خانه » جذب هیئت علمی وزارت علوم » آخرین فرصت دانشگاه‌ها برای غربالگری متقاضیان جذب هیات علمی تا ۴ آبان

آخرین فرصت دانشگاه‌ها برای غربالگری متقاضیان جذب هیات علمی تا ۴ آبان

براساس جدول زمانی فراخوان اعضای هیات علمی شهریورماه ۱۴۰۲، دانشگاه‌ها موظف هستند، غربالگری متقاضیانی که ثبت‌نام کرده‌اند و رسیدگی به شکایت آنها را حداکثر تا ۴ آبان ۱۴۰۲ انجام دهند.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد…

به گزارش خبرگزاری مهر، جدول زمانی فراخوان اعضای هیات علمی شهریورماه ۱۴۰۲ منتشر شد. براساس جدول زمانی مذکور، ثبت نام متقاضیان جذب دانشگاه ها از ۴ شهریورماه ۱۴۰۲ آغاز شد و تا ۱۹ شهریورماه ادامه داشت.

همچنین براساس جدول زمانی فراخوان اعضای هیات علمی شهریورماه ۱۴۰۲ که به دانشگاه ها ارسال شده است، دانشگاه ها موظف هستند، غربالگری متقاضیانی که ثبت نام کرده اند و رسیدگی به شکایت مربوطه آنها را حداکثر تا تاریخ ۴ آبان ۱۴۰۲ انجام دهند.

همچنین مصاحبه علمی و تعیین ۳ رقیب برتر و رسیدگی به شکایت مربوطه حداکثر تا ۲ آذر ۱۴۰۲ باید انجام شود. مصاحبه عمومی سه رقیب برتر حداکثر تا تاریخ ۳۰ آذر ۱۴۰۲ و بارگزاری صورتجلسه هیات اجرایی جذب تا ۳۰ دی ۱۴۰۲ باید انجام شود.

هر دانشگاهی که دیر اقدام کند ممکن است برای فراخوان بعدی حذف شود. براساس این گزارش در فراخوان مذکور که تا ۱۹ شهریورماه ادامه یافت، تعداد ۱۳ هزار و ۱۰۰ نفر نام نویسی کردند.

این ۱۳ هزار نفر هر کدام ۳ ظرفیت انتخاب کردند که حدود ۳۹ هزار ظرفیت می‌شود، در حال حاضر ۳۵ هزار و ۱۴۵ رشته‌محل انتخاب شده است که در علوم انسانی ۱۱ هزار نفر، فنی و مهندسی نزدیک ۸ هزار نفر و علوم پایه ۷ هزار نفر ثبت نام کرده‌اند.

در این فراخوان برای اولین بار این فرصت فراهم شده است تا دانش آموختگان دکتری که فاقد کارت پایان خدمت هستند و یا در حال طی دوره خدمت نظام وظیفه هستند به شرط نداشتن غیبت در فراخوان جذب شرکت و وارد رقابت جذب شوند.

طبق قول مساعد ستاد کل نیروهای مسلح، این مشمولان اگر موفق به طی فرایند جذب دانشگاه‌ها شوند به عنوان عضو هیأت علمی پیمانی محسوب شده و دوران تعهد خدمت وظیفه را در دانشگاه طی می‌کنند.

همچنین برای اولین بار قبل از آغاز فراخوان، مجوزهای استخدامی از سازمان‌های امور اداری و استخدامی و برنامه و بودجه اخذ شده است و برای افرادی که فرآیند جذب را طی کنند و حکم تأیید هیات مرکزی جذب را دریافت کنند بلافاصله ردیف استخدامی آنها تعریف می‌شود.

ظرفیت پذیرش در این دوره حدود ۱۶۰۰ عضو هیأت علمی در دانشگاه های دولتی و حدود ۱۴۰۰ عضو در مؤسسات غیر دولتی است، همچنین این امکان فراهم شده است که افرادی که جزو سه نفر اولیه فرایند جذب در هر کد رشته محل باشند اگر به عنوان عضو هیئت علمی انتخاب نشوند و دارای شرایط علمی و عمومی باشند؛ بتوانند به عنوان حق التدریس در دانشگاه‌های دولتی و عضو پیمانی در مؤسسات آموزش عالی غیر دولتی مشغول فعالیت علمی آموزشی شوند.

همچنین ببینید

لزوم تسهیل پذیرش نخبگان متمایل به عضویت در هیات علمی

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: برای اینکه نخبگان جذب هیات علمی آموزشی و پژوهشی …

۵ دیدگاه

 1. شما خودتان خواستید دکتری بگیرید. نه کس دیگری.
  من هم دکتری دارم. و خودم مسئولم. سعی کرده ام با وجود تحصیل در دانشگاه ضعیف قوی شوم.
  الان هم با شرایط سخت تر از شما (تأهل و فرزند) در فراخوان شرکت کرده ام.
  اگر خدا بخواهد قبول خواهم شد و اگر نخواهد خیر.
  اگر کاری روزی کسی باشد به آن خواهد رسید اگر نباشد مطمئن باشید نمی رسد.

 2. ما که دکترا گرفتیم و اهل مهاجرت نیستیم باید بمونیم تو کشور و شاهد رویه های نادرست باشیم و تحقیر بشیم. هم از طرف اطرافیان و خانواده هم از طرف دانشگاهها و دانشکده ها.
  خدا نگذره از کسی که موفقیت رو تو این کشور در ادامه تحصیل و درس خوندن تعریف کرد . رسما باید بسوزیم و بسازیم. آقای مسئول، یک روز مورد بازخواست قرار خواهی گرفت.

  • واقعا اشتباه کردیم دکتری گرفتیم، اگر برگردم به ۱۸ سالگی قطعا کار آزاد یا مکانیکی را انتخاب می کنم اما حیف که دیر است.

 3. در انتخاب هیات علمی وابسته دانشگاه آزاد تبریز دو نفر از بین دهها حق التدریس و استاد و نخبه وممتاز، ب سفارش مدیرگروهها و سفارش فامیلای نزدیک شاغلشون( در پست های کلیدی در همون دانشگاه) انتخاب شدند بقیه شرکت کننده ها سیاهی لشکر بودن حتی نخبه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *