خانه » جذب هیئت علمی وزارت بهداشت و درمان » تشکیل کمیته رسیدگی به شکایات توسط هیأت مرکزی جذب وزارت بهداشت

تشکیل کمیته رسیدگی به شکایات توسط هیأت مرکزی جذب وزارت بهداشت

با رأی مثبت اعضای هیأت عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی مقرر شد کمیته تجدید نظر و رسیدگی به شکایات توسط هیأت مرکزی جذب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تشکیل شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شورای عالی انقلاب فرهنگی، جلسه هیات عالی جذب اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست محمدعلی کی نژاد در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد.

در ابتدای این جلسه به پیشنهاد وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکترشهربانو نخعی، دکتر محمد شریف‌زاده، دکتر سید مصطفی شریفیان، دکتر عبدالرحمن رستمیان، سید علی حسینی، محمود کاظمی برای عضویت هیأت مرکزی جذب این وزارتخانه انتخاب شدند.

در ادامه جلسه؛ جواد محمدئی، دبیر هیات عالی جذب، با اشاره به نرخ ماندگاری پرونده‌ متقاضیان جذب در دانشگاه‌های تابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، خواستار تسریع در رسیدگی به این درخواست‌ها شد.

در همین زمینه رئیس مرکز جذب اعضای هیات علمی این وزارتخانه گفت: با همکاری روسای دانشگاه‌ها در حال پی‌گیری و تسریع در فرآیند جذب هستیم.

سپس رئیس هیأت عالی جذب اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی گفت: براساس روح مصوبه ۶۰۸ شورای عالی انقلاب فرهنگی، گروه‌های علمی و دانشکده‌ها می توانند نظرات مشورتی خود را در زمینه جذب اعضای هیات علمی به هیات‌های اجرایی جذب ارائه دهند و با توجه به این موضوع، دعوت از نمایندگان آن‌ها در جلسات هیات‌های اجرایی بلامانع است.

همچنین با رای مثبت اعضای هیات عالی جذب مقرر شد کمیته تجدید نظر و رسیدگی به شکایات توسط هیات مرکزی جذب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تشکیل شود.

در ادامه جلسه دبیر هیات عالی جذب ضمن اشاره به استخراج شاخص‌های ارزیابی دانشگاه‌ها از منظر اسناد بالا دستی گفت: مقررشده این شاخص‌ها در جلسات آتی بررسی شود.

دستور بعدی جلسه هیات عالی جذب اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی شورای عالی انقلاب فرهنگی موضوع نحوه توزیع بودجه جذب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در سال ۱۳۹۶ بود که پس از ارائه گزارش تهیه شده در این زمینه، اعضای هیئت خواستار واگذاری توزیع این بودجه به مرکز جذب اعضای هیئت علمی وزارت علوم شدند.

در ادامه جلسه، نماینده سازمان اداری و استخدامی گزارشی از مجوزهای تخصیص یافته برای جذب اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها از جانب این سازمان ارائه کرد و گفت: بر اساس نسبت استاد به دانشجو و قانون برنامه ششم توسعه مجوزها توزیع می شود که از ۱۲ هزار تخصیص یافته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هنوز از ۵۰۰ مجوز استفاده نشده است و همچنین ۷۰۰ مجوز در سال ۹۶ تخصیص داده شده و برای نخبگان نیز در دونوبت ۲۰۰ مجوز بنا به نیاز تخصیص داده شده است.

در ادامه این جلسه رئیس مرکز امور هیات علمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گزارشی از تخصیص ۱۹۰۴ مجوز جذب از سال ۹۲ تا ۹۶ به این وزارتخانه ارائه کرد و گفت: بیشترین زمان ارسال پرونده تا ۷ الی ۹ ماه بعد از فراخوان است و تقریبا ظرف مدت یک سال پرونده‌ها در هیات مرکزی جذب بررسی و اتخاذ تصمیم می شود.

وی افزود: ازسال گذشته ارسال پرونده‌ها حتما باید به صورت الکترونیکی باشد.

سپس کی نژاد گفت: با توجه به لزوم رعایت تقویم تعیین شده برای جذب، باید به دانشگاه‌ها اطلاع داده شود که باید به صورت الکترونیکی اطلاعات را ثبت کنند.

وی افزود: همچنین دانشگاه‌های تابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز باید مانند دانشگاه های تابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در خواست‌های خود را در سامانه مخصوص بارگذاری کنند تا هیئت مرکزی جذب وزارت بهداشت اقدامات لازم را برای اخذ مجوز از سازمان اداری و استخدامی انجام دهد.

همچنین ببینید

انتشار فراخوان جذب هیئت علمی علوم پزشکی برای مناطق محروم در نیمه اول سال ۹۸

رئیس مرکز امور هیئت علمی وزارت بهداشت گفت: برای جذب هیئت علمی دانشگاه های علوم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *