کانال تلگرم اخبار هیات علمی

شروع ثبت نام پانزدهمین فراخوان جذب هیأت علمی وزارت بهداشت

فراخوان جذب هیات علمی 96 - 97 وزارت بهداشت

ثبت‌ نام متقاضیان شرکت در پانزدهمین دوره فراخوان جذب هیأت علمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور از طریق سامانه مرکز امور هیأت علمی این وزارتخانه آغاز شد.

به گزارش وب سایت هیأت علمی، بنا بر اعلام هیات مرکزی جذب اعضای هیات علمی وزارت بهداشت، پانزدهمین فراخوان جذب و استخدام عضو هیات علمی پیمانی در رشته های علوم پایه و بالینی دانشگاه ها / دانشکده‌های علوم پزشکی و موسسات آموزش عالی و پژوهشی وابسته را برگزار می‌نماید ثبت نام به صورت متمرکز و اینترنتی بوده و ملاک ثبت نام در فراخوان متقاضیان گرفتن کد رهگیری می‌باشد.

دریافت فایل اعلام نیاز جذب هیأت علمی وزارت بهداشت اسفند ۹۶

مهلت ثبت نام از اول اسفند ۹۶ تا پایان ساعت ۲۴ مورخ ۲۸ اسفند ۹۶ می باشد.

شرایط شرکت در فراخوان جذب هیات علمی وزارت بهداشت در سال ۹۶

شرایط عمومی

الف) اعتقاد به مبانی نظام مقدس جمهوری اسلامی و قانون اساسی

ب) تدین به یکی از ادیان رسمی مصرح در قانون اساسی

ج) داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران

د) عدم محکومیت به محرومیت از استخدام دولتی و سابقه محکومیت کیفری و جزائی

ه) عدم اعتیاد به دخانیات، مواد مخدر و روانگردان

و) انجام خدمت وظیفه عمومی، دارا بودن کارت پایان خدمت وظیفه عمومی یا داشتن معافیت قانونی و یا پایان دوره ضرورت نظام (ویژه آقایان)

ز) تایید صلاحیت های علمی و عمومی داوطلبان در هیات های اجرایی جذب دانشگاه ها و هیات مرکزی جذب وزارت متبوع طبق مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی

شرایط اختصاصی

۱- دارا بودن دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی (و یا گواهی دوره فلوشیپ) در رشته‌های بالینی و دانشنامه دکترای تخصصیPh.D) ) و یا مدرک کارشناسی ارشد در رشته‌های علوم پایه

۲- حداکثر سن برای داوطلبین استخدام که مدرک کارشناسی ارشد داشته باشند ۳۵ سال و برای دارندگان دانشنامه دکتری تخصصی (Ph.D) و دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی و یا دوره فلوشیپ ۴۵ سال است.

تبصره ۱: متقاضیانی که دارای سن بیشتر از ۳۵ سال برای کارشناسان ارشد و ۴۵ سال برای دارندگان دانشنامه تخصصی، فوق تخصصی(ویا فلوشیپ) و دکترای تخصصی (Ph.D)هستند در صورت دارا بودن سوابق آموزشی، پژوهشی و مدیریتی با تائید هیات ممیزه مرکزی حداکثر تا ۵ سال به سقف سنی آنان افزوده خواهد شد. بنابر این دانشگاه ها می توانند مدارک این متقاضیان را بصورت مشروط بپذیرند.

تبصره ۲: مستخدمینی که دارای مدرک دکترای تخصصی پی اچ دی، کارشناسی ارشد، بورد تخصصی و فوق تخصصی هستند تنها درصورت باقی‌ماندن حداقل ۱۵سال از سنوات خدمت می توانند در فراخوان جذب هیات علمی شرکت نمایند.

۳- شرکت افراد مشغول به تحصیل در فراخوان ممنوع می‌باشد و این دسته از افراد می‌توانند پس از فراغت از تحصیل و اخذ مدرک دانشگاهی بالاتر و انجام یک سال از تعهدات در فراخوان‌های آتی شرکت نمایند.

تبصره: چنانچه متقاضیان در زمان انجام مراحل جذب در آزمون Ph.D یا فوق تخصص و یا فلوشیپ پذیرفته شوند نیز مشمول این بند بوده و پرونده آنها از دستور کار جذب خارج خواهد شد.

۴- شرکت متعهدین خدمت به دانشگاه ها و دانش آموختگان مقاطع مورد تایید تحصیلی، در آزمون فراخوان دانشگاه ها بلامانع است. شرکت در فراخوان (متعهدین خدمت که تعهدات را در یکی از دانشگاه های علوم پزشکی می‌گذرانند در فراخوان سایر دانشگاه ها به غیر از دانشگاه محل تعهد یا خدمت با موافقت کتبی موسسه مبداء ممکن خواهد بود.

تبصره ۴-۱) متقاضیان کارشناس ارشد و پی اچ دی که بنا به نیاز دانشگاه بصورت کتبی، تعهدات خود را بصورت غیر هیئت علمی می‌گذرانند نیز می‌توانند در فراخوان دانشگاه محل تعهد شرکت نمایند.

تبصره ۴-۲) شرکت در فراخوان برای مشمولین قانون نحوه تامین هیات علمی، بعد از گذشت دوره ضرورت (۲۴ ماه) میسر می‌باشد. بدیهی است جذب نهایی و پیمانی شدن افراد مذکور پس از اتمام تعهد و انجام فرایند صدور کارت پایان خدمت خواهد بود.

تبصره ۴ -۳) متعهدین خدمت درمانی پس از یکسال از انجام تعهدات در قالب درمانی تنها در صورت تائید کمیسیون مشترک درمان و آموزش وزارت متبوع می‌توانند در فراخوان دانشگاه محل تعهد و در صورت موافقت کتبی دانشگاه مبدا در فراخوان سایر دانشگاه ها شرکت نمایند.

تبصره ۴ -۴) دارندگان مدرک قبولی دانشنامه فوق تخصصی که تعهدات فوق تخصص را به صورت درمانی یا هیات علمی میگذرانند تنها می‌توانند در فراخوان دانشگاه محل تعهد خود شرکت نمایند. این متقاضیان پس از شروع تعهدات می‌توانند در فراخوان دانشگاه محل تعهد شرکت نموده و تنها در صورت باقی ماندن حداکثر ۶ ماه از تعهدات و با تایید کتبی دانشگاه مبداء در فراخوان سایر دانشگاه ها نیز شرکت نمایند.

تبصره ۴-۵) دانش آموختگان دانشگاه های وزارت علوم در صورت داشتن تعهد به کشور در صورت تمایل به شرکت در فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی کشور نیز تابع این بند
می‌باشند.

۵- عنوان رشته متقاضی می بایست با عنوان رشته درج شده در فراخوان دقیقا مطابقت داشته باشد و پذیرش مدارک مشابه ممنوع می‌باشد.

۶- بر اساس مصوبات هیات عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی، نخبگان می توانند جهت شرکت در فراخوان ۴ انتخاب داشته باشند که می بایست دو انتخاب آموزشی و دو انتخاب پژوهشی باشد. واجدین شرایط نخبگی با امتیاز ویژه در فرآیند پذیرش هیات علمی دانشگاه ها دارای اولویت می‌باشند مشروط بر آنکه گواهی نخبگی را در زمان شرکت در فراخوان ارائه نمایند.

۷- ایثارگران شامل رزمندگان با بیش از ۶ ماه حضور داوطلبانه در جبهه، جانبازان بالای ۲۵ درصد، آزادگان بالای ۳ سال اسارت، همسران و فرزندان جانبازان بالای ۵۰ درصد، همسران و فرزندان شهدا و فرزندان آزادگان با بیش از ۳ سال اسارت که دارای مدرک دکترای مورد تایید وزارتین علوم و بهداشت می‌باشند از اولویت جذب برخوردارند.

۸- در هر دانشگاه / دانشکده در شرایط مساوی، اولویت استخدام با متقاضیان بومی می‌باشد.

۹- دارندگان مدرک کارشناسی ارشدیا سطح ۳ حوزوی در گروه معارف اسلامی تنها در صورت دارا بودن حداقل ۳ سال سابقه تدریس می توانند در فراخوان دانشگاه های علوم پزشکی کشور شرکت نمایند ۱۰- متقاضیانی که از طریق آموزش از راه دور (دوره های مجازی) و یا دوره‌ های غیرحضوری تحصیلات خود را به پایان رسانیده اند نمی توانند در فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی کشور شرکت نمایند.

۱۱- اعضای هیات علمی رسمی و پیمانی دانشگاه های وزارت بهداشت در صورت موافقت دانشگاه مربوطه، در وزارت علوم با موافقت معاون آموزشی وزارت علوم و در دانشگاه آزاد اسلامی با موافقت معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی می توانند در فراخوان دانشگاه های علوم پزشکی کشور شرکت نمایند.

تبصره: اعضای هیات علمی پیمانی دانشگاه های وزارتین علوم و بهداشت و دانشگاه آزاد اسلامی تنها در صورت گذراندن حداقل ۵ سال از خدمت خود در صورت تمایل می توانند در فراخوان دانشگاه های علوم پزشکی کشور شرکت نمایند. بدیهی است استخدام جدید آنان نیز به صورت پیمانی خواهد بود.

۱۲- متقاضیانی که بورسیه دانشگاه خاصی هستند تنها در صورت انتقال تعهدات بورس به دانشگاه دیگر می‌توانند در فراخوان آن دانشگاه شرکت نمایند، در غیر این صورت تنها می‌توانند در فراخوان دانشگاه محل تعهد بورسیه شرکت نمایند.

۱۳- متقاضیان دارنده مدرک تحصیلی بالاتر از رشته و مقطع اعلام شده در فراخوان، حق شرکت در فراخوان اعلام شده در مقطع پایین تر را ندارند.

· دانش‌آموختگان رشته‌های مامایی، بهداشت باروری و کلیه گرایش‌های پرستاری تنها به صورت بالینی جذب دانشگاه های علوم پزشکی خواهند شد.

· دانش آموختگان رشته های طب هوا فضا- طب ورزشی- طب کار و پزشکی اجتماعی پس از فراغت از تحصیل می‌توانند در فراخوان شرکت نمایند.

· دانش آموختگان رشته پزشکی قانونی به شرط ارایه عدم نیاز سازمان پزشکی قانونی می‌توانند در فراخوان شرکت نمایند.

· چنانچه در هر یک از مراحل پذیرش یا پس از آن خلاف اطلاعات اعلام شده توسط متقاضی محرز شود، مراحل طی شده کان لم یکن تلقی شده و در صورت صدور حکم استخدامی حکم صادره لغو و بلا اثر می گردد.

شرکت در فراخوان دو دانشگاه مجاز خواهد بود، لیکن داوطلب فقط می تواند یکی از دانشگاه ها را دانشگاه مادر ( تهران– ایران- شهید بهشتی – شیراز- اصفهان – تبریز- مشهد- کرمان و اهواز ) انتخاب نماید.

تبصره: درصورت انتخاب دو دانشگاه اولویت با انتخاب اول خواهد بود.

تذکرات بسیار مهم

استخدام اعضای هیات علمی دردانشگاه ها:

۱- منوط به موافقت سازمان اداری استخدامی کشور با اعضای مجوز جهت جذب خواهد بود

۲- منوط به داشتن ردیف و مجوزهای استخدامی توسط دانشگاه های ذیربط خواهد بود.

۳- استخدام اعضای هیات علمی در مرتبه استادیار و بالاتر به صورت تمام وقت جغرافیایی و در مرتبه مربی به صورت تمام وقت می باشد.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

12 دیدگاه در “شروع ثبت نام پانزدهمین فراخوان جذب هیأت علمی وزارت بهداشت”

 1. مصطفی گفت:

  سلام به نظر من اصلا بحتی میان شاغلین و جوانام جویای کار نیست باید رقابت ازاد باشد اک کارمند هم سالها تلاش و تجربه دارد و محق است,چون با ماموریت یا بی ماموریت با دشواریهای فراوان ادامه تحصیل داده و این تبصره باعت کشتن انگیزه شاغلیت می شود از طرفی جوانان جویای کار هم میخواهند شاغل شوند لدا ایجاد محدودیت برای هر کدام از این دو گروه ظلم به انهاست درست اینه که فضا رو باز بزاریم تا همه رقابت کنند یک کارمند با مدرک دکترا تا ۳۵سال میتونه خدمت کنه حتی اگه کمتر هم از خدمتش مونده باشه چه اشکالی داره مگه تا دیروز کجا خدمت می کرده امروز غریبه است این قانون فارغ از مدت سنواتش ایراد داره و ظلم به کارمندان هست تا از رقابت ازاد حدف نشوند

 2. کارمند دانشگاه گفت:

  با سلام
  لطفا این تبصره شرایط ۱۵ سال خدمت باقی مانده برای کارکنان را حذف نمایید و یا اینکه سوابق تدریس و اموزشی را دخیل در این امر نمایید و یا اینکه سابقه باز نشستگی را تا ۳۵ سال کار در نظر بگیرید

 3. تعهداتی بلاتکلیف گفت:

  با سلام
  به نظر بنده این تصمیم بسیار منصفانه و منطقی است. شما کارمندان تا چه اندازه می خواهید از از دولت استفاده کنید به قول خودتان از ماموریت اموزشی استفاده کرده اید. به موقع استخدام شده اید هم فرزند و هم خانه مستقل دارید. ما جوانان که بدون حمایت و بدون وقفه به تحصیل ادامه داده ایم بیکار بمانیم تا شما برنامه ریزی و استفاده تان از منابع دولتی کامل شود. شما یک بار در ازمون استخدامی شرکت کرده اید و برای آینده بر همان اساس برنامه ریزی کرده اید چرا ما جوانان نباید ثبات داشته باشیم فقط به خاطر اینکه حقوق بازنشستگی بالاتری داشته باشید جوانان باید بیکار و سرگردان بمانند. مانند سایر ارگانها وزرات بهداشت نیز تصممیمی منطقی اتخاذ نموده است. بنده با چهل سال سن و با وجود اینکه تمام مقاطع را پشت سر هم گذرانده و سه سال دور از خانواده در نقطه ای محروم تعهدات خود را گذرانده ام هنوز امکان و شرای استخدام را ندارم. خواهشا توقعات غیر منطقی را کنار بگذارید.

 4. دکتر میرزایی گفت:

  با سلام نظر به اینکه در زمان شرکت کارمندان رسمی در آزمون‌ دکترا چنین قانونی مبنی بر باقی ماندن ۱۵ سال از سنوات قید نشده بود…لذا افزودن چنین تبصره ای دور از انصاف بوده و به تجارب چندین ساله ایشان پشت پا زدن است. این تبصره باید حذف شده و در دفترچه شرکت در آزمون دکترا قید شود

 5. حسین محمودزاده گفت:

  ما عمر و زندگیمان خودمان را سر این مقطع دکترا گذاشته ایم. از زندگی ما را نا امید نکنید.

 6. حسین محمودزاده گفت:

  با سلام خدمت شما مسئولین محترم لطفا وقتی یک تصمیمی را می گیرید زحمات و تجربیات کارمندان محترم را نادیده نگیرید. در پیشگاه خداوند در مقابل آینده افراد باید جوابگو باشید لظفا این شرایط سن بازنشستگی بیشتر از ۱۵ سال تجدید نظر بفرمایید لظفا عطف به ماسبق نفرمایید.

 7. فاطمه بهشتی گفت:

  مسئولین محترم لطفا با آینده مردم بازی نکنید. ما عمرمان و زندگیمان به خاطر علم ودانش فدا کرده ایم لطفا با آینده ما بازی نکنید آنهایی که رفته ذند با کارمتدانی در شهر غریب عمر و زندگیشان را گذاشته اند به انها رحم کنید . لطفا در تصمیمتان صرفنظر کنید هم دولت و هم خودمان سرمایه گذاری کرده ایم تو را خدا تجدید نظر ف مایید.

 8. کاظم شیری گفت:

  شما به کارمندان ماموریت آموزشی دادید که هم دولت هزینه کرده هم خود فر د از زندگی و بچه اش گذسته و در شهر غریب ادامه تحصیل داده تو را خدا تجدید نظر فرمایید با آینده ما بازی نکنید.

 9. زهرا ایمانی گفت:

  برای افراد ۴۵ ساله با توجه به سابقه آموزشی و پژوهشی داشته باشند ۵ سال به سن این افراد اضافه می شود لطفا این ۵ سال را برای مستخدمین هم در نظر بگیرید . خواهشنا با سرنوشت ما بازی نکنید خدا را در نظر بگیرید ما هم زحمت کشیده ایم. لطفا لطفا

 10. زهرا ایمانی گفت:

  افرادی که در تجربه حرف اول را می زنند در گردونه رقابت حذف می شوند و افراد جوان برای آنکه تجربه این افراد را بدست بیاورند ۱۵ سالی طول می کشد همچنین در این صورت کارمندان زحمت کش که بیشترشان متاهل بوده و به زحمت این تجربه را بدست آورده اند حذف می شوند لطفا تجدید نظر بفرمایید.

 11. مالباخته گفت:

  واهشا در شرایط حداقل شرایط بازنشتگی ۱۵ سال تجدید نظر کنید سن را همه ازقبل می دانستند که ۴۵ سال است ولی سابقه که امسال اضافه شده عطف به ماسبق نکنید. برای افرادی که در سالهای قبل فارغ التحصیل شده اند که رو این قانون حساب نکرده بودند. در این صورت خیلی از افراد مهم با تجربه که بویژه در رشته های آموزش پژشکی تجربه حرف اول را می زند از گردونه رقابت حذف خواهند شد. خیلی از این افراد با انگیزه و علاقه درس خوانده و حتی جزو نخبگان و استعد درخشان هستند . هم خودشان و سازمان برای اینها کلی هزینه سرمایه گزاری کرده و گاها تا ۵ سال از ماموریت آموزشی استفاده کردند. اگر این قانون را می دانستند نه خودشان و نه دانشگاههای علوم پزشکی برای اینها هزینه پرداخت می کرد. حداقل شرایط را مثل سن از قبل اطلاع می دادید. تا مردم تکلیف خودشان را می دانستند و شاید هم رنج و مشقت تحصیل در دوره دکترا آن هم در دانشگاه دولتی و روزانه را به خود و خانواده هایشان تحمیل نمی کردند. تو خدا اینقدر با سرنوشت مردم بازی نکنید. دانشگاه جایی افراد توانمند و با تجربه است . که هم عمل دارند و هم تجربه . متاسفانه با این شرایط این افراد بطور ناجوانمردانه از صحنه رقابت حذف شده و مشکلات روحی و روانی عدیده ی بسیار مواجه خواهندشد. چه بسا این افراد بخاطر خدمت صادقانه به مردم از تحصیل باز مانده اند. حداقل مدرکمان رارایگان آزاد کنید تا دیز نشده در سایر بلادها یک کاری برای خودمان پیدا کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت اخبار از طریق ایمیل

ایمیل خود را وارد کنید:
پس از درج ایمیل و ثبت کد تأیید می بایست به ایمیل خود مراجعه نموده و بر روی لینک تأیید ثبت نام که برای شما ایمیل شده است کلیک کنید.