خانه » جذب هیئت علمی وزارت بهداشت و درمان » اعلام میزان جذب هیات علمی علوم پزشکی با طرح سربازی و نخبگان

اعلام میزان جذب هیات علمی علوم پزشکی با طرح سربازی و نخبگان

میزان جذب هیات علمی در دانشگاه های علوم پزشکی بر اساس طرح سرباز هیات علمی و نخبگان از سوی رییس مرکز جذب و امور اعضای هیات علمی و نخبگان وزارت بهداشت اعلام شد.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد…

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر سعید چنگیزی آشتیانی امروز در نشست خبری در محل وزارت بهداشت گفت: وزارت بهداشت در بیستمین دوره فراخوان موفق شد مجوز استخدام ۱۸۷۶ نفر را از سازمان امور اداری استخدامی دریافت کند.

وی افزود: فراخوان جذب هیات علمی وزارت بهداشت از ۱۴ بهمن آغاز شده است و تا دو هفته امکان ثبت نام در این فراخوان وجود دارد. امیدواریم بتوانیم با این فراخوان بخشی از نیاز به هیات علمی را ترمیم کنیم.

چنگیزی آشتیانی افزود: از ابتدای سال ۱۴۰۲ تاکنون ۲ هزار نفر دکتری تخصصی در دانشگاه ها توزیع شده اند. یک هزار نفر فارغ التحصیل کارشناسی ارشد به عنوان مربی، ۲۹۳ نفر نیروی فوق تخصصی و ۲۵۰ نفر نیروی متخصص در دانشگاه های علوم پزشکی به عنوان هیات علمی توزیع شده اند.

وی گفت: ۹۳ نفر از برگزیدگان دانشنامه (بورد) تخصصی نیز در دانشگاه ها کار خود را آغاز کرده اند. ضمن اینکه با همکاری ستاد کل نیروهای مسلح تعداد ۲۰۰ هیات علمی سرباز توزیع شده اند.

رییس مرکز جذب و امور اعضای هیات علمی و نخبگان درباره تعهدنامه محضری پذیرفته شدگان جذب هیات علمی گفت: فرآیند نگهداشت اعضای هیات علمی تابع آیین نامه اداری استخدامی است و از این رو ۵ سال باید تعهد بدهند زیرا وقتی فردی استخدام می شود باید در محل ماموریت خود حاضر باشند و نمی تواند آن را به مدت ۵ سال ترک کند و یا به جای دیگری منتقل شود.

وی گفت: براساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی ۲۰ درصد جذب هیات علمی به نخبگان اختصاص داده شده است که از سال ۱۴۰۲ تعداد ۶۰ نفر از برگزیدگان طرح شهید شهریاری بنیاد ملی نخبگان به عضویت هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی درآمدند.

همچنین ببینید

فراخوان جذب هیات علمی وزارت بهداشت

فراخوان جذب هیات علمی دانشکده علوم پزشکی دانشگاه تربیت مدرس ۱۴۰۳

دانشکده علوم پزشکی دانشگاه تربیت مدرس به منظور جذب اعضای هیات علمی در قالب تعهد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *