خانه » جذب هیئت علمی وزارت علوم » اسپانسری ۲۵ درصد پایان نامه‌های تحصیلات تکمیلی توسط صنعت

اسپانسری ۲۵ درصد پایان نامه‌های تحصیلات تکمیلی توسط صنعت

کارشناس دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم از ابلاغ طرح تحول همکاری دانشگاه‌ها با جامعه و صنعت خبر داد و گفت: به این وسیله ۲۵ درصد از پایان نامه‌های تحصیلات تکمیلی با سفارش مستقیم صنعت اجرایی خواهد شد.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد...

به گزارش خبرگزاری فارس، اسحاق‌‌پور کارشناس دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم تحقیقات و فناوری  در نشست مدیران ارتباط با صنعت اظهار داشت: طرح تحول همکاری‌های دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی با جامعه و صنعت ابلاغ شده است.

وی گفت: بهبود اصلاح ساختارها و فرایندها، تشویق دانشگاه‌ها، هدفمند کردن پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی برای رفع مشکلات کشور، مهارت‌افزایی دانشجویان متناسب با بازار کار، حضور مؤثر دانش‌آموختگان در جامعه، ترویج دستاوردها و شناسایی ظرفیت دستگاه‌ها برای تسهیل همکاری با دانشگاه و جامعه از رویکردهای این طرح است.

کارشناس دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم تحقیقات و فناوری ادامه داد:‌ بر اساس این طرح مشارکت حداکثری اعضای هیأت علمی در رفع نیاز جامعه و حمایت صنعت از ۲۵ درصد پروژه‌های تحصیلات تکمیلی محقق می‌شود.

به گفته اسحاق‌پور بر اساس اهداف این طرح حجم قراردادهای دانشگاه‌ها با جامعه و صنعت تا ۱۴۰۴ باید به طور متوسط هر سال ۱۰ درصد افزایش یابد.

وی خاطرنشان کرد: در تدوین این طرح از تجارب کشورهای فرانسه،‌ ایتالیا، سوئیس، مالزی، سنگاپور، تایلند و دانمارک استفاده شده است.

همچنین ببینید

امکان جذب بیش از ۹ هزار عضو هیئت علمی در وزارتخانه‌های علوم و بهداشت

معاون سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور از اختصاص ۲۹۹۵ نفر مجوز به وزارت …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *