خانه » جذب هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی » شروع ثبت‌نام فراخوان جذب هیات علمی سال ۹۹ دانشگاه آزاد

شروع ثبت‌نام فراخوان جذب هیات علمی سال ۹۹ دانشگاه آزاد

قائم مقام مرکز جذب و امور هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی از آغاز ثبت‌نام فراخوان جذب اعضای هیات علمی سال ۱۳۹۹ این دانشگاه خبر داد.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد…

زمان فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه آزاد ۹۹

به گزارش وب سایت هیات علمی، دکتر محمدصادق ضیائی قائم مقام مرکز جذب و امور هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی در گفت‌وگو با روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، اظهار داشت: ثبت‌نام فراخوان جذب اعضای هیات علمی سال ۱۳۹۹ دانشگاه آزاد اسلامی از امروز چهارشنبه ۲۹ بهمن ماه آغاز شد. متقاضیان فعلاً تا نیمه فروردین ماه ۱۴۰۰ برای ثبت‌نام فرصت دارند.

شرایط و مراحل جذب هیات علمی دانشگاه آزاد

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی براساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی به شماره ۶۰۸ مورخ ۱۳۸۶/۴/۱۹ اقدام به جذب هیأت علمی کرده، گفت: موارد لازم درخصوص چگونگی جذب اعضای هیأت علمی طرح و بررسی شده و پس از طی فرآیندهای لازم و تأییدات هیأت مرکزی جذب دانشگاه آزاد اسلامی، ثبت‌نام فراخوان جذب در این دانشگاه آغاز شد.

دکتر ضیائی با اشاره به اینکه شرایط و جزئیات ثبت‌نام در فراخوان جذب اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی در سامانه ساجد به نشانی http://sajed.iau.ir قابل مشاهده است، تصریح کرد: متقاضیان می توانند برای اطلاع از جزئیات و ثبت‌نام از امروز (چهارشنبه) به سامانه ساجد مراجعه کنند.

قائم مقام مرکز جذب و امور هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به برخی شرایط ثبت‌نام در فراخوان جذب اعضای هیأت علمی ۱۳۹۹ دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: شرط اصلی درخصوص مدرک تحصیلی، داشتن مدرک دکتری است، اما در رشته هنر، رشته های فاقد سرفصل و رشته های پزشکی داشتن مدرک کارشناسی ارشد نیز قابل قبول است.

وی ادامه داد: شرایط سنی متقاضیان در رشته های غیرپزشکی برای جذب هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی در مقطع کارشناسی ارشد حداکثر ۳۰ سال و در مقطع دکتری باید حداکثر ۴۰ سال باشد. شرایط سنی در رشته های پزشکی برای دارندگان مدرک کارشناسی ارشد و دانشجویان مقطع دکتری ۳۵ سال و برای دارندگان مدرک دکتری ۴۵ سال است.

دکتر ضیائی با اشاره به حداقل معدل برای ثبت‌نام متقاضیان در فراخوان جذب اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: حداقل معدل مورد نیاز، در مقطع کارشناسی ۱۴، در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری حرفه‌ای ۱۶ و در مقطع دکتری تخصصی ۱۷ در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه متقاضیان فعلاً تا نیمه فروردین ماه ۱۴۰۰ برای ثبت‌نام فرصت دارند، تأکید کرد: پس از ثبت‌نام متقاضیان، بررسی توانایی های علمی و صلاحیت عمومی آنها انجام شده و مراحل جذب طی خواهد شد. تمامی تلاش دانشگاه آزاد اسلامی در انتخاب افراد اصلح خواهد بود. لیست نهایی افراد براساس اولویت انتخاب، به استان ها ارسال خواهد شد.

مقام مرکز جذب و امور هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی، خاطرنشان کرد: درخصوص رشته های پزشکی و معارف، اقدامات مرتبط توسط معاونت علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی و دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه به شکل مستقل انجام می شود و در نهایت با هماهنگی مرکز جذب و امور هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی، لیست نهایی به استان ها ارسال می شود.

رشته های جذب هیات علمی دانشگاه آزاد سال ۹۹

لیست رشته هایی که برای این فراخوان اعلام نیاز شده به شرح لینک زیر است:

رشته های فراخوان جذب هیات علمی ۹۹ دانشگاه آزاد

همچنین ببینید

اعلام نحوه محاسبه و پرداخت حق جذب سرآمدی هیات علمی دانشگاه آزاد

مدیرکل امور کتابخانه ها، مجلات، انتشارات علمی و علم سنجی دانشگاه آزاد اسلامی جزئیات طرح …

۵۵ دیدگاه

 1. مخاطب : دوستانی که در جذب ۹۸ شرکت کردند
  برای من هم تا همین چند روز پیش در انتظار بررسی صلاحیت بود که الان به ارسال به استان تغییر کرده، به تدریج برای هر رشته به ارسال به استان تغییر میکنه،برای همین دوستانی که هنوز در پروفایلشون نوشته بررسی صلاحیت نگران نباشن به تدریج برای هر رشته داره تغییر میکنه

 2. با سلام و احترام
  زمان دقیقی برای اعلام نتایج نهایی وجود دارد یا خیر؟

 3. سلام. می بخشید کسی اطلاع داره کی نتایج فراخوان ۹۸ آزاد اعلام می شه؟

 4. سلام دوستان، امروز به طور ناگهان صفحه درخواست فراخوان ۹۸ به طور کلی حذف و نام نویسی ۹۹ فعال شد. آیا این موضوع طبیعی است؟
  پس از گذر از مرحله بررسی صلاحیت ها، ارسال به استان به چه منظور صورت گرفت (آیا مفهوم آن موفقیت در این مرحله نیست) و حالا یکدفعه بدون هیچ اعلام نتیجه ای چرا صفحه بررسی های ۹۸ قابل مشاهده نیست؟
  دوستان دیگر هم با این مشکل روبرو شده اند؟

  • ظاهرا فقط کسانیکه تایید صلاحیت سازمان مرکزی شده اند ارسال به استان صورت گرفته و کسانیکه رد شده اند پیغام هنوز در مرحله بررسی صلاحیت باقیمانده

   • شما مطمئن هستید؟
    من الان چک کردم زده ارسال به استان، قبلش وضعیت بررسی چی بوده؟ من فراخوان آزاد رو چک نکرده بودم، فقط سراسری رو گاهی چک میکنم.

  • برای من وضعیت فراخوان۹۸ اینطوری هست: هیات علمی با اولویت اول در همین فراخوان انتخاب گردید.
   البته به من گفتن فعلا ازمایشی بیا. و همه چیز رو هواست! برای همین میخوام ۹۹ رو هم شرکت کنم.

  • برای بنده هم به همین شکل شد. اما دوباره الان به حالت قبلش برگشت. می بخشید کسی اطلاع داره بعد از ارسال به استان در سامانه چی به نمایش در میاد؟

 5. پروفایل من در سامانه ساجد دیگه فراخوان جذب ۹۸ رو نشون نمیده که ببینم پرونده ام در چه وضعیتیه 🙁 و مستقیما وارد ثبت نام جذب ۹۹ میشه ،برای شماها هم این شکلی شده؟

 6. سلام خدمت دوستان گرامی
  من در‌جذب هیات علمی سال ۹۸ شرکت کرده بودم و پرونده من بعد از مصاحبه عمومی و تخصصی به وضعیت ارسال به استان تغییر وضعیت داده بود که به یکباره امروز صبح دیگه قابل رویت در سایت ساجد نبود و پاک شده بود !؟ من الان رد شدم!؟ بدون اطلاع رسانی!؟ یا مشکل سیستمی حساب میشه!؟
  ممنون میشم اگر کسی میدونه راهنمایی کنه

 7. ناآشنا به مراحل جذب

  لطفا پاسخ دهید.
  آیا کسی بوده که مصاحبه علمی و عمومی انجام شده در تهران (فراخوان ۹۸) را انجام داده باشد و پرونده او رد شده باشد؟
  اصلا “ارسال به استان” یعنی چی؟ یعنی طرف مصاحبه علمی و عمومی را قبول شده است؟
  در فراخوان ۹۹ رشته من را اعلام نیاز نکردند، بنابراین پاسخ سوالاتی که پرسیدم خیلی برام مهمه، لطفا یکی پاسخ بده.

  • برای من بعد از مصاحبه همچنان نوشته شده در وضعیت بررسی صلاحیت و هنوز تغییری نکرده (من فقط استان تهران رو انتخاب کردم)

  • ظاهرا ارسال به استان یعنی پس از بررسی های اولیه در سازمان مرکزی پرونده افراد واجد شرایط به واحدی که فرد درخواست داده بوده ارسال میشه که احتمالا مجددا در واحد یک بررسی صلاحیت علمی و عمومی انجام خواهد شد و افراد نهایی بعنوان هیات علمی انتخاب میشوند.

   • سلام فکر میکنید برای همه به حالت ارسال به استان تغییر کرده یا برای کسانی که تایید شدند در این مرحله ؟

    • ظاهرا برای همه تغییر نکرده، مشخص نیست به تدریج در حال تغییر به حالت ارسال به استان هست یا فقط برای کسانیکه این مرحله را تایید شده اند.
     لطفا اگر اطلاع دارید یا برای شما هنوز تغییر وضعیت پیدا نکرده اطلاع دهید

 8. با سلام و تبریک ایام.
  خواهشمندم دوستانی که اطلاع دقیقی از اعمال ضریب تطبیق در فراخوان امسال در معدل دکتری فارغ التحصیلان دانشگاه ازاد دارند اعلام بفرمایند که آیا دوستانی که در معدل دکتری اختلاف ناچیزی تا معدل ۱۷ دارند شرکت نمایند یا خیر؟
  خدا کند که اعمال کنند در مقطع دکتری. والا خیلی از فارغ التحصیلان دکتری از گردونه ی جذب خارج میشوند و این حقشان نیست.
  با تشکر

 9. با عرض سلام خدمت شما.
  خواهشمندم راهنمای ام بفرمایید
  معدل بنده در مقطع کارشناسی۱۴.۵۶، در مقطع ارشد۱۷.۹۱ و در مقطع دکتری۱۶.۸۲ میباشد.
  آیا میتوانم در فراخوان هیات علمی امسال شرکت کنم؟
  اگر کسی دقیقا اطلاع داره که به معدلم ضریب تطبیق اعمال میکنند یا خیر؟
  با تشکر

 10. سلام
  وقت بخیر
  واقعا خیلی بی انصافی هست قبلا ۱۸ تا ۲۰ درصد معدل مقطع ارشد را نمره پایان نامه ترمیم میکرد و واقعا خوشابحال آنهایی که ورودی قبل ۹۴ بودند
  اما الان پس از ۲ سال زحمت شبانه روزی روی پایان نامه مهندسی با نمره بسیار عالی گذراندن پایان نامه هیچ تاثیری در معدل نداشت و متاسفانه حق من و تمام هم دوره ای هام ضایع شد و به قول آقایان با چند صدم کسری معدل با اینکه دانشگاه ملی بودیم هیچ امید و آینده ای وجود نداره

  واقعا وقتی وزارت علوم تاثیر پایان نامه را حذف کرد باید جوانب دیگر را هم می سنجید حداقل شرایط معدل را برای گروه بعد ۹۴ کمی عادلانه تر حساب میکردند وقتی شانس تاثیر نمره معدل را ازما گرفتند بازم با آنها که ۲۰ درصد معدلشان از پایان نامه هست یکی حساب میکنند و این بی عدالتی محض هست

 11. سلام به همگی، دوستی فرموده که با ۱۰ سال سابقه حقوم ۴۷۰۰ هست یعنی ممکنه این حرف درست باشه؟؟؟؟

 12. آقا رضا و مهدی جان موافقم باهاتون. واقعا بی معنیست بخاطر چند صدم از گردونه خارج شد. من قبلا یه بار پیش دکتر رضوان طلب که البته ایشون رییس مرکزجذب وزارت علوم هستند رفتم و گفتند ما میدونیم که دانشگاهها کیفیت متفاوتی دارند اما توان این را نداریم که ضریب موثر برای معدلها در نظر بگیریم. در واقع این کار را باید سازمان سنجش میکرد که نمیکنه اما اگر دانشگاهی کسی را با معدل پایین بخواد جذب کنه اگر دانشگاه محل تحصیل متقاضی کیفیت بالایی داشته باشه ما قبول میکنیم. در واقع من حس میکنم تصمیم گیرنده دانشگاه هست. اگر تونستید موضوع را با دکتر رنجبر مطرح کنید که نایب رییس کل دانشگاه آزاد هستند. حضوری هم برید خوبه. ایشون دستور بدن مشکل حل میشه و از نظر قانونی هم مشکلی نداره براشون.

 13. سلام من کارشناسی ارشد زبان شناسی هستم و دبیر زبان انگلیسی آموزش وپرورش آیا می توانم متقاضی ثبت نام باشم؟

 14. سلام
  لیست اعلام نیاز رشته محل ها رو دیدم. برای گرایش اندیشه سیاسی شاید نزدیک ۱۰ مورد داشت. ولی در مرحله انتخاب استان برای من میزنه: داوطلب گرامی متاسفانه رشته و گرایش یا مقطع تحصیلی شما با هیچکدام از اعلام نیازهای استانی متناسب نیست.
  لطفا راهنمایی کنید

 15. سلام دوستان ایا کسی که در فراخوان قبلی ۱۳۹۸دانشگاه ازاد شرکت کرده میتونه امسال هم در فراخوان شرکت کنه؟
  مثلا من امسال شرکت کنم میتونم سال بعد هم شرکت کنم ؟ممنون میشم پاسخ بدید

 16. سلام، تو این فراخوان که همش رشته های معارف میخوان. پس عنوان رو بزنید فراخوان جذب معارف
  کساییکه فنی مهندسی خوندن و دکتری دارن برن اسنپ.

 17. با سلام، آیا در سامانه ساجد جهت ثبت نام جذب هیأت علمی، گزینه ثبت درخواست جدید باز شده است؟ اینجانب در فراخوان ۹۸ ثبت نام کرده ام و برای ثبت نام در فراخوان ۹۹، گزینه ثبت درخواست جدید تاکنون برای ثبت نام جدید اینجانب فعال نشده است.

  • با سلام
   برای بنده که برای اولین بار دارم ثبت نام میکنم هم درخواست ثبت تایید نمیشه.لطفا راهنمایی بفرمایید

  • منم سال ۹۸ فراخوان شرکت کردم و در توضیحات نوشته که “هیات علمی با اولویت اول در همین فراخوان انتخاب گردید”
   الان برای ۹۹ هیچ اثری از گزینه ثبت درخواست جدید نیست

   • با سلام؛ خواهشمند است بفرمایید که مراحل جذب هیئت علمی دانشگاه آزاد به چه صورت است؟
    اینجانب نیز در فراخوان ۹۸ شرکت کرده ام و پس از مصاحبه علمی و عمومی در تهران، پرونده به استان ارسال شده است. شما چه مراحل دیگری را با موفقیت طی کرده اید که در اولویت اول انتخاب شده اید؟ آبا در هر استان مجدداً مصاحبه علمی و عمومی انجام می شود و اینکه چگونه می شود در اولویت اول قبول شد؟

    • حقیقتش من در حیطه علوم پزشکی هستم.بعد از مرحله درحال بررسی به مرحله ارسال به استان رفت. و بعد مصاحبه گذاشتن. الان اینو نوشته. با توجه به اینکه به من گفتن کس دیگری(بومی)قبول شده نمیدونم منظور این جمله که در پروفایل من هست دقیقا چیه! (البته منم کاملا مردود نکردن قراردادی شدم و وعده جذب در اینده میدن.)
     تا جاییکه میدونم به رشته و شهر بستگی داره و اینکه رقابت به چه شکل باشه.

    • ضمن اینکه گویا برای رشته های غیر پزشکی در دی ماه با تماس تلفنی گفتن که برای ارسال مدارک حضورا به تهران مراجعه کنن(این در صفحه اول ساجد نوشته و چیز بیشتری نمیدونم)

    • ناآشنا به مراحل حذب

     دوست یک سوال؟ اگر کسی مصاحبه علمی و عمومی انجام شده در تهران را موفق نشود، آیا پرونده او بازهم به استان ارسال می شود؟

  • اصلا جواب ۹۸ اومده مگه که دارند ۹۹ فراخوان میزنند؟

  • سلام دوستان
   پرونده من تا دیروز در انتظار بررسی صلاحیت بود و امروز که پروفایلمو نگاه کردم به ارسال به استان تغییر وضعیت داد،از دوستامم که در فراخوان ۹۸ شرکت کرده بودند و هم رشته با من بودند سوال کردم برای اونها هم به همین شکل بود، برای همه انگار با توجه به رشته کم کم در حالت تغییر به ارسال به استان هستش، فقط خواستم اطلاع رسانی کنم کسایی که هنوز پروندشون در انتظار بررسی صلاحیت هستش نگران نشن

 18. با سلام. حقوق هیئت علمی تازه جذب شده چقدر است؟ لطفا پاسخ دهید

  • من هیات علمی دانشگاه آزاد هستم ۱۰ سال سابقه تدریس دارم حقوق بنده ۴۷۰۰ هست اگر کار دیگه ایی هست ورود به دانشگاه آزاد فقط از دور قشنگه داخلش نابوده بسیاری لز همکاران ما به دلیل حقوق و مزایای پایین استعفا دادند یا بازخرید کردند
   این تجربه من به عنوان هیات علمی دانشگاه آزاد هست
   انشاله تصمیم درست بگیرید

   • ممنون از شما بابت پاسخگویی. اگر جذب دانشگاه آزاد شویم میتوانیم در فراخوان جذب دانشگاه دولتی شرکت کنیم؟

  • ضمنا به ازای هر پایه چیزی حدود ۴۰ تومن به حقوق اضافه می‌شود که این رقم در دانشگاه دولتی به ۱۵۰ تومن می رسد
   گفتم بگم که شما که اول راه هستید جواتی و عمرتون رو در دانشگاه آزاد تلف نکنید

 19. شرط تطبیق معدل برای دانشگاه های مختلف وجود دارد؟

 20. با سلام. متاسفانه مجددا هم شرط معدل مقطع دکتری را ۱۷ بدون اعمال ضریب تطبیق معدل لحاظ نمودند. واقعا آیا کیفیت دانشگاه محل تحصیل در مقطع دکتری نباید در نظر گرفته شود؟؟ این واقعا عادلانه است؟؟

  • این خیلی مسخرست و باید در نظر بگیرند کسی اطلاعات موثق داره که در نظر میگیرد یا خیر؟

   • فکر میکنم اگر جمع معدل کارشناسی و ارشد و دکتری بالای ۴۹ باشه، قبول می کنند. یه مصوبه ای شورای عالی انقلاب تصویب کرده که این مجموع باید بالای ۴۸ باشه اما دانشگاه آزاد ۴۹ و گاهی ۵۰ در نظر میگیره. از معاونت دانشگاه بپرسید.

    • آقا رامین سلام.
     این واقعا ناعادلانه هست که کیفیت محل تحصیل در دانشگاهها در مقطع دکتری را در نظر نگیرند. ضریب ۱.۰۵ بمانند قبل برای واحدهای جامع مستقل و جامع دانشگاه ازاد بایستی حتما اعمال شود والا حق بسیاری از فارغ التحصیلان ضایع شده و بخاطر کسری چند صدم معدل دکتری، تمام امیدشان برای همیشه بابت جذب هیات علمی نا امید شود. خواهشمندم اگر خبر دقیقتری دارید اطلاع بفرمایید.
     با تشکر

    • شرط تطبیق معدل هم هست؟این رو اطلاع دارین؟

    • سلام رامین جان. خدا کنه که اینطور باشه. واقعا خیلی سخته که با اینهمه هزینه ی سنگین و زحمت و تلاش به امید هیات علمی شدن، بخاطر چند صدم معدل دکتری هیچ امیدی برایت باقی نمونه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *