خانه » جذب هیئت علمی وزارت بهداشت و درمان » تمدید مهلت شرکت در جذب هیات علمی پزشکی

تمدید مهلت شرکت در جذب هیات علمی پزشکی

مهلت شرکت در یازدهمین فراخوان جذب و استخدام عضو هیات علمی پیمانی در رشته های علوم پایه و بالینی دانشگاهها و دانشکده‌های علوم پزشکی و موسسات آموزش عالی و پژوهشی وابسته تا ۷ آبان ماه تمدید شد.

به گزارش خبرنگار مهر، ثبت نام به صورت متمرکز و اینترنتی بوده و ملاک ثبت نام در فراخوان متقاضیان گرفتن کد رهگیری و ارسال مدارک درخواستی در مهلت مقرر به صورت حضوری یا پستی به دبیرخانه هیات اجرایی جذب هیات علمی دانشگاه مربوطه است.

میزان اعلام نیاز دانشگاه های علوم پزشکی پیش از این یک هزار و ۲۳۸ نفر اعلام شده بود که با اضافه شدن اعلام نیاز دانشگاه علوم پزشکی تهران، جیرفت، کرمانشاه، دانشکده علوم پزشکی آبادان و انستیتو پاستور ایران و تغییرات اعلام نیاز برخی از دانشگاه ها این تعداد به یک هزار و ۴۳۵ نفر افزایش یافت.

دارا بودن دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی (و یا گواهی دوره فلوشیپ) در رشته های بالینی و دانشنامه دکتری تخصصی (Ph.D) و یا مدرک کارشناسی ارشد در رشته های علوم پایه و حداکثر سن برای داوطلبین استخدام که مدرک کارشناسی ارشد داشته باشند ۳۵ سال و برای دارندگان دانشنامه دکتری تخصصی (Ph.D) و دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی و یا دوره فلوشیپ ۴۵ سال از جمله شرایط اختصاصی  است.

بر اساس مصوبات هیات عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی، نخبگان می توانند جهت شرکت در فراخوان ۴ انتخاب داشته باشند که باید دو انتخاب آموزشی و دو انتخاب پژوهشی باشد . واجدین شرایط نخبگی با امتیاز ویژه در فرآیند پذیرش هیات علمی دانشگاهها دارای اولویت هستند مشروط بر آنکه گواهی نخبگی را در زمان شرکت در فراخوان ارائه کنند. در هر دانشگاه / دانشکده در شرایط مساوی ، اولویت استخدام با متقاضیان بومی است.

شرکت افراد مشغول به تحصیل در فراخوان ممنوع است و این دسته از افراد می توانند پس از فراغت از تحصیل و اخذ مدرک دانشگاهی بالاتر و انجام یک سال از تعهدات در فراخوان های آتی شرکت کنند.

ممنوعیت شرکت متقاضیانی که از طریق آموزش از راه دور (دوره های مجازی) و یا دوره‌ های غیرحضوری تحصیلات خود را به پایان رسانیده اند. متقاضیان دارنده مدرک تحصیلی بالاتر از رشته و مقطع اعلام شده در فراخوان ، حق شرکت در فراخوان اعلام شده در مقطع پایین تر را ندارند.

همچنین ببینید

انتشار فراخوان جذب هیأت علمی پزشکی در بهمن ماه ۹۷

رئیس مرکز امور هیئت علمی وزارت بهداشت از انتشار فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه های …

۳ دیدگاه

 1. اگر کارشناسی پیام نور و ارشد و دکترا دولتی باشد در مورد اینکه کارشناسی پیام نور بوده ایراد نمی گیرند؟

 2. افسانه مسلمی مهنی

  سلام
  امکان دسترسی به سایت جذب برای من وجود ندارد و اعلام می دارد شخص دیگری با این کد ملی شما ثبت نام کرده است
  برای رفع این معضل چکار کنم؟
  لطفا مرا راهنمایی فرمایید

 3. سلام
  چرا تبعیض قایل می شوید؟
  فارغ التحصیلان دوره های غیر حضوری چه گناهی کرده اند که حضور انها را در فراخوان ممنوع کرده اید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *