خانه » جذب هیئت علمی وزارت بهداشت و درمان » اختصاص ۱۵۰ سهمیه جذب هیات علمی به وزارتخانه‌های علوم و بهداشت

اختصاص ۱۵۰ سهمیه جذب هیات علمی به وزارتخانه‌های علوم و بهداشت

رییس هیات عالی جذب اعضای هیات علمی از موافقت با اختصاص ۱۵۰ سهمیه جذب هیات علمی به وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای فراخوان‌های آذر و دی ماه امسال خبر داد.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد…

به گزارش وب سایت هیات علمی،‌ بنا بر اعلام مرکز رسانه و روابط عمومی شورای عالی انقلاب فرهنگی، سیصد و بیست و پنجمین جلسه هیئت عالی جذب  اعضای هیئت علمی به ریاست دکتر محمدعلی کی‌نژاد و با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رییس سازمان اداری و استخدامی در محل ساختمان مرکزی سازمان اداری و استخدامی کشور برگزار شد.

کاهش زمان رسیدگی به پروندهای جذب هیات علمی از چهار ماه به دو ماه

دکتر محمدعلی کی‌نژاد رئیس هیئت عالی جذب پیش از دستور جلسه ۳۲۵ هیئت عالی جذب  اعضای هیئت علمی با ارائه گزارش مختصری از روند پیگیری ۱۶۰ پرونده جذب نخبگان و کاهش روند رسیدگی به این پرونده‌ها از چهارماه به دوماه و ۱۳ پرونده مربوط به دستگاه‌های غیر وزارتین علوم و بهداشت و گزارش روند رسیدگی  پرونده‌ها در دیدار نخبگان با مقام معظم رهبری خبر داد.

زمان فراخوان جذب هیات علمی وزارت بهداشت ۱۴۰۲

در ابتدای جلسه مصوبات کارگروه رسیدگی به شکایات مورد تایید هیات عالی جذب قرار گرفت. در ادامه جلسه  موضوع ردیف‌های استخدامی مورد نیاز برای فراخوان آتی وزارتین مطرح شد که با توجه به تاخیر فراخوان اردیبهشت ماه به‌دلیل تغییر تشریفات جدید اداری در جهت سرعت بخشی به روند جذب در شهریورماه و تاخیر در فراخوان اول سال مقرر شد یکی از فراخوان‌های وزارت بهداشت در آذر برای دانشگاه‌های غیربرخوردار و دومی در دی ماه ۱۴۰۲ برای سایر دانشگاه‌ها برگزار شود و سازمان برنامه و بودجه کشور ظرف یک هفته نسبت به تعیین تکلیف تفاهم نامه سهمیه استخدامی یک هزار و ۸۷۶  نفر وزارت بهداشت ارسالی از سازمان اداری و استخدامی کشور  اقدام و گزارش اقدامات به‌عمل آمده را در جلسه آتی هیئت عالی ارائه دهد.

زمان فراخوان جذب هیات علمی وزارت علوم ۱۴۰۲

همچنین مقرر شد با هماهنگی رئیس مرکز نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت وزارت عتف و معاون سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور مجوز فراخوان دوم وزارت علوم حداکثر تا آذر یا دی ماه سال جاری برگزار شود.

سپس گزارشی از وضعیت اساتید دروس معارف برای وزارتین در فراخوان‌ها توسط معاون آموزشی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها ارائه شد. در گام نخست برای فراخوان آتی وزارتین تعداد ۵۰ سهمیه به وزارت بهداشت و تعداد ۱۰۰ سهمیه وزارت علوم در کل کشور به این امر اختصاص یابد. برای فراخوان‌های سال آینده سه معاون آموزشی هماهنگی لازم برای جذب به عمل آورده و گزارش به هیئت عالی جذب ارسال گردد.

بعد از آن گزارش مختصری از نشست استانی هیات عالی جذب در استان گیلان مطرح و موضوعات خاص در حوزه جذب و ارتقاء هیات علمی با وزیر محترم بهداشت مطرح شد.

در ادامه جلسه موضوع اصلاح فرم توانایی علمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مطرح و با توجه به نظر معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزشی پزشکی در خصوص تغییر دو بند در فرم مزبور پس از اخذ نظر نهایی وزارت مزبور و جمع‌بندی نظرات سایر اعضا در جلسه آتی هیات عالی ارائه و پس از تصویب ابلاغ شود.

در پایان جلسه احکام تعدادی از اعضای کارگروه صلاحیت عمومی و هیئت‌های اجرائی دانشگاه‌های آیت‌الله بروجردی، علوم و معارف قرآن کریم، پژوهشگاه زلزله‌شناسی، پژوهشگاه هوا و فضا، پژوهشگاه پلیمر، دانشگاه دفاع ملی، دانشگاه تهران، دانشگاه شهید باهنر، دانشگاه‌های علوم پزشکی کرمان، ارومیه، خراسان جنوبی، سبزوار سمنان و علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی در صحن جلسه هیئت عالی جذب قرائت و تایید شد.

همچنین ببینید

جذب هیات علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی ۱۴۰۳

جذب هیات علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی ۱۴۰۳

فراخوان جذب هیات علمی در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی جهاد دانشگاهی ۱۴۰۳ منتشر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *