خانه » اخبار اساتید هیأت علمی دانشگاه ها » کمبود اعضای هیات علمی حوزه دندانپزشکی

کمبود اعضای هیات علمی حوزه دندانپزشکی

معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: یکی از بحران های اصلی، میزان اعضای هیئت علمی حوزه دندانپزشکی است، در واقع از ۲۱ هزار عضو هیئت علمی وزارت بهداشت، فقط ۲ هزار نفر در بخش دندانپزشکی حضور دارند.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد…

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت بهداشت، معاون آموزشی وزارت بهداشت در نشست شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی بر ارائه تمهیدات لازم برای افزایش انگیزه و ماندگاری اعضای هیئت علمی تاکید کرد.

دکتر ابوالفضل باقری فرد در چهل و دومین نشست شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی با بیان این مطلب که شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی، بالاترین مرجع تصمیم گیری برای حل مشکلات و رفع چالش های این حوزه است، گفت: یکی از بحران های اصلی، میزان اعضای هیئت علمی حوزه دندانپزشکی است، در واقع از ۲۱ هزار عضو هیئت علمی وزارت بهداشت، فقط ۲ هزار نفر در بخش دندانپزشکی حضور دارند.

وی افزود: باید انگیزه های لازم برای حفظ و ماندگاری اعضای هیئت علمی حوزه دندانپزشکی ارائه و قوانین مربوط مورد بازنگری قرار گیرد.

باقری فرد با اشاره به این مطلب که اساتید، رکن اصلی آموزش هستند، افزود: بسیاری از دانشجویان پذیرفته شده در رشته دندانپزشکی از نخبگان هستند در نتیجه با توجه به اینکه بحث اعضای هیئت علمی دندان پزشکی فوریت دارد، باید راهکارهای انگیزشی برای ماندگاری اعضای هیئت علمی ارائه شود.

وی با بیان این نکته که میل و رغبت برای ورود به رشته های تخصصی رو به افول است، افزود: تجهیزات مورد نیاز دانشکده های دندان پزشکی نیاز به نوسازی دارد که با هماهنگی معاونت توسعه باید ردیف اختصاصی منابع برای ساماندهی تجهیزات حوزه دندان پزشکی ستاره دار شود.

باقری فرد با تاکید بر توسعه استفاده از تکنولوژی های نوین آموزشی و یونیت های مجازی برای بخش دندان پزشکی، عنوان کرد: سالیانه حدود یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان برای شروع تربیت هر دانشجوی رشته دندان پزشکی هزینه می شود.

وی با اشاره به این مطلب که جذب دانشجویان دندانپزشکی باید در راستای توسعه خدمات پیشگیرانه باشد، گفت: میزان پذیرش دانشجویان دندانپزشکی در سال جاری طبق روند سال قبل است و ظرفیت بیشتر نخواهد شد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت اظهار کرد: برخی رشته های دندان پزشکی از جمله پاتولوژی و بیماری های دهان و دندان رو به انقراض هست که احیای رشته ها نیازمند انجام راهکارهای انگیزشی همانند تسهیل شرایط ورود به آزمون، توجه به مسائل رفاهی و اصلاح نظام پرداخت است.

وی یادآور شد: سیاستگذاری در حوزه آموزش و پژوهش دندانپزشکی بر عهده شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی است و باید تمهیدات لازم برای آموزش نیروهای حد واسط انجام شود؛ وجود این نیروها برای ارائه خدمات دندانپزشکی در سطوح پایین تر ضروری است.

چهل و دومین نشست شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی با حضور روسا و نمایندگان دانشکده های دندانپزشکی سراسر کشور برگزار شد.

همچنین ببینید

جزییات کارت هوشمند چند منظوره ویژه اعضای هیات علمی علوم پزشکی

اعلام جزییات کارت هوشمند چندمنظوره ویژه هیات علمی علوم پزشکی

مرکز جذب هیات علمی وزارت بهداشت جزییات کارت هوشمند چند منظوره ویژه اعضای هیات علمی …

یک دیدگاه

  1. چه انتظاری دارید وقتی حقوق یک استاد هیات علمی ۲۰ تا ۳۰ میلیونه. حقوق یک آرایشگر ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون. اون وقت دندانپزشک و بقیه متخصصین چطور بازار کار ازاد را رها کنند و بیان دانشگاه؟!!
    حقوق معلمان داره از اساتید جلو میزنه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *