خانه » جذب هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی » شروع ثبت‌نام فراخوان جذب هیات علمی سال ۹۹ دانشگاه آزاد

شروع ثبت‌نام فراخوان جذب هیات علمی سال ۹۹ دانشگاه آزاد

قائم مقام مرکز جذب و امور هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی از آغاز ثبت‌نام فراخوان جذب اعضای هیات علمی سال ۱۳۹۹ این دانشگاه خبر داد.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد…

زمان فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه آزاد ۹۹

به گزارش وب سایت هیات علمی، دکتر محمدصادق ضیائی قائم مقام مرکز جذب و امور هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی در گفت‌وگو با روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، اظهار داشت: ثبت‌نام فراخوان جذب اعضای هیات علمی سال ۱۳۹۹ دانشگاه آزاد اسلامی از امروز چهارشنبه ۲۹ بهمن ماه آغاز شد. متقاضیان فعلاً تا نیمه فروردین ماه ۱۴۰۰ برای ثبت‌نام فرصت دارند.

شرایط و مراحل جذب هیات علمی دانشگاه آزاد

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی براساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی به شماره ۶۰۸ مورخ ۱۳۸۶/۴/۱۹ اقدام به جذب هیأت علمی کرده، گفت: موارد لازم درخصوص چگونگی جذب اعضای هیأت علمی طرح و بررسی شده و پس از طی فرآیندهای لازم و تأییدات هیأت مرکزی جذب دانشگاه آزاد اسلامی، ثبت‌نام فراخوان جذب در این دانشگاه آغاز شد.

دکتر ضیائی با اشاره به اینکه شرایط و جزئیات ثبت‌نام در فراخوان جذب اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی در سامانه ساجد به نشانی http://sajed.iau.ir قابل مشاهده است، تصریح کرد: متقاضیان می توانند برای اطلاع از جزئیات و ثبت‌نام از امروز (چهارشنبه) به سامانه ساجد مراجعه کنند.

قائم مقام مرکز جذب و امور هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به برخی شرایط ثبت‌نام در فراخوان جذب اعضای هیأت علمی ۱۳۹۹ دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: شرط اصلی درخصوص مدرک تحصیلی، داشتن مدرک دکتری است، اما در رشته هنر، رشته های فاقد سرفصل و رشته های پزشکی داشتن مدرک کارشناسی ارشد نیز قابل قبول است.

وی ادامه داد: شرایط سنی متقاضیان در رشته های غیرپزشکی برای جذب هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی در مقطع کارشناسی ارشد حداکثر ۳۰ سال و در مقطع دکتری باید حداکثر ۴۰ سال باشد. شرایط سنی در رشته های پزشکی برای دارندگان مدرک کارشناسی ارشد و دانشجویان مقطع دکتری ۳۵ سال و برای دارندگان مدرک دکتری ۴۵ سال است.

دکتر ضیائی با اشاره به حداقل معدل برای ثبت‌نام متقاضیان در فراخوان جذب اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: حداقل معدل مورد نیاز، در مقطع کارشناسی ۱۴، در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری حرفه‌ای ۱۶ و در مقطع دکتری تخصصی ۱۷ در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه متقاضیان فعلاً تا نیمه فروردین ماه ۱۴۰۰ برای ثبت‌نام فرصت دارند، تأکید کرد: پس از ثبت‌نام متقاضیان، بررسی توانایی های علمی و صلاحیت عمومی آنها انجام شده و مراحل جذب طی خواهد شد. تمامی تلاش دانشگاه آزاد اسلامی در انتخاب افراد اصلح خواهد بود. لیست نهایی افراد براساس اولویت انتخاب، به استان ها ارسال خواهد شد.

مقام مرکز جذب و امور هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی، خاطرنشان کرد: درخصوص رشته های پزشکی و معارف، اقدامات مرتبط توسط معاونت علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی و دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه به شکل مستقل انجام می شود و در نهایت با هماهنگی مرکز جذب و امور هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی، لیست نهایی به استان ها ارسال می شود.

رشته های جذب هیات علمی دانشگاه آزاد سال ۹۹

لیست رشته هایی که برای این فراخوان اعلام نیاز شده به شرح لینک زیر است:

رشته های فراخوان جذب هیات علمی ۹۹ دانشگاه آزاد

همچنین ببینید

تمدید مهلت ثبت‌نام فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه آزاد ۹۹

ثبت‌نام در فراخوان جذب اعضای هیأت علمی سال ۱۳۹۹ دانشگاه آزاد اسلامی تا ۱۵ خرداد …

۲۶۵ دیدگاه

 1. به حداقل معدل برای ثبت‌نام متقاضیان در فراخوان جذب اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: حداقل معدل مورد نیاز، در مقطع کارشناسی ۱۴، در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری حرفه‌ای ۱۶ و در مقطع دکتری تخصصی ۱۷ در نظر گرفته شده است.

  دوستان گرامی سلام
  آیا واقعا این عادلانه است که در شرط حداقل معدل مقطع دکتری، ضریب تطبیق معدل را لحاظ نکنند.
  آیا واقعا سطح کیفی و سختی واحدهای دانشگاه آزاد با هم یکی است؟؟
  به که باید گفت این درد دل بسیاری از فارغ التحصیلان دکتری
  دانشگاه ازاد را که خیلی راحت ضریب تطبیق معدل را در معدل مقطع دکتری اعمال ننمایند و با کلی هزینه و زحمت هیچ امیدی به جذب نداشته باشند.
  آیا فقط شرط معدل ملاک اولویت در جذب است؟
  خواهش میکنیم اگر کسی شماره تماسی از نمایندگان دانشجویان دکتری دانشگاه ازاد دارند اطلاع دهند تا این مساله را با ایشان مطرح نموده و به مسئولان مربوطه ابلاغ نمایند. با تشکر

 2. ناآشنا به مراحل جذب

  دوستان متاسفانه اطلاعات جدیدی به دستم رسیده که خیلی مثبت نیستند.
  لیست انبوهی از اسامی برای هر استان ارسال شده است و ممکنه برای هر رشته حدود ۱۰ الی ۲۰ نفر باشند. دانشگاه بر اساس رتبه بندی ای که سازمان برای دانشگاه ارسال کرده احتمالا دعوت به مصاحبه می کند. یعنی برای هر رشته احتمالا ۲ تا ۳ نفر دعوت به مصاحبه بشوند. این رتبه بندی ها محرمانه است و رتبه های بالاتر اولویت جذب دارند. بنابراین خیلی از ماها ممکنه دعوت به مصاحبه هم نشیم و پرونده مختومه اعلام بشه. این اطلاعات را از کارمند دانشگاه پرسیدم و صحت دارد. البته ممکنه استانی هم همه را به مصاحبه دعوت کند اما با این شرایط کرونایی بعید است.

 3. کسی میدونه که آیا تحقیقات محلی هم انجام می‌شود؟
  یا فقط استعلامات چهارگانه است؟

 4. سلام
  دوستانی که متقاضی استان فارس هستند و پرونده آنها به استان ارسال شده است ، با دبیر خانه جذب هیات علمی استان حرف زدم گفتند که اسامی برای اداره گزینش ارسال شده است و با افرادی که در این مرحله (پس از انجام تمامی استعلامات لازم) تایید می شوند تماس میگیریم.

 5. سلام
  آیا کسی هست که متقاضی جذب در دانشگاه آزاد سمنان بوده باشد. لطفاً اطلاع رسانی فرمایید.
  ظاهراً در این استان علیرغم درخواست مدارک از یکماه قبل و تشکیل پرونده استخدامی برای معرفی شدگان به استان – حالا میگویند هیچکس در اولویت نیست و همه مردود هستند و ممکنه اصلاً دعوت نشوند. اگر نمی خواستند چرا این همه مدارک درخواست کردند؟

 6. سلام دوستان مراحل گزینش و تایید صلاحیت عمومی در استان به شرح زیر می باشد

  ضوابط عمومی گزینش:
  ۱ : اعتقاد به دین مبین اسلام و یا یکی از ادیان رسمی مصرح در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
  ۲ : التزام عملی به احکام اسلام ازقبیل ؛ نماز ، روزه و عدم ارتکاب به معاصی کبیره
  ۳ : اعتقاد و التزام به ولایت فقیه ، نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی
  ۴ : عدم اشتهارد به فساد اخلاقی و تجاهر به فسق
  ۵ : عدم سابقه وابستگی تشکیلاتی ،هواداری از احزاب و سازمانها و گروههایی که غیر قانونی بودن آنها از طرف مقامات صالحه اعلام شده و یا می شود مگر آنکه توبه ایشان احراز شود .
  ۶: عدم سابقه محکومیت کیفری موثر
  ۷: عدم اعتیاد به مواد مخدر

  مراحل انجام امور مربوط به گزینش متقاضیان جذب هیات علمی :
  .۱ معرفی متقاضیان بعد از تایید در جلسه علمی از دفتر هیات اجرائی جذب به کار گروه بررسی صلاحیتهای عمومی
  .۲ استعلام صلاحیت عمومی به مدت ۴۵ روز، استعلام از حراست محل تحصیل به تفکیک مقاطع تحصیلی، استعلام از اداره اطلاعات، انجام سایر تحقیقات، ارسال مدارک نامبرده به دفتر گزینش سازمان مرکزی
  .۳ دریافت جوابیه استعلام های انجام شده و تحقیقات توسط کارگروه بررسی صلاحیتهای عمومی
  .۴ دعوت از متقاضیان هیات علمی با نامه مدیر گزینش واحد به کارگروه بررسی صلاحیتهای عمومی جهت شرکت در مصاحبه عمومی
  .۵ مصاحبه عمومی از متقاضیان هیات علمی در واحد با حضور نماینده دفتر مرکزی گزینش سازمان مرکزی
  .۶ در صورت عدم تایید (پرونده مختومه)، در صورت تجدید (انجام مصاحبه مجدد)، در صورت قبولی، تحویل تصاویر مدارک به نماینده هیات اجرایی
  .۷ بایگانی کپی استعلام ها در کارگروه بررسی صلاحیتهای عمومی
  .۸ ارسال اصل مدارک به دفتر هیات اجرایی جذب

  برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان قسمت اداره گزینش مراجعه کنید

 7. سلام دوستان
  من امروز مدارک خواسته شده رو حضورا بردم و چون طرف آشنا بود،ازشون سوال کردم گفتن فقط قبول شدگان علمی رو فرستادن اینجا و روند کار هم اینجا این هست که ما مصاحبه صلاحیت عمومی و استعلامات رو می گیریم بعد مجددا می‌فرستیم سازمان مرکزی.و گفتن بعد از تکمیل کل مدارک افرادی که به استان اعلام شده دعوت به مصاحبه می کنیم.تحقیقات و استعلامات رو هم می گیریم.
  خواستم به دوستان اطلاع بدم.

 8. سلام
  خانم فاطمه
  آیا این موضوع که عده ای در اولویت جذب هستند و دیگران نیستند حقیقت دارد؟
  گروه واتساپی فقط مربوط به تهران بوده یا دیگر استانها هم دارند یا از اساس چنین گروهی صرفاً جهت ارسال غیرحضوری مدرک بوده در شرایط کرونایی؟ آیا منظور همان گروه بینش مطهر است؟؟
  چند روز پیش با دانشگاه استان تماس گرفتم گفتند هیچکس در اولویت نبوده و امکان دارد هیچگونه دعوت حضوری نکنند.

  • سلام نسرین جان
   مواردی که من گفتم فقط و فقط برای استان تهران و البرز هست
   استان های دیگه نه گروه واتس اپی تشکیل شده و نه اولویت بندی
   فقط استان تهران. افراد در اولویت قبل از عید یک جلسه هم با رییس جذب اقای دکتر هاشمی گلپایگانی داشتند
   این موضوع در نورد استان های دیگه صادق نیست
   در مورد استان تهران والبرز هم فقط و فقط افراد قبول علمی به استان پرونده شان ارسال شده که همگی عمومی مجدد سنحیده میشوند

   • سلام. من متقاصی جذب استان البرز هستم پرونده من ارسال شده و پیامک ارسال مدارک دریافت کرده ام اما در گروه واتساپ عضو نگردیده ام. به نظرتون شانس قبولی دارم؟

    • سلام
     من هم در گروه واتس اپی نیستم
     اما چیزی که تو جلسه توجیهی به افراد گفته شده استان ملزم به گرفتن همه افرادیکه در گروه واتس اپی دعوت شدند و در اولویت سازمانند،هست. مگر اینکه استعلاماتی که میگیرند برای فردی مشکل داشته باشه که خب از گزینه های دیگه که علمی رو قبول شدند میتونن جایگزین کنند. ولی خب افراد دارای اولویت شانس بسیار بالاتری دارند و اگر استعلاماتشون اکی باشه
     قطعی هستند

   • سلام،
    این گروه واتساپی که می‌فرمایید، چطور امکان عضویت در اون هست؟ کسی می‌تونه راهنمایی کنه. بنده متقاضی جذب در استان البرز بودم

    • سلام
     این گزوه قلل از عید تشکیل شده و خودشون هم دعوت کردند
     عمومی نیست که افراد خودشون تقاضای بودن در گروه رو داشته باشند.
     با گروه بینش مطهر هم متفاوته. اون گروه ارتباطی با جذب ندارد

 9. یک سؤال اینکه آیا در زمان مصاحبه علمی که در تهران انجام شد افرادی که فقط مقاله چاپ شده علمی پژوهشی داشتند نمره گرفتند؟ چون آنجا اساتید گفتند که به اکسپت نمره نمدهند فقط چاپ شده باید باشد.
  از طرفی اگر آیین نامه مصاحبه علمی را ملاحظه کنید می بینید که ۱۸۰ امتیاز دارد. که اغلب داوطلبین حتی ۳۰ امتیاز هم نمی توانند بگیرند. لذا خیلی از افراد واجد شرایط علمی نشدند و شاید بهمبن خاطر در اولویت نیستند.
  ظاهراً در بسیاری از رشته ها در استانهای مختلف هیچکس نمره لازم را نیاورده و حتی همه رد شدند و در اولویت نیستند و گفتند که احتمال داره با تصمیم سازمان مرکزی حتی به استان دعوت حضوری هم نمیشوند برای ادامه کار – با اینکه کلیه مدارک و فرم عدم اشتغال هم قبلاً به مرکز استان ارسال کرده اند.
  این پاسخی است که بعضی از دوستان از مسئول جذب استان انتخابی خودشان شنیدند.
  اگر مردود بودند چرا کلی مدارک و ۱۲ قطعه عکس خواستند جهت تشکیل پرونده استخدامی؟؟ هم ابتدا بگویند مردود.
  حالا معلوم نیست که آیا از بین مردود شدگان آنهایی را که بالاترین نمره را دارند جذب شوند؟؟ یا همه مردودند.
  ضمن اینکه اعلام پذیرش مجدد در فراخوان ۹۹ برای همان رشته ها و استانها شاید به منزله این باشد که افراد خیلی کمی قبول شده اند و میخواهند در فراخوان های بعدی از افراد جدید جذب کنند.
  اصلاً معلوم نیست چه خبره – چکار میخواهند بکنند – فقط می خواهند درآمدزایی ۱۶۰ هزارتومانی برای هر نفر داشته باشند – هدفشان چیست ؟؟؟؟؟

 10. با سلام و تشکر بابت اطلاع رسانی جذب هیأت علمی ۹۸ غیر پزشکی از خانم دکتر فاطمه
  ۱) آیا امکان دارد که پس از ارسال مدارک جهت تشکیل پرونده و در مرحله مصاحبه عمومی شخصی را رد کنند؟ (چونکه شما فرمودید در فراخوان ۹۷ شرکت کرده اید و حتی گواهی سوء پیشینه نیز برده اید).
  ۲) اگر چند داوطلب متقاضی یک واحد دانشگاهی باشند و آن واحد را به عنوان اولویت اول انتخاب کرده باشند؛ چه می شود؟ آیا یک نفر انتخاب و سایرین از جذب هیات علمی حذف می شوند؟
  ۳) همچنین منظور از روند مجزا دانشگاه علوم تحقیقات چه می باشد؟ چون در تاریخ ۲ اردیبهشت sms جهت تشکیل پرونده برای اینجانب ارسال شده است و مدارک لازم در سایت واحد مربوطه ذکر شده است. یعنی مجددا مصاحبه علمی دارد یا اینکه فقط مصاحبه عمومی انجام خواهد شد؟
  خواهشمند است سایر متقاضیان جذب هیأت علمی در صورت مطلع بودن از جواب سؤالات بالا به آنها پاسخ دهند.

  • سلام فرزانه جان
   بله متاسفانه امکان مردودی در مصاحبه عمومی هست- البته فراخوان پارسال که بنده شرکت کردم در مورد اون رشته نیرویی نگرفتند و ادامه روند صورت نگرفت به دلیل اعلام عدم نیاز دانشگاه در ادامه. از ما مدارک خواستند منتها فقط سه رشته برای مصاحبه عمومی دعوت شدند و مابقی رشته ها رو بدلیل عدم داشتن دانشجو و بودجه عدم نیاز زدند. منتها بله مصاحبه عمومی هم مردودی دارد.
   در مورد علوم و تحقیقات افرادیکه تو گروه واتس آپ بودند دو هفته قبل از مابقی افراد پیامک دریافت کردند. این رو یکی از همکاران که تو گروه هست به بنده گفتند. منتها گویا برای افرادی هم ۲ اردیبهشت پیامک ارسال شده
   من خودم اشتباهی که کردم اولویت دوم رو علوم و تحقیقات زدم که پرونده من رو ارسال نکردند و به اولویت اول که استان تهران بوده ارسال کردند. منتها قبل از عید از علوم و تحقیقات پیگیری کردم و مسئول جذب گفتند که دو تا سه برابر ظرفیت اعلامی اون رشته رو سازمان به ما اعلام میکنه و ما خودمون مجدد مصاحبه علمی و عمومی برگزار میکنیم. شاید چون به عنوان واحد مستقل جذب هستند و البته این صحبت برای قبل از عید هست و شاید الان روند تغییر کرده. در مورد اینکه چند داولطب برای یک اولویت هم اگر در علمی قبول بشوند همه افراد اول برای اولویت اولشان ارسال پرونده صورت گرفته. اگر به هر دلیل در اولویت اول پذیرفته نشوند پرونده به اولویت دوم ارسال میشه

 11. سلام
  از دوستانی که در گروه واتساپ عضو کردند کلا مقیم تهران هستند یا از شهرهای مختلف است؟ بنده تبریز هستم ولی استان تهران انتخاب کردم ولی بنده رو قبل از عید در گروهی که در تبریز هست عضو کردند ولی خودم دو ماه پیش اطلاعیه ای مبنی بر امتیاز این طرح در سامانه ساجد دیده بودم و ثبت نام کرده بودم ایا میتونه مربوط به تهران باشه یا ثبت نام خود من است. میخاستم ببینم دوستان واتساپی در این مورد اطلاعاتی میدونن بدن

  • سلام ممکن خواهش کنم منم به گروه واتساپ تهران دعوت بفرمایید سپاس گزارم لطفا یکی از دوستان عضوگروه پیام ایمیل کنند تا شماره تقدیم کنم جهت عضویت سپاس

 12. سلام
  من فقط از این بابت کامنت میگذارم که اگر افرادی کامنتهای قبلی رو خوندند و مجدد نگران شدند موارد رو روشن کنم. چون خودم هم جز افرادی هستم که پیگیری میکنم و گاهی یه سری کامنت ها من رو نگران کرده

  ۱- شاید استان به استان کمی در ارتباط با ادامه روند تفاوت دارند من در ارتباط با استان “تهران” شرایط رو میگم
  من با شماره ای که اعلام کردند تماس گرفتم. منظور از کاربرگ ۱ همان فرم ۱ هست که فایل خامش هم داخل لینکی که در اس ام اس آمده وجود دارد
  ۲- با همون شماره مجدد تماس گرفتم و پرسجو کردم در ارتباط با اطمینان از رسیدن مدارک از طریق ایمیل به مرکز: پاسخ دادند هیچ ایمل تائیدی نمیاد ولی اگر مدارکتون ارسال نشده باشه و یا نقص داشته باشه خود مرکز جذب باهاتون تماس میگیره و اگر هم کامل باشه که هیچ
  ۳- در ادامه گفتند منتظر تماس باشید جهت انجام مصاحبه باهاتون تماس گرفته میشه
  ۴- پیامک ارسالی برای افراد استان تهران همه در روز ۳۱ فروردین حتی در یک ساعت هماهنگ ارسال شده چه افراد گروه واتس آپی چه غیر واتس آپی. پیامک دو هفته قبل از این تاریخ مرتبط با افرادی بوده که علوم و تحقیقات رو انتخاب کرده بودند
  این دانشگاه به عنوان دانشگاه مادر و مستقل هست و روند خودش رو مجزا از روند استان جهت جذب داره
  ۵- ارسال به استان به معنی قبولی قطعی نیست. تنها به این معنی هست که مصاحبه علمی قبول شدید و صلاحیت عمومی همه افراد مجدد بررسی میشه و دعوت به مصاحبه خواهند شد.
  ۶- استان های دیگه ممکنه روند متفاوتی داشته باشند و سلیقه ای هست و همونطور که میبینید بعضی دوستان اعلام کردند ازشون مدارک حضوری خواستند که مرتبط با استان های دیگر هستند. به شخصه من فراخوان ۹۷ استان دیگری شرکت کردم در این مرحله از من حتی سوء پیشینه خواستند. منظورم اینه استان با استان دیگر متفاوته و کمی سلیقه ای
  ۷- در مورد دوستانی که دو استان رو انتخاب کردند اگر زدند “ارسال به استان” پرونده شما ارسال شده به استان اولویت اول شما- در صورت عدم انتخاب در اولویت اول به اولویت دوم پرونده ارسال میشود ولی در این مرحله جهت بررسی به استان اولویت اول ارسال شده
  من خواهش میکنم افرادی که اطلاع ندارند کامنتی رو نگذارند که باعث نگرانی افراد بشند. یا با پافشاری رو موضوع غلط باعث نگرانی بیشتر نشوند از طرف دیگر خبرهای مثبت بدون پشتوانه هم امیدواری بیهوده ایجاد میکنه. اخباری رو انتشار بدید که اطمینان دارید!!

  • سلام
   ممنون فاطمه عزیز بابت اطلاعات خوب و دقیقت، بازم مصاحبه عمومی گفته می شود، عجب حوصله ای دارند بابا، اونم در این شرایط!!!
   بازم ممنون خبر دادی. بازم اگر خبری گرفتی اینجا بنویس، خیلی خوبه که اطلاعات می دهی.

  • فاطمه جان ممنون بابت اطلاع رسانی شما
   حالا چند سوال بوجود می آید:
   ۱. چرا لینک ثبت نام ۱۳۹۹ برای داوطلبان حذف شده است با وجود اینکه زمان ثبتنام تمدید شده است؟
   ۲. لینک اطلاعات تکمیلی اعضای هیئت علمی که فعال شده به چه معناست؟
   ۳. گزینش عمومی دوستان مگر در روز مصاحبه علمی انجام نشده است؟ و فکر نمیکنم عرف بر انجام دو مصاحبه عمومی باشد

  • سلام فاطمه جان
   حالا فقط چند سوال پیش خواهد آمد:
   ۱. چرا نامنویسی ۱۳۹۹ از پروفایل داوطلبین ۱۳۹۸ که مدارک از آنها خواسته شده است پاک شده؟
   ۲. لینک تکمیلی اعضای هیئت علمی که برای این داوطلبین باز شده است، به چه معناست؟
   ۳. آیل مصاحبه عمومی در زمان مصاحبه علمی انجام نشده است؟ مصاحبه عمومی که در روز مصاحبه علمی صورت پذیرفت به چه معنایی بوده است؟

   • سلام شادی جان
    لینک ثبت نام برای من هم غیر فعال شده منتها شاید ایراد سایت باشه. باید از افرادیکه فراخوان قبلی رو ثبت نام نکردند سوال پرسیده بشه آیا برای اونها هم این مشکل وجود داره یا خیر
    در مورد لینک تکمیلی اعضای هیئت علمی: این تغییرات بصورت هماهنگ برای همه اعضای ساجد اتفاق میفته و اختصاصی برای افراد اتفاق نمیفته. دانشگاه آزاد اقدام به راه اندازی علم سنجی اساتید هییئت علمی کرده و بنابراین این بخش بصورت اتوماتیک در سامانه تعریف شده
    مورد آخر هم اینکه مصاحبه عمومی صورت گرفته در سازمان افراد اولویت سازمان را بر اساس این مصاحبه انتخاب کردند به این معنی که همه ارسال به استان ها به معنی قبولی علمی هستند منتها افراد دعوت شده به گروه واتس آپ افراد دارای اولویت جذب هستند که بالاترین نمره را در مصاحبه عمومی داشته اند. منتها مجدد همه افراد قبول شده علمی مصاحبه عمومی میشوند و اگر افرادی که در اولویت هستند در محله استعلام رد شدند از افراد رزرو استفاده شود. البته من هم خودم جز افرادی هستم که در گروه واتس آپ نیست.

    • البته شنیده ها حاکی از این است که تمام افراد قبول و رد شده ارسال به استان میشوند تا نظر نهایی با صلاحدید و توسط استان ها اعلام شود.
     بله افرادیکه نمرات بررسی صلاحیت علمی و عمومی بالاتری در مصاحبه سازمان مرکزی کسب کرده اند، در اولویت جذب هستند و سایرین در جایگاه رزرو

   • لینک ثبت نام ۱۳۹۹ مجددا بازگشت
    این تغییرات سایت ساجد نشان دهنده وضعیت جذب افراد نیست و بصورت کلی برای افرادی که عضو ان هستند تغییر میکند

  • سلام و عرض ادب
   خداوند مهربان خیرتون بده الهی مهربانوجان
   لطف فرمودید
   مصاحبه بعدی نگفتن راجع به چی هست؟ اونم ی مرحله سخت دیگه است به نظرتون؟

 13. از مخاطبین محترم چه تعداد جزء گروه واتساپی هستید؟ لطفاً از ماهیت آن و چگونگی عضویت اطلاع رسانی کنید.
  ضمناً اگر کسی اصلاً شماره واتساپ نداشته یا به دانشگاه اعلام نکرده، چطور میخواهند او را به واتساپ دعوت کنند؟
  آیا کسی بوده که از دانشگاه با او تماس بگیرند و شماره واتساپ بخواهند؟؟
  در یکی از استانها، ظاهراً مسئول جذب دانشگاه با داوطلب تماس گرفته و اطلاع داده که برای داوطلب ایمیل فرستاده.
  ((متن ایمیل جذب استان: ۱= جهت تسریع کار، ارسال اسکن برخی مدارک از طریق شماره واتساپی که در ایمیل قید شده. ۲ – ارسال کلیه مدارک از طریق پست))
  شاید منظور از گروه واتساپی که برخی گفته اند عضو شده اند؛ شاید واتساپ صرفاً وسیله ای جهت ارسال مدراک بوده در این اوضاع کرونایی؟؟
  اصلاً در این واتساپ چه چیزی اعلام کردند به اعضا؟
  آیا همه رشته ها بوده؟ آیا همه استانها بوده؟ یا فقط تهران بوده

  • سلام برادر عزیز
   – این گروه صرفا برای اشخاصی هست که متقاضی تهران و البرز هستند.
   -بله افرادی که واتساپ نداشتند ازشون خواسته شده که نصب کردن بعد عضوشان کردن.
   – این گروه برای افرادی هست که در دو استان مذکور در اولویت جذب هستند.
   با تشکر

   • سلام گروه برای متقاضیان تهران بوده یا برای افرادی که در تهران ساکنن ؟ بنده در تبریزم ولی متقاضی تهران بودم در تبریز عضو گروهی شدم واقعا تکلیفمون مشخص نیس

 14. امروز سایت ساجد را نگاه کردم یک لینک ثبت نام بنام ( فراخوان جذب بورس سال ۱۴۰۰) اضافه شده.
  منظور از جذب بورس ۱۴۰۰ چیست؟؟

 15. سلام
  با توجه به اینکه هنوز فرصت ثبت نام در فراخوان سال۹۹ باقیست. از حاضرین در سایت آیا چند نفر هستید که لینک ثبت نام جذب۹۹ برایتان غیرفعال شده است؟؟
  شاید این تغییر قرینه ای بر قبولی در جذب پارسال۹۸ بوده؟؟ یعنی اینکه افرادی که در ۹۸ قبول شده اند دیگر نمی‎توانند در فراخوانهای بعدی شرکت کنند؟؟ آیا همینطور؟؟
  برای چند نفر لینک ۹۹ غیرفعال شده؟ شاید فعال و اشتباه میکنید؟؟

  • سلام
   پس چرا کسی منو عضو نکرده؟ اصلا تماس هم نگرفتند
   خدایا یعنی چی ؟
   ممکن خواهش کنم بفرمایید منم عضو کنند ؟ مطالب مهمی اطلاع رسانی میشه؟ پیامک امد مدارک رو ایمیل کردم فقط همین

 16. آقای هادی روز بخیر
  به دبیرخانه جذب هیأت علمی دانشگاه آزاد هر دو استان که انتخاب کرده اید تماس بگیرید و بپرسید.
  شماره تلفن را از سایت دانشگاه مربوطه در گوگل بیابید.

 17. سلام دوستان برای بنده زده ارسال به استان ولی معلوم نیست کدوم استان، چون ۲تا استان انتخاب داشتیم از کجا بفهمیم به کدوم استان یا اولویت معرفی شدیم؟ در ضمن برای بنده بجز این جمله توی سایت هیچ خبر دیگه ای نشده نه پیامکی نه زنگی نه عضویت گروهی برای ارسال مدارک، کسی‌ هست اینطور باشه؟ به چه شماره ای باید زنگ بزنیم پیگیری کنیم؟

  • سلام بله برای من هم همینطوره (دو استان انتخابی داشتم، هیچگونه تماس و پیامی برای من نبوده و در قسمت تغییر وضعیت ارسال به استان هست) اما با این تفاوت که در سامانه ساجد لینکی با عنوان اطلاعات تکمیلی اعضای هیات علمی در ۴۸ ساعت گذشته اضاف شده و ثبت نام فراخوان جذب هیات علمی نوبت دوم سال ۱۳۹۹ هم غیر فعال شده.
   بر روی لینک اطلاعات تکمیلی اعضای هیات علمی هم کلیک میکنم صفحه بعد با این اطلاعات نمایش داده می شود
   عنوان صفحه جدید:
   اطلاعات تکمیلی سامانه علم سنجی اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی
   سایر موارد شامل: نام ، نام خانوادگی، کد ملی، تاریخ تولد
   Name ، Family Name، Personal Email، Academic Email، Google Scholar Profile Link، ResearcherID، ORC Id، Scopus Author Id، CV Profile Link، Profile Link ResearchGate، CV File
   از این موارد نام، نام خانوادگی و کد ملی را نمیشه ثبت کرد که پس از ثبت سایر اطلاعات نام ، نام خانوادگی و کد ملی نمایش داده می شود

 18. تمامی مدارکی از من خواستن ببرم دبیرخانه جذب استان.

  کلیه تصاویر مدارک به صورت خوانا و در اندازه A4 ارائه شود.
  مدارک مورد نیاز مرکز جذب به ترتیب (از بالا به پایین):
  • تصویر ثبت نام در فراخوان جذب
  • ۱۰ قطعه عکس ۴ * ۳
  • تصویر کارت پایان خدمت و یا معافیت برای آقایان
  • تصویر کارت ملی ۲ نسخه
  • تصویر همه صفحات شناسنامه (صفحه ازدواج و طلاق ، صفحه توضیحات) ۲ نسخه
  • مختصری از شرح حال دوران زندگی
  • گواهی سوابق ایثارگری اعم از حضور در جبهه یا همکاری با بسیج و غیره
  • تصویر آخرین حکم کارگزینی درصورت داشتن سابقه اشتغال
  • تعهد نامه عدم اشتغال در سایر ارگان ها
  • تصویر برابر اصل ریز نمرات کارشناسی
  • تصویر برابر اصل مدرک کارشناسی
  • تصویر برابر اصل ریز نمرات کارشناسی ارشد
  • تصویر برابر اصل مدرک کارشناسی ارشد
  • تصویر برابر اصل ریز نمرات دکتری تخصصی
  • تصویر برابر اصل مدرک تحصیلی دکتری تخصصی
  • گواهی اشتغال به تحصیل جهت متقاضیان بورسیه
  • پرسشنامه اطلاعات فردی
  • فرم خود اظهاری شخصیتی
  مدارک مورد نیاز دبیرخانه هیأت اجرایی جذب به ترتیب (در پوشه مجزا ارائه شود):
  • فرم شماره یک (مشخصات متقاضی) به‌صورت تایپ شده و عکس‌دار (اصل عکس الصاق شود) (۲ سری)؛
  • مختصری از شرح حال دوران زندگی؛
  • رزومه علمی؛
  • تصویر دانشنامه یا تأییدیه تحصیلی مقطع دکتری؛
  • گواهی امتحان جامع جهت دانشجویان مقطع دکتری؛
  • تصویر دانشنامه یا تأییدیه تحصیلی مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد؛
  • تصویر ریز نمرات مقطع کارشناسی ارشد؛
  • تصویر دانشنامه یا تأییدیه تحصیلی مقطع کارشناسی؛
  • تصویر ریزنمرات مقطع کارشناسی؛
  • تصویر همه صفحات شناسنامه؛
  • تصویر پشت و روی کارت ملی؛
  • تصویر پشت و روی کارت پایان خدمت و یا معافیت برای آقایان؛
  • گواهی سوابق ایثارگری اعم از حضور در جبهه یا همکاری با بسیج و غیره
  • تصویر آخرین حکم کارگزینی درصورت داشتن سابقه اشتغال
  • تعهد نامه عدم اشتغال در سایر ارگان ها
  • پرسشنامه اطلاعات فردی
  • فرم خود اظهاری شخصیتی
  • تصویر ثبت نام در فراخوان جذب
  • دو قطعه عکس جدید ۴*۳ .
  مدارک مورد نیاز جهت بررسی صلاحیت عمومی متقاضیان (در پوشه مجزا ارائه شود):
  • فرم شماره یک (مشخصات متقاضی) به‌صورت تایپ شده و عکس‌دار (۲ سری)؛
  • گزارش مختصری از دوران زندگی (۲ سری)؛
  • تصاویر کلیه مدارک تحصیلی (۲ سری)؛
  • تصویر همه صفحات شناسنامه (۲ سری)؛
  • تصویر پشت و روی کارت ملی (۲ سری)؛
  • تصویر پشت و روی کارت پایان خدمت و یا معافیت برای آقایان (۲ سری)؛
  • سه قطعه عکس جدید ۴*۳ .

 19. سلام
  امروز از دبیرخانه جذب استان با بنده تماس گرفتن و مدارک رو خواستم که براشون بفرستیم.

 20. دوستان محترم بدانند
  طبق اطلاع واصله از منبع موثق, مصاحبه علمی و مهمتر از آن ارزیابی عقیدتی که در دانشگاه آزاد سوهانک برای کلیه داوطلبین کشوری پارسال انجام شد معیار انتخاب و تأیید صلاحیت بوده است. لذا کلیه افرادی که در سایت برایشان (ارسال شده به استان) قید شده به منزله قبولی قطعی است؛ مگر اینکه صلاحیت عمومی آنان از نظر استعلاماتی که توسط جذب استان از مراجع ذیربط خواهد شد مردود شوند. که در این صورت از افراد رزرو استفاده می‌شود.
  از این افراد کلیه مدارک هویتی و تحصیلی در چهار نسخه و ۱۸ قطعه عکس درخواست شده جهت تکمیل پرونده استخدامی که در صورت بلامانع بودن استعلامات فوق‌الذکر، از مهرماه سال جاری ۱۴۰۰ مشغول به تدریس می‌شوند در شهرهای مختلف استان مربوطه.
  به قبول شدگان هیأت علمی تبریک و آرزوی موفقیت سلامت برایشان داریم.

  • من خودم نقض گفته شما هستم.
   ارسال شده به استان در پرتابل اینجانب ثبت شده ولی در لیست اولویت های انتخابی سازمان مرکزی نیستم.
   البته از استان تماس گرفتند گفتند مدارک بفرستید برای ادامه مراحل جذب.۱۸ قطعه عکس و … هم نخواستند. کلیه مدارک اسکن شده لازم داشتند
   والا ماهم نفهمیدیم چه خبره

  • یا دارید اشتباه میکنید یا واحدها سلیقه ای عمل میکنند
   چون من از سازمان مرکزی پیگیر شدم گفتند ما همه شرکت کنندگان رو فرستادیم واحدها تا جمعبندی بشه

  • سلام ببخشید چقدر منبع موثق است ؟ چون برای تقریبا همه ارسال به استان قید شده و اینکه یک مصاحبه سوم عقیدتی هم گویا سال های گذشته و امسال انجام شده و میشه و همچنین مسئله گروه واتس اپ هم اصلا مشخص نیست که اون افراد چه تفاوتی داشتند ؟

  • سلام دوست عزیز، واسه بنده خیلی وقته نوشته ارسال به استان ولی هیچ خبری نیست و نه زنگی و نه پیامکی، برای همه قبول شده ها پیامک ارسال مدارک رفته؟ و اینکه شما که منبع موثق دارید میشه بگید حقوق هیئت علمی برای شروع چقدر هست؟

 21. دوستان محترم بدانند
  طبق اطلاع واصله از منبع موثق, مصاحبه علمی و مهمتر از آن ارزیابی عمومی که در دانشگاه آزاد سوهانک برای کلیه داوطلبین کشوری پارسال انجام شد معیار انتخاب و تأیید صلاحیت بوده است. لذا کلیه افرادی که در سایت برایشان (ارسال شده به استان) قید شده به منزله قبولی قطعی است؛ مگر اینکه صلاحیت عمومی آنان از نظر استعلاماتی که توسط جذب استان از مراجع ذیربط خواهد شد مردود شوند. که در این صورت از افراد رزرو استفاده می‌شود.
  از این افراد کلیه مدارک هویتی و تحصیلی در چهار نسخه و ۱۸ قطعه عکس درخواست شده جهت تکمیل پرونده استخدامی که در صورت بلامانع بودن استعلامات فوق‌الذکر، از مهرماه سال جاری ۱۴۰۰ مشغول به تدریس می‌شوند در شهرهای مختلف استان مربوطه.
  به قبول شدگان هیأت علمی تبریک و آرزوی موفقیت سلامت برایشان داریم.

  • پس قضیه این گروه واتزاپی چی هستش؟

  • سلام، تمام مدارکی که از ما خواسته شده دیجیتالی است، ۱۸ قطعه عکس و…بازم اگر فرستاده شده، برای افراد خاصی است. واینم بهتون بگم برای گرفتن جواب خیلی به امسال دل نبندید، جواب گزینش هیات علمی سال ۹۷ اعلام نشد‌‌ه هنوز!!! کلا در سال ۹۶ همه ی فرخوان های سال های ۹۲ تا ۹۶ با هم اعلام شدند.

 22. سلام
  کاربرگ شماره یک همون فرم شماره یک هست که تو اون لینکی که طی پیامک اعلام شده وقتی وارد میشید گزینه اول فایل گذاشته شده که دانلود کنید که باید تایپ بشه و خلاصه ای از همون فرم ١۴ صفحه ای روز مصاحبه هست.کاش افرادیکه اطلاع درستی ندارند چیزی رو نگن که باعث نگرانی افراد بشوند!

 23. با سلام میشه لینک دانلود کاربرگ شماره ۱ فرم ۱۴ صفحه ای را ارسال کنید یا بفرمایی از کجا می شه دانلود کرد؟
  خیلی ممنون

 24. با سلام. دوستان گرامی که پیامک دریافت کرده اید آیا از استان البرز کسی هست؟یا این دریافت پیامکها فقط برای تهرانه؟

 25. از دوستان کسی هست از استان تهران پیامک ارسال مدارک رو چند هفته پیش دریافت کرده باشند؟

 26. سلام
  آیا برای کسانی که پیامک آمده مصاحبه علمی قبول شدند
  کاربرگ شماره ۱ رو از کجا باید بگیریم

  • سلام همان اس ام اسی که زده شده است، یک لینک دارد داخل آن لینک فرم شماره ۱ را دانلود و به همراه سایر مدارک خواسته شده ارسال کنید.

 27. برای من پیامک ارسال مدارک امد شما اطلاع دارید کاربرگ شماره ۱ را از کجا باید بگیریم

 28. سلام
  دوستانی که پیام دریافت کردید در کدام فراخوان ثبت نام کرده بودید؟۹۸یا نوبت اول ۹۹،نوبت دوم ۹۹

 29. سلام، شبیه اون فرم است ولی عینا اون فرم نیست، خیلی خلاصه تر است.

 30. با سلام. دوستان گرامی که پیامک دذیافت کرده اید آیا این پیامکها برای متقاضیان استان تهران بوده یا سایر استانها هست؟ من متقاضی جذب در استان البرز بوده ام و پیامک دریافت نکرده ام!

  • سلام
   در پیامک استان تهران ذکر شده است.

  • ناآشنا به مراحل جذب

   به نظر من شیوه هر استانی احتمالا متفاوت است. تهران پیامک ارسال میکنه، شاید استان های دیگه تماس تلفنی بگیرند یا هرچیزی… همچنین در شرایط کرونا تعطیلی ها زیاده، همین البرز تا هفته دیگه تعطیل اعلام شده. پس باید صبر کرد.

 31. سلام دوستان
  تو رشته ما از هر کسی که سوال کردم واسه ارسال مدارک پیامک ارسال شده، اصلا غربال گری صورت گرفته!!! به همه پیامک ارسال کردن که!!!

 32. سلام دوستان
  به من هم امروز از طرف هیات جذب استان تهران
  پیامک ارسال شد

  • سلام
   شما فراخوان دوم ۹۹ثبت نام کردید؟

  • سلام. مبارکتون باشه. آیا شما عضو گروه واتساپی بودند. میخواستم بدانم من که عضو گروه نیستم آیا امیدی هست برایم؟

   • سلام
    من هم عضو گروه وانس اپ نبودم اما پیامک رو روز ٣١ دریافت کردم
    بعضی افراد رو داخل کامنت ها دیدم که روز ١ اردیبهشت زدند که دریافت کردند
    انشالله شما هم دریافت میکنید
    ارتباطی به نبودن در گروه واتس اپ ندارد

    • برای ۲ دسته افراد پیامک ارسال شده،
     گروه اول ۲ هفته قبل که در لیست اولویت سازمان مرکزی بوده اند،
     گروه دوم کسانیکه در لیست اولویت سازمان نبوده اند و فقط جهت تکمیل پرونده نهایی و جمعبندی فراخوانده میشوند و امکان انتخابشان بسیار بسیار کم است…
     برادرانه میگم، گروه دوم زیاد دلخوش نباشند

     • سلام
      منظورتون از دو هفته قبل بلافاصله بعد از تعطیلات هست؟ چون یکی از همکاران بنده که گروه واتس اپ هم عضو بودند
      ٣١ فروردین پیامک دریافت کردند

     • اینکه هیچ پیامکی دریافت نکرده ایم هم یعنی اصلا هیچ امیدی نیست؟

     • سلام در لیست اولویت بودیم یا نبودیم را از کجا بفهمیم؟ میشه فهمید؟ تغییری که در پورتالم شده از حق التدریسی به دائمی تغییر کردم، ولی همچنان ارسال به استان است. منظورتان در اولویت سازمان همان گروه واتس آپی هست؟

     • سلام
      کجای پورتالتون تغییر حق التدریسی به دایم شده؟
      شما عضو گروه واتس اپ بودید؟

     • سلام فاطمه جان تغییر حق التدریسی به نهایی فکر نکنم ربطی به هیات علمی داشته باشد، احتمالا همه حق التدریس ها بعد از یک سابقه تبدیل به نهایی می شوند و کد اصلی براشون صادر می شود. من کدم قبلا یه چیز دیگه بود الان با کد ملی ام شده این تغییر در اسفند اتفاق افتاد. در خواست در سال ۹۵ بود برای حق التدریسی.این تغییرات در شناسه تدریس و صلاحیت در پورتالم اتفاق افتاده است. منم در هیچ گروه واتس آپی نیستم.
      ولی مطمئن باشید در مرحله گزینش خیلی ها را رد می کنن، چون در واقع اصلی ترین قسمت همین است، برای همین شاید از ما هم مدارک خواستند تا اگر کم آوردن استفاده کنند. البته اینها فقط و فقط برای استان تهران است. استانهای دیگه اقدامی نکردن.

   • سلام
    ممنونم که پاسخ دادید🌹

 33. سلام وقت همگی بخیر. از طرف دانشگاه آزاد استان تهران برای بنده پیامک اومده که یه سری مدارک رو جهت تشکیل پرونده براشون ارسال کنم (بنده فراخوان ۹۸ شرکت کرده بودم).

 34. سلام
  افرادی هستند که براشون پیامک ارسال شده باشه؟ و اگر بله
  ممکنه مدارکی رو که خواستند برای تکمیل پرونده را بفرمایید؟ من شنیدم گویا از علوم تحقیقات برای یک سری افراد پیامک ارسال شده

 35. سلام
  تا آخر فروردین مهلت ثبت نام هست؟یا به اتمام رسیده؟

 36. سلام دوستان
  سوالی که چند وقتی هست همه عزیزان دنبال جوابش هستند که منظور از ارسال شده به استان چه می باشد
  دوستان از طریق ایمیل، دانشگاه آزاد پاسخ دادند و دقیقا متن دانشگاه آزاد را برایتان میگذارم تا شما هم اطلاع پیدا کنید

  پاسخ دانشگاه آزاد:
  با سلام. صرفا غربالگری اولیه توسط سازمان مرکزی انجام شده و افرادی که به استان معرفی شده اند ابتدا به ترتیب از طریق پیامک جهت تشکیل پرونده اطلاع رسانی خواهد شد تا پس از انجام استعلامات لازم و برگزاری جلسه مصاحبه عمومی پرونده ها جهت انتخاب نهایی در هیات اجرایی جذب مورد بررسی قرار گیرد.

 37. ناآشنا به مراحل جذب

  از دوستان، آیا کسانی هستند که مقاطع تحصیلی را در دانشگاه سراسری گذرانده باشند؟ مثلا ارشد یا دکتری را سراسری بوده باشند و پرونده آنها به استان ارسال شده باشد؟ من شنیدم بیشتر مد نظر جذب افرادی است که کلا در دانشگاه آزاد درس خوانده باشند. مثل کاری که دانشگاه سراسری میکنه و فقط افرادی رو میگیره که دانشگاه سراسری درس خوانده باشند…

 38. با سلام
  از دوستان کسی نیست که اخیرا پروفایل آن از ارسال به استان تغییر کرده باشد
  و تا چه زمانی باید منتظر بمانیم

 39. سلام دوستان
  چند نفر در همین سایت نوشتند که برای قبول شدگان گروه واتساپ تشکیل شده؛ آیا شما رشته پزشکی بودید یا علوم انسانی؟
  آیا برای رشته های غیر پزشکی هم چنین گروهی تشکیل شده؟ آیا تماس گرفتند از دانشگاه که قبولی؟ یا برای ادامه مصاحبه در استان بیایید؟
  ظاهراً هنوز پرونده های جذب را از مرکز تهران به استان‌های مختلف ارسال نکردید؟ فقط یک سری اسامی افراد را به استان‌ها فرستادند.
  سؤال اینجاست که این اسامی فقط قبول شدگان شامل می‌شود؟ یا همه شرکت کنندگان؟
  آیا کسی خبر دارد که ادامه فرآیند جذب در استان مربوطه از چه تاریخی حدوداً شروع می‌شود؟ خرداد؟ یا شهریور؟
  آیا مصاحبه علمی که در تهران انجام شد؛ تمام؟ یا در مرکز استان هم مصاحبه علمی انجام می‌شود؟

 40. سلام. وقتی تو فراخوان شرکت میکنیم گزینه تایید نهایی نداره؟ چون همه مراحل انجام میدم و هزینه پرداخت شده اما تایید نهایی نداره؟ لطفا راهنمایی کنید. تا کی مهلت ویرایش هست؟

 41. آیا ابن درسته که ماههاست اساتید حقوقشون دریافت نکردن؟؟؟

  • من حق التدریس هستم و بله همچنان حقوق دو ترم گذشته تا به الان رو دریافت نکردم اما هییت علمی ها رو بعید میدونم
   البته یکی از همکارانم قبل از عید گفت نیمی از حقوق رو فعلا دریافت کردند
   شما استعلام گرفتید؟ که تغییر وضعیت پورتالتون به چه معنیه؟ ممنون میشم اگر توضیح بدید که ما هم روتد مراحل بعد رو بدونیم

 42. چطور میتونیم از وضعیتمون استعلام بگیریم؟
  البته منظورم بجز پروفایل سایت هست.
  با چه تلفنی؟
  (برای من نوشته هیات علمی با اولویت اول در همین فراخوان انتخاب شد)میخوام بدونم یعنی چی؟ و چرا چیزی به من نگفتن

 43. سلام. از دوستان کسی هست که قبل از دفاع از رساله دکترا برای جذب ثبت نام کند و پس از دفاع مدرک دکترا را به هیات جذب ارایه کند؟

  • در هنگام ثبت نام حتما باید دفاع کرده باشید در غیر این صورت در بررسی اولیه مدارکتون مورد تایید قرار نمیگیره

  • سلام
   در هنگام ثبت نام حتما باید دفاع کرده باشید در غیر این صورت در بررسی اولیه مدارکتون مورد تایید قرار نمیگیره

  • من و دوستم قبلا تو فراخوان ۹۷ اینکارو کردیم ولی نپذیرفتن. گفتن موقع ثبت نام باید دفاع کرده باشید در صورتی که فاصله دفاع و ثبت نام یه ماه بود ولی نپذیرفتن. عملا پولتون می پره چون استعلام می گیرن و دعوت به مصاحبه نمی کنن

 44. سلام
  دوستان میشه بگید وضعیت بررسی ارسال شده به استان
  نشون دهنده چیه؟
  برای همه تغییر کرده؟

 45. سلام
  زهرا خانم و بقیه دوستانی که به گروه واتساپی استان تهران دسترسی دارید میشه لطف کنید لینک آپلود فایل اکسل اعلام نیاز رشته ها را به اشتراک بذارید تا افرادی که سایر واحدهای استانی را انتخاب کردند از ظرفیت دیگر واحدهای استانی اطلاع پیدا کنند؟

 46. سلام
  کسی از ظرفیت قبولی در هر واحد استانی اطلاع داره؟
  در هر واحد استانی برای هر رشته یک نفر پذیرش می شود یا تعداد بیشتری؟
  در صورتی که اطلاع دارین لطفا پاسخ دهید
  با تشکر

  • خیر بسته به اعلام نیاز داره ممکنه چند نفر باشن

  • بستگی به رشته داره
   (مثلا یه رشته ای شاید یک نفر تو استان تهران بخوان ولی یه رشته دیگه ای سه نفر تو استان تهران بخوان)
   برای ۹۸ زمان اعلام فراخوان مشخص کردن هر استان چند نفر پذیرش میکنه ولی انگار همینجوری یه چیزی نوشتن چون الان تو گروه واتساپ یه فایل اکسل گذاشتن که نیازهای هر استان برای تمامی رشته ها اعلام شده که اصلا با اون چیزی که در زمان فراخوان اعلام کردند همخونی نداره متاسفانه

  • من برای رشته خودم که مهندسی هست، از واحد پرسیدم، ظرفیت پذیرش ۱ نفر هست.ولی بنظرم برای هر رشته متفاوت میتونه باشه

 47. گروه واتساپی چیه یکی از دوستان ماهیتشو بگه تکلیف خودمونو بدونیم مایی که الان گروهی وارد نکردن دیگه مطمین بشیم انتخاب نشدیم؟ خواهشا راهنمایی کنید. یعنی چی نمره بالا گرفتن عصو گروه کردیم این حرف بدون منطقیه صریح و واضح مشخص کنن خب

 48. سلام دوستان
  کسی هست که پروندش هنوز در انتظار بررسی صلاحیت باشه؟

 49. سلام
  همسر منو داخل گروه واتساپ برادران عضو کردند ولی من رو به گروهی عضو نکردند،پیامارو که دیدم گفته شده بود ما کسانی رو به گروه دعوت کردیم (از تمامی رشته ها) که در فراخوان جذب ۹۸ شرکت کردند و در ارزیابی صلاحیت عمومی حائز بیشترین نمره شدند و بهشون گفتند که ظرف ۳ ماه آتی اکثریت اعضای این گروه جز اعضای هیئت علمی هستند مگر اینکه بر اساس مستندات از نظر کارگروه صلاحیت عمومی استان، صلاحیتشان نفی شود. حالا از خانوم ها کسی هست که عضو گروه واتساپ خواهران شده باشه؟ دوستان عزیز خواهشا جواب بدید ممنون میشم

 50. سلام دوستان و اساتید گرامی
  بنده دانشجوی ترم آخر دکتری هستم و به صورت حق التدریس با دانشگاه آزاد اسلامی همکاری دارم. تو سامانه ساجد وضعیتم دانشجوی دکتری ثبت شده . میتونم در فراخوان شرکت کنم؟ زیر گروه رشته علوم انسانی هستم.

 51. سلام یعنی اگر عضو این گروه نشدیم رد شدیم، این افراد که داخل این گروه هستند از همه رشته ها هستند؟

 52. سلام دوستان
  امروز از یکی از همکارانم شنیدم برای آقایونی که در فراخوان جذب ۹۸ استان تهران پذیرفته شدند گروه واتساپ تشکیل شده است،میخواستم ببینم گروهی برای جذب خواهران در واتساپ هم تشکیل شده؟خانوم ها لطفا جواب بدید که آیا از طرف سازمان مرکزی وارد گروه واتساپی شدید؟
  نمی‌دونم چرا اطلاع رسانی نشده و چرا در پروفایل، وضعیت ارسال به استان تغییر نکرده!!!

  • سلام
   از طرف سازمان با یک سری افراد تماس گرفتن و جلسه اشنایی با رییس جذب داشته اند ( خانمها و اقایان) و گروه اقایان هم در واتس اپ تشکیل شده. من از یکی از همکارانم که خودشون دعوت شدن و در گروه واتس اپی هم عضو شدن این موضوع رو فهمیدم. ایشون گفتن برای خانمها گروه جداگانه ای تشکیل شده. البته با من تماس نگرفتن و در گروهی هم عضو نیستم. همچنان هم وضعیت ارسال به استان در پورتالم هست. و یک سری افراد هم همچنان وضعیت بررسی صلاحیت هستند بنابراین
   فکر کنم درصورت عبور از یک مرحله پورتال تغییر وضعیت میده

   • سلام یعنی اگر عضو این گروه نشدیم رد شدیم، این افراد که داخل این گروه هستند لز همه رشته ها هستند؟

    • سلام
     من پیگیری کردم
     گفتند نه به معنی رد صلاحیت نیست
     ولی افراد خاصی دعوت شدن به اون جلسه و گروه ها
     این جوابی بود که من گرفتم، توضیح بیشتری ندادند

   • آیا موافقت نهایی شناسه تدریس برای واحد انتخابی و اختصاص کدشناسه تدریس جدید هم به معنی عبور از یک مرحله است؟
    من قبلا وقتی وارد بخش صلاحیت و شناسه تدریس میشدم، من را بعنوان استاد حق التدریس میشناخت و کدشناسه تدریس هم نداشتم

    • تمام مدرسین حق التدریس و هییت علمی باید شناسه تدریس داشته باشند به همین علت من فکر نمیکنم این موضوع مرتبط با فراخوان باشه
     احتمالا برای همه افراد حق التدریس کد صادر شده

     • یعنی بعد از تغییرات وقتی به قسمت صلاحیت و شناسه تدریس وارد میشوید، پس از آن ورود به بخش صلاحیت علمی و پژوهشی، مجددا پنجره ای باز میشود تا شما خصوصیات و مشخصات خودتان را جهت بررسی صلاحیت استاد حق التدریس وارد نمایید؟
      برای اینجانب که پیام میدهد، هیات علمی تمام وقت و پاره وقت نیازی به پرکردن این قسمت ندارند.

     • ممنون از پاسخ شما، ولی کلا وضعیت من تغییر کرده، کدشناسه تایید شده هم نداشتم

   • سلام،
    ممنون از پاسخ شما،
    آیا در قسمت صلاحیت و شناسه تدریس که در ساجد هست هم برای شما تغییراتی ایجاد شده؟
    قبلا وارد این بخش میشدید، میبایست مدارک جهت بررسی صلاحیت اساتید حق التدریس بارگزاری میشد و به واحد انتخابی ارسال میشد؟؟!!

  • یکی از دوستان من در رشته مدیریت به این گروه دعوت شده در حالی که من را عضو هیچ گروهی نکردند،الان متوجه نمیشم بر چه اساسی بعضی ها به گروه دعوت شده اند و بعضی ها نه

 53. اره منم عین شرایط شما

 54. دوستان در ساجد قسمتی بعنوان شناسه تدریس و صلاحیت هست اونجا شما تغییری دارین؟

  • بله برای من هم الان چک کردم تغییر کرده
   منتها من به عنوان حق التدریس در حال همکاری هستم و البته فراخوان رو هم شرکت کردم
   شما هم به عنوان مدرس حق التدریس هستید؟

  • موافقت نهایی اون واحدی که تدریس می‌کنیم و شناسه تدریس رو اضافه کرده

   • ۲ مدل شناسه تدریس هست،
    موقت و دائمی. الان برای من نمونه ۱۵ رقمی که ۱۰ رقمش کد ملیم هست صادر شده؟!
    سایرین چطور؟

   • یعنی بعد از تغییرات اخیر، وقتی به قسمت صلاحیت و شناسه تدریس وارد میشوید، پس از آن ورود به بخش صلاحیت علمی و پژوهشی، مجددا پنجره ای باز میشود تا شما خصوصیات و مشخصات خودتان را جهت بررسی صلاحیت استاد حق التدریس وارد نمایید؟
    برای اینجانب که پیام میدهد، هیات علمی تمام وقت و پاره وقت نیازی به پرکردن این قسمت ندارند.

   • یعنی بعد از تغییرات وقتی به قسمت صلاحیت و شناسه تدریس وارد میشوید، پس از آن ورود به بخش صلاحیت علمی و پژوهشی، مجددا پنجره ای باز میشود تا شما خصوصیات و مشخصات خودتان را جهت بررسی صلاحیت استاد حق التدریس وارد نمایید؟
    برای اینجانب که پیام میدهد، هیات علمی تمام وقت و پاره وقت نیازی به پرکردن این قسمت ندارند.

  • برای من تغییر کرده و نوشته وضعیت: موافقت نهایی، کارتابل اداره جذب هیات علمی سازمان مرکزی، وقتی به قسمت ورود به صلاحیت علمی پژوهشی داخل میشوم پیام میده که “اعضای هیأت علمی تمام وقت و پاره وقت نیازی به پر کردن فرم صلاحیت علمی – پژوهشی اساتید حق التدریس ندارند.”
   من هیچ عضویتی ندارم و چیزی بمن اعلام نشده!!!

   • سلام یک همچین قسمتی تحت عنوان صلاحیت اصلا در کارتابل ما نیست شما حق التدریس ثبت نام کردید ؟ در غیر این صورت دقیقا کجا پرتابل هست ؟

   • در دانشگاه ازاد حق التدریس بودین؟
    من واحدیکه هستم اونجا رو باز میکنه

    • خیر،
     یعنی برای شما پیام میده مدارک بارگذاری کنید برای واحد حق التدریس تان ارسال شود؟

    • برای من از حالت حق التدریس به حالت هیات علمی تغییر کرده.پنجره ای که مدارک را جهت احراز هویت حق التدریس بارگزاری کنیم رو نمیاره

     • سلام
      شما جز دعوت شدگان به گروه واتس اپ هستید؟
      یعنی الان کارتابل شما تغییر وضعیت داده از حق التدریس به هییت علمی؟

     • در قسمت صلاحیت و شناسه تدریس ساجد وارد میشوم، کدشناسه تدریس میاره با موافقت نهایی واحد و زیرش یک آیکون جهت بارگزاری مدارک علمی پژوهشی، وقتی با این آیکون به قسمت فرم صلاحیت علمی-پژوهشی اساتید حق التدریس وارد میشوم این پیغام رو میده که قبلا اینطور نبوده:
      اعضای هیأت علمی تمام وقت و پاره وقت نیازی به پر کردن فرم صلاحیت علمی – پژوهشی اساتید حق التدریس ندارند.
      برای سایرین اینطور تغییر کرده؟
      من نه عضو گروه واتساپم نه به جلسه ای دعوت شدم

  • امروز از کارگزینی هیات علمی واحد پرسیدم، گفت سیستم ایراد داره، چیز مهم و جدیدی اتفاق نیفتاده!!!

 55. دوستانی که در فراخوان های قبلی شرکت کردند میشه لطفا بگید که بعد از مرحله ارسال به استان، مرحله بعدی چیه؟

 56. دوستان همین ارسال به استان مانده و هیچ تماسی نگرفتن میتونم بپرسم این یعنی چی

  • برای من هم تو همین وضعیت ارسال به استان مانده.
   سر کاریم ظاهرا…
   نه خبری از رد یا قبولی…
   یک سری میگن ارسال به استان یعنی مرحله اول قبول شدید، ولی کسی مطمن نیست

 57. سلام دوستان این تغییر وضعیت به استان بالاخره به منزله قبولی اولیه هست یا رد؟
  کسی هست بعد یان تغییر اتفاق خاصی براش افتاده باشه یه راهنمایی بکنه.
  من الان ۱۰ روزه زده ارسال به استان ولی خبری دیگه ای نشده، حال با تجربه دوستان این یعنی رد یا قبول

  • ناآشنا به مراحل جذب

   والا ما هم موندیم که یعنی چی! به نظر من هرچی پرونده بوده فرستادن استان، چه رد چه قبول. ولی خب منطقی هم به نظر نمیرسه که رد شده ها رو هم ارسال کنن استان. به نظر من توی این فرصت چند روزه به پایان سال، بعیده اتفاق جدیدی بیوفته. اگر به کسی زنگ زدن لطفا بیاد بگه ببینیم مرحله بعد چیه اصلا. تشکر.

 58. مخاطب : دوستانی که در جذب ۹۸ شرکت کردند
  برای من هم تا همین چند روز پیش در انتظار بررسی صلاحیت بود که الان به ارسال به استان تغییر کرده، به تدریج برای هر رشته به ارسال به استان تغییر میکنه،برای همین دوستانی که هنوز در پروفایلشون نوشته بررسی صلاحیت نگران نباشن به تدریج برای هر رشته داره تغییر میکنه

 59. با سلام و احترام
  زمان دقیقی برای اعلام نتایج نهایی وجود دارد یا خیر؟

 60. سلام. می بخشید کسی اطلاع داره کی نتایج فراخوان ۹۸ آزاد اعلام می شه؟

 61. سلام دوستان، امروز به طور ناگهان صفحه درخواست فراخوان ۹۸ به طور کلی حذف و نام نویسی ۹۹ فعال شد. آیا این موضوع طبیعی است؟
  پس از گذر از مرحله بررسی صلاحیت ها، ارسال به استان به چه منظور صورت گرفت (آیا مفهوم آن موفقیت در این مرحله نیست) و حالا یکدفعه بدون هیچ اعلام نتیجه ای چرا صفحه بررسی های ۹۸ قابل مشاهده نیست؟
  دوستان دیگر هم با این مشکل روبرو شده اند؟

  • ظاهرا فقط کسانیکه تایید صلاحیت سازمان مرکزی شده اند ارسال به استان صورت گرفته و کسانیکه رد شده اند پیغام هنوز در مرحله بررسی صلاحیت باقیمانده

   • شما مطمئن هستید؟
    من الان چک کردم زده ارسال به استان، قبلش وضعیت بررسی چی بوده؟ من فراخوان آزاد رو چک نکرده بودم، فقط سراسری رو گاهی چک میکنم.

  • برای من وضعیت فراخوان۹۸ اینطوری هست: هیات علمی با اولویت اول در همین فراخوان انتخاب گردید.
   البته به من گفتن فعلا ازمایشی بیا. و همه چیز رو هواست! برای همین میخوام ۹۹ رو هم شرکت کنم.

  • برای بنده هم به همین شکل شد. اما دوباره الان به حالت قبلش برگشت. می بخشید کسی اطلاع داره بعد از ارسال به استان در سامانه چی به نمایش در میاد؟

 62. پروفایل من در سامانه ساجد دیگه فراخوان جذب ۹۸ رو نشون نمیده که ببینم پرونده ام در چه وضعیتیه 🙁 و مستقیما وارد ثبت نام جذب ۹۹ میشه ،برای شماها هم این شکلی شده؟

 63. سلام خدمت دوستان گرامی
  من در‌جذب هیات علمی سال ۹۸ شرکت کرده بودم و پرونده من بعد از مصاحبه عمومی و تخصصی به وضعیت ارسال به استان تغییر وضعیت داده بود که به یکباره امروز صبح دیگه قابل رویت در سایت ساجد نبود و پاک شده بود !؟ من الان رد شدم!؟ بدون اطلاع رسانی!؟ یا مشکل سیستمی حساب میشه!؟
  ممنون میشم اگر کسی میدونه راهنمایی کنه

 64. ناآشنا به مراحل جذب

  لطفا پاسخ دهید.
  آیا کسی بوده که مصاحبه علمی و عمومی انجام شده در تهران (فراخوان ۹۸) را انجام داده باشد و پرونده او رد شده باشد؟
  اصلا “ارسال به استان” یعنی چی؟ یعنی طرف مصاحبه علمی و عمومی را قبول شده است؟
  در فراخوان ۹۹ رشته من را اعلام نیاز نکردند، بنابراین پاسخ سوالاتی که پرسیدم خیلی برام مهمه، لطفا یکی پاسخ بده.

  • برای من بعد از مصاحبه همچنان نوشته شده در وضعیت بررسی صلاحیت و هنوز تغییری نکرده (من فقط استان تهران رو انتخاب کردم)

  • ظاهرا ارسال به استان یعنی پس از بررسی های اولیه در سازمان مرکزی پرونده افراد واجد شرایط به واحدی که فرد درخواست داده بوده ارسال میشه که احتمالا مجددا در واحد یک بررسی صلاحیت علمی و عمومی انجام خواهد شد و افراد نهایی بعنوان هیات علمی انتخاب میشوند.

   • سلام فکر میکنید برای همه به حالت ارسال به استان تغییر کرده یا برای کسانی که تایید شدند در این مرحله ؟

    • ظاهرا برای همه تغییر نکرده، مشخص نیست به تدریج در حال تغییر به حالت ارسال به استان هست یا فقط برای کسانیکه این مرحله را تایید شده اند.
     لطفا اگر اطلاع دارید یا برای شما هنوز تغییر وضعیت پیدا نکرده اطلاع دهید

 65. با سلام و تبریک ایام.
  خواهشمندم دوستانی که اطلاع دقیقی از اعمال ضریب تطبیق در فراخوان امسال در معدل دکتری فارغ التحصیلان دانشگاه ازاد دارند اعلام بفرمایند که آیا دوستانی که در معدل دکتری اختلاف ناچیزی تا معدل ۱۷ دارند شرکت نمایند یا خیر؟
  خدا کند که اعمال کنند در مقطع دکتری. والا خیلی از فارغ التحصیلان دکتری از گردونه ی جذب خارج میشوند و این حقشان نیست.
  با تشکر

 66. با عرض سلام خدمت شما.
  خواهشمندم راهنمای ام بفرمایید
  معدل بنده در مقطع کارشناسی۱۴.۵۶، در مقطع ارشد۱۷.۹۱ و در مقطع دکتری۱۶.۸۲ میباشد.
  آیا میتوانم در فراخوان هیات علمی امسال شرکت کنم؟
  اگر کسی دقیقا اطلاع داره که به معدلم ضریب تطبیق اعمال میکنند یا خیر؟
  با تشکر

 67. سلام
  وقت بخیر
  واقعا خیلی بی انصافی هست قبلا ۱۸ تا ۲۰ درصد معدل مقطع ارشد را نمره پایان نامه ترمیم میکرد و واقعا خوشابحال آنهایی که ورودی قبل ۹۴ بودند
  اما الان پس از ۲ سال زحمت شبانه روزی روی پایان نامه مهندسی با نمره بسیار عالی گذراندن پایان نامه هیچ تاثیری در معدل نداشت و متاسفانه حق من و تمام هم دوره ای هام ضایع شد و به قول آقایان با چند صدم کسری معدل با اینکه دانشگاه ملی بودیم هیچ امید و آینده ای وجود نداره

  واقعا وقتی وزارت علوم تاثیر پایان نامه را حذف کرد باید جوانب دیگر را هم می سنجید حداقل شرایط معدل را برای گروه بعد ۹۴ کمی عادلانه تر حساب میکردند وقتی شانس تاثیر نمره معدل را ازما گرفتند بازم با آنها که ۲۰ درصد معدلشان از پایان نامه هست یکی حساب میکنند و این بی عدالتی محض هست

 68. سلام به همگی، دوستی فرموده که با ۱۰ سال سابقه حقوم ۴۷۰۰ هست یعنی ممکنه این حرف درست باشه؟؟؟؟

 69. آقا رضا و مهدی جان موافقم باهاتون. واقعا بی معنیست بخاطر چند صدم از گردونه خارج شد. من قبلا یه بار پیش دکتر رضوان طلب که البته ایشون رییس مرکزجذب وزارت علوم هستند رفتم و گفتند ما میدونیم که دانشگاهها کیفیت متفاوتی دارند اما توان این را نداریم که ضریب موثر برای معدلها در نظر بگیریم. در واقع این کار را باید سازمان سنجش میکرد که نمیکنه اما اگر دانشگاهی کسی را با معدل پایین بخواد جذب کنه اگر دانشگاه محل تحصیل متقاضی کیفیت بالایی داشته باشه ما قبول میکنیم. در واقع من حس میکنم تصمیم گیرنده دانشگاه هست. اگر تونستید موضوع را با دکتر رنجبر مطرح کنید که نایب رییس کل دانشگاه آزاد هستند. حضوری هم برید خوبه. ایشون دستور بدن مشکل حل میشه و از نظر قانونی هم مشکلی نداره براشون.

 70. سلام من کارشناسی ارشد زبان شناسی هستم و دبیر زبان انگلیسی آموزش وپرورش آیا می توانم متقاضی ثبت نام باشم؟

 71. سلام
  لیست اعلام نیاز رشته محل ها رو دیدم. برای گرایش اندیشه سیاسی شاید نزدیک ۱۰ مورد داشت. ولی در مرحله انتخاب استان برای من میزنه: داوطلب گرامی متاسفانه رشته و گرایش یا مقطع تحصیلی شما با هیچکدام از اعلام نیازهای استانی متناسب نیست.
  لطفا راهنمایی کنید

 72. سلام دوستان ایا کسی که در فراخوان قبلی ۱۳۹۸دانشگاه ازاد شرکت کرده میتونه امسال هم در فراخوان شرکت کنه؟
  مثلا من امسال شرکت کنم میتونم سال بعد هم شرکت کنم ؟ممنون میشم پاسخ بدید

 73. سلام، تو این فراخوان که همش رشته های معارف میخوان. پس عنوان رو بزنید فراخوان جذب معارف
  کساییکه فنی مهندسی خوندن و دکتری دارن برن اسنپ.

 74. با سلام، آیا در سامانه ساجد جهت ثبت نام جذب هیأت علمی، گزینه ثبت درخواست جدید باز شده است؟ اینجانب در فراخوان ۹۸ ثبت نام کرده ام و برای ثبت نام در فراخوان ۹۹، گزینه ثبت درخواست جدید تاکنون برای ثبت نام جدید اینجانب فعال نشده است.

  • با سلام
   برای بنده که برای اولین بار دارم ثبت نام میکنم هم درخواست ثبت تایید نمیشه.لطفا راهنمایی بفرمایید

  • منم سال ۹۸ فراخوان شرکت کردم و در توضیحات نوشته که “هیات علمی با اولویت اول در همین فراخوان انتخاب گردید”
   الان برای ۹۹ هیچ اثری از گزینه ثبت درخواست جدید نیست

   • با سلام؛ خواهشمند است بفرمایید که مراحل جذب هیئت علمی دانشگاه آزاد به چه صورت است؟
    اینجانب نیز در فراخوان ۹۸ شرکت کرده ام و پس از مصاحبه علمی و عمومی در تهران، پرونده به استان ارسال شده است. شما چه مراحل دیگری را با موفقیت طی کرده اید که در اولویت اول انتخاب شده اید؟ آبا در هر استان مجدداً مصاحبه علمی و عمومی انجام می شود و اینکه چگونه می شود در اولویت اول قبول شد؟

    • حقیقتش من در حیطه علوم پزشکی هستم.بعد از مرحله درحال بررسی به مرحله ارسال به استان رفت. و بعد مصاحبه گذاشتن. الان اینو نوشته. با توجه به اینکه به من گفتن کس دیگری(بومی)قبول شده نمیدونم منظور این جمله که در پروفایل من هست دقیقا چیه! (البته منم کاملا مردود نکردن قراردادی شدم و وعده جذب در اینده میدن.)
     تا جاییکه میدونم به رشته و شهر بستگی داره و اینکه رقابت به چه شکل باشه.

    • ضمن اینکه گویا برای رشته های غیر پزشکی در دی ماه با تماس تلفنی گفتن که برای ارسال مدارک حضورا به تهران مراجعه کنن(این در صفحه اول ساجد نوشته و چیز بیشتری نمیدونم)

    • ناآشنا به مراحل حذب

     دوست یک سوال؟ اگر کسی مصاحبه علمی و عمومی انجام شده در تهران را موفق نشود، آیا پرونده او بازهم به استان ارسال می شود؟

  • اصلا جواب ۹۸ اومده مگه که دارند ۹۹ فراخوان میزنند؟

  • سلام دوستان
   پرونده من تا دیروز در انتظار بررسی صلاحیت بود و امروز که پروفایلمو نگاه کردم به ارسال به استان تغییر وضعیت داد،از دوستامم که در فراخوان ۹۸ شرکت کرده بودند و هم رشته با من بودند سوال کردم برای اونها هم به همین شکل بود، برای همه انگار با توجه به رشته کم کم در حالت تغییر به ارسال به استان هستش، فقط خواستم اطلاع رسانی کنم کسایی که هنوز پروندشون در انتظار بررسی صلاحیت هستش نگران نشن

 75. با سلام. حقوق هیئت علمی تازه جذب شده چقدر است؟ لطفا پاسخ دهید

  • من هیات علمی دانشگاه آزاد هستم ۱۰ سال سابقه تدریس دارم حقوق بنده ۴۷۰۰ هست اگر کار دیگه ایی هست ورود به دانشگاه آزاد فقط از دور قشنگه داخلش نابوده بسیاری لز همکاران ما به دلیل حقوق و مزایای پایین استعفا دادند یا بازخرید کردند
   این تجربه من به عنوان هیات علمی دانشگاه آزاد هست
   انشاله تصمیم درست بگیرید

   • ممنون از شما بابت پاسخگویی. اگر جذب دانشگاه آزاد شویم میتوانیم در فراخوان جذب دانشگاه دولتی شرکت کنیم؟

   • شوخی میکنی دوست عزیز؟! شما با ۱۰ سال سابقه حداقل ۱۲به بالا حقوقتون هست، شما حتما دریافتیدبعد از کسورات رو میگی که لابد کلی وام و… ازش کم شده

  • ضمنا به ازای هر پایه چیزی حدود ۴۰ تومن به حقوق اضافه می‌شود که این رقم در دانشگاه دولتی به ۱۵۰ تومن می رسد
   گفتم بگم که شما که اول راه هستید جواتی و عمرتون رو در دانشگاه آزاد تلف نکنید

 76. شرط تطبیق معدل برای دانشگاه های مختلف وجود دارد؟

 77. با سلام. متاسفانه مجددا هم شرط معدل مقطع دکتری را ۱۷ بدون اعمال ضریب تطبیق معدل لحاظ نمودند. واقعا آیا کیفیت دانشگاه محل تحصیل در مقطع دکتری نباید در نظر گرفته شود؟؟ این واقعا عادلانه است؟؟

  • این خیلی مسخرست و باید در نظر بگیرند کسی اطلاعات موثق داره که در نظر میگیرد یا خیر؟

   • فکر میکنم اگر جمع معدل کارشناسی و ارشد و دکتری بالای ۴۹ باشه، قبول می کنند. یه مصوبه ای شورای عالی انقلاب تصویب کرده که این مجموع باید بالای ۴۸ باشه اما دانشگاه آزاد ۴۹ و گاهی ۵۰ در نظر میگیره. از معاونت دانشگاه بپرسید.

    • آقا رامین سلام.
     این واقعا ناعادلانه هست که کیفیت محل تحصیل در دانشگاهها در مقطع دکتری را در نظر نگیرند. ضریب ۱.۰۵ بمانند قبل برای واحدهای جامع مستقل و جامع دانشگاه ازاد بایستی حتما اعمال شود والا حق بسیاری از فارغ التحصیلان ضایع شده و بخاطر کسری چند صدم معدل دکتری، تمام امیدشان برای همیشه بابت جذب هیات علمی نا امید شود. خواهشمندم اگر خبر دقیقتری دارید اطلاع بفرمایید.
     با تشکر

    • شرط تطبیق معدل هم هست؟این رو اطلاع دارین؟

    • سلام رامین جان. خدا کنه که اینطور باشه. واقعا خیلی سخته که با اینهمه هزینه ی سنگین و زحمت و تلاش به امید هیات علمی شدن، بخاطر چند صدم معدل دکتری هیچ امیدی برایت باقی نمونه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *