خانه » اخبار اساتید هیأت علمی دانشگاه ها » اجرای فرصت مطالعاتی صنعتی برای ۱۰۰ استاد جوان دانشگاه تربیت مدرس

اجرای فرصت مطالعاتی صنعتی برای ۱۰۰ استاد جوان دانشگاه تربیت مدرس

رییس دانشگاه تربیت مدرس گفت: در حال حاضر ۵۰ محقق پسادکتری در دانشگاه بر روی موضوعات مختلف کار می کنند.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد…

فرهاد دانشجو در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به ارتباط دانشگاه تربیت مدرس با صنعت گفت: یکی از روش ها و سیاست های صحیح که دکتر رییسی رییس جمهور و دکتر زلفی گل وزیر علوم، تحققات و فناوری درباره ارتباط با صنعت اعلام کردند «فرصت مطالعاتی صنعتی» ویژه اساتید جوان بود.

وی ادامه داد: اینکه اساتید جوان حتما باید ۶ ماه را در صنعت دوره فرصت مطالعاتی صنعتی بگذرانند، ما در دانشگاه تربیت مدرس به جد پیگیر این موضوع هستیم و در حال حاضر ۱۰۰ استاد جوان ما در صنعت این دوره را طی می کنند.

رییس دانشگاه تربیت مدرس افزود: در ابتدا طی این دوره برای اساتید جوان سخت بود، ولی اکنون متوجه شده اند که این دوره چقدر ضروری است. اساتید جوان علم خود را به صنعت ارائه داده و صنعت تجربه خود را به آنها می دهد و در واقع یک بهره برداری دو جانبه است و در آینده کاری دانشجویان این اساتید تاثیر خواهند داشت.

وی در ادامه با اشاره به محقق پسادکتری ادامه داد: در حال حاضر ۵۰ محقق پسادکتری در دانشگاه بر روی موضوعات مختلف کار می کنند. محقق پسادکتری در مورد یک موضوع در طول سال کار می کند.

دانشجو افزود: این درحالی است که سال های گذشته شاید دو یا سه محقق پسادکتری در دانشگاه فعال بودند، هر پسادکتری یک پروژه است که دانشگاه هزینه آن را نمی پردازد بلکه هزینه تحقیق آن از جای دیگر تامین می شود و دانشگاه آزمایشگاه و امکانات ارائه می دهد که خود یک نوع ارتباط با صنعت است.

وی ادامه داد: این نوع ارتباط با صنعت باعث می شود دانشگاه منابع جدید برای درآمد پیدا کند و همچنین باعث می شود دانشجویان زمینه مناسب تری برای اشتغال پیدا کنند. اگر با روش های جدید به اساتید کمک شود که وارد صنعت شوند در واقع به دانشجویان آنها کمک شده که در آینده بهتر کار پیدا کنند.

همچنین ببینید

ابلاغ آیین‌نامه بورس هیات علمی دانشجویان دکتری خارج کشور و پسادکتری

شیوه‌نامه اجرایی اعطای بورس خارج کشور سال آخر دوره دکتری تخصصی و دوره پسادکتری برای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *