند جذب، در صورت داشتن شرایط مساوی (توانایی علمی و صلاحیت عمومی)، اولویت با فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی می باشد.

۱۴- متقاضیانی که تمایل به انتخاب واحد بین الملل فرشتگان را دارند لازم است با توجه به شرایط خاص این واحد (فعالیت در حوزه ناشنوایان و کم شنوایان)، جهت ثبت نام شروط الف:تسلط به زبان اشاره ب: آشنایی با فرهنگ ناشنوا را داشته باشته باشند.

۱۵- متقاضیانی که قصد استفاده از سهمیه طرح مشمولین وظیفه را دارند. پس از سپری نمودن مراحل اولیه پذیرش، جهت انجام خدمت “با اولویت مراکز کم برخوردار” معرفی خواهند شد.

رشته های دومین فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

فهرست رشته های دارای جذب در این فراخوان از طریق لینک زیر قابل مشاهده است:

لیست رشته های دومین فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه آزاد ۱۴۰۱

همچنین ببینید

جذب اعضای هیات علمی وابسته دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ تا ۶ ماه آینده

مراحل جذب اعضای هیات علمی وابسته دانشگاه آزاد اسلامی سال ۱۴۰۲ در طی ۶ ماه …

۵ دیدگاه

 1. کسی میدونه کسانی که در فراخوان قبلی سال ۱۴۰۱ شرمت کردند تا چه زماتی تعیین تکلیف میشن و حقوق استادیار سال اول استخدام دانشگاه آزاد کرج چننده

 2. سلام
  متاسفانه دو روز هست تلاش می‌کنیم برای ثبت نام اما پذیرنده نامعتبر هست
  لطفا اقدام نمایید

 3. سلام.در گاه سداد پیغام میده پذیرنده نتمعتبر

 4. سلام
  وقت شما بخیر
  ظاهرا بخش درگاه سداد جهت واریز در سامانه مشکل داره و اجازه پرداخت نمی ده. لطفا بررسی فرمایید .

  • با سلام ای کاش این همه سخت گیری میشه برای اساتید هیت علمی هم باشه طرف با دکتری فیزیولوژی ورزش تو گرایش مدیریت ورزش پایان نامه می‌گیرد و کسی هم پاسخگو نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *