خانه » جذب هیئت علمی وزارت علوم » آخرین مهلت دانشگاه‌ها برای تعیین تکلیف پرونده‌های متقاضیان جذب

آخرین مهلت دانشگاه‌ها برای تعیین تکلیف پرونده‌های متقاضیان جذب

رئیس مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم آخرین مهلت دانشگاه ها برای تعیین تکلیف پرونده متقاضیان جذب سال های ۱۳۹۹، آبان ۱۴۰۰ و اردیبهشت ۱۴۰۱ را اعلام کرد.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد…

محمد خلج امیرحسینی در گفتگو با خبرگزاری مهر درباره تعیین تکلیف پرونده متقاضیان هیأت علمی دانشگاه‌ها گفت: به دانشگاه‌ها اعلام شده تا آخر مهرماه، پرونده متقاضیان جذب سال ۱۳۹۹ را تعیین تکلیف کرده و به مرکز جذب وزارت علوم ارسال کنند.

وی ادامه داد: همچنین دانشگاه‌ها باید پرونده‌های متقاضیان جذب آبان ۱۴۰۰ را تا آخر آذرماه و پرونده متقاضیان ادریبهشت ۱۴۰۱ را تا آخر بهمن ماه تعیین تکلیف کرده و تمام کنند.

رئیس مرکز جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم درباره اینکه آیا از اساتید لغو همکاری شده شکایاتی به مرکز جذب وزارت علوم ارسال شده است، گفت: شکایتی شده است و مسیر رسیدگی خود را طی می‌کند، برخی از این شکایات توسط هیأت عالی جذب (ماده ۱۵) پذیرفته و برخی نیز رد می‌شوند.

وی ادامه داد: کسی لغو همکاری می‌شود که در نهایت به ماده ۱۵ ارجاع شود، یعنی اول فرد به هیأت اجرایی، سپس هیأت مرکزی و در مرحله بعد به هیأت عالی جذب (ماده ۱۵) ارجاع می‌شود.

وی ادامه داد: پرونده یک فرد برای تعیین تکلیف نهایی طبق قانون در سه محل بررسی می‌شود، اول کارگره صلاحیت علمی و عمومی هیأت اجرایی جذب پرونده‌ها را بررسی می‌کند سپس هیأت اجرایی جذب بررسی کرده، در مرحله بعد توسط هیأت مرکزی جذب بررسی می‌شود، اگر نظر دانشگاه تأیید شود، شخص حداکثر ظرف ۲۰ روز فرصت دارد اعتراض خود را به هیأت عالی جذب ارسال کند و این هیأت نیز مستقل از هیأت اجرایی و هیأت مرکزی جذب پرونده فرد را بررسی کرده و در نهایت نتیجه را اعلام می‌کنند.

امیرحسینی ادامه داد: رسانه‌هایی که به هر دلیلی علاقمند هستند این بحث را مطرح کنند اگر واقعاً به دنبال حقیقت هستند و دنبال سیاسی کاری نیستند پیشنهاد ما این است سال به سال به عنوان مثال از سال ۹۰ با معیارهایی که خود اعلام کرده اند که این افراد اخراج شده اند و بینشان بازنشسته نیز وجود دارد، همه را احصاء و مقایسه کنند، بررسی اجمالی ما نشان می‌دهد که دولت‌های قبل بیشتر از دولت سیزدهم با عنوان اخراجی که الان مطرح می‌شود، اخراجی داشته اند.

همچنین ببینید

لزوم تسهیل پذیرش نخبگان متمایل به عضویت در هیات علمی

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: برای اینکه نخبگان جذب هیات علمی آموزشی و پژوهشی …

۷ دیدگاه

 1. سلام دوست عزیز
  دقیقا پرونده بنده از تیر ماه در دست بررسی مرکز جذب پیگیری هم میکنم میگن همیطور روند طولانی. شما چند وقت منظرید؟

 2. سلام وقت بخیر
  لطفا به پرونده های موسسه های غیر انتفاعی هم رسیدگی کنید
  موسسه پذیرنده تایید میکند و به دانشگاه مرجع، ارجاع می دهد ولی دانشگاه مرجع یکی دو سال نگه میدارد جلسه جذب برگزار نمیکند
  کسی هم رسیدگی نمیکند۰

 3. والا دانشگاه بلافاصله تعیین تکلیف کرده، وقت کشی و کندی روند پرونده در مرحله مرکز جذبه. انقدر هم اپراتورهای مرکز جذب بی ادب و بی مسیولیت پاسخ میدن که ادم جرات پیگیری نداره

  • سلام دوست عزیز
   دقیقا پرونده بنده از تیر ماه در دست بررسی مرکز جذب پیگیری هم میکنم میگن همیطور روند طولانی. شما چند وقت منظرید؟

  • بنده هم موافقم. متاسفانه اپراتور مستقیم مرکز جذب که شمارش در سایت هست خیلی بد پاسخ میده. امیدوارم حداقل از افراد مودب تر در این پستها استفاده بشه.

 4. منتظر کد استخدامی

  آقای دکتر خلج عزیز.. دانشگاهها ماههاست اسامی منتخبین را برای وزارت فرستادند. حتی پرونده های ما ابلاغ رای هم شده. اما کد استخدامی هنوز نیامده. ازتون خواهش میکنیم کدها را بفرستید و به این پروسه زجرکش کننده پایان دهید.

 5. سلام جناب خلج نزدیک ۱۰ روز است سامانه از دسترس خارج نیست و هیچ اطلاع رسانی در خصوص اینکه مشکل چیست و چه زمانی وصل می شود نشده است. چطور حالا برای دانشگاه ها ضرب الاجل تعیین میشود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *