خانه » اخبار اساتید هیأت علمی دانشگاه ها » امکان تخصیص ۲۵ درصد از پژوهانه برای امور فرهنگی از سوی اساتید

امکان تخصیص ۲۵ درصد از پژوهانه برای امور فرهنگی از سوی اساتید

وزیر علوم اعلام کرد: در آیین نامه پژوهانه ای که به‌زودی ابلاغ خواهد شد این اجازه را دادیم که هر عضو هیئت علمی تا بیست و پنج درصد از پژوهانه را برای امور فرهنگی دانشجو هزینه کنند.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد…

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدعلی زلفی گل امروز در مراسم نمایشگاه کار دانشگاه تهران با اشاره به نقش استاد راهنما گفت: عملاً نقش استادراهنما به حاشیه رفته است، من خواهش می‌کنم که حتماً برای هر ورودی در هر رشته ای حداقل یک استاد راهنما در نظر گرفته شود و امتیازاتی برای اساتید راهنما در نظر بگیرید تا آنها وقت کافی را برای مشورت دادن، راهنمایی کردن و ارتباط مستقیم با دانشجویان داشته باشند.

وی ادامه داد: باید یک استاد راهنما ورودی هر رشته‌ای را هرچند نفر که باشند، مثل فرزندان خانواده خود دانسته و با آنها ارتباط جدی داشته باشد، شماره همراه آنها را داشته باشد تا هر زمان مشکلی برای آنها پیش می آید آنها را راهنمایی کند.

وزیرعلوم افزود: اساتید راهنما در هر ترم چند جلسه برگزار کرده و با دانشجویان تعامل داشته باشند، متاسفانه ما نقش استاد راهنما فراموش کرده ایم، خیلی مشکلات دانشجویان کارشناسی اگر ما ارتباط پدرانه و صمیمی با کارشناسی داشته باشیم قابل حل است.

وی اظهار داشت: استاد راهنما می‌تواند به دانشجو کمک کند که در کدام کارگاه های آموزشی شرکت کند، خوشبختانه در آیین نامه پژوهانه ای که به‌زودی ابلاغ خواهد شد این اجازه را صادر کرده ایم که هر عضو هیئت علمی می تواند تا ۲۵درصد از پژوهانه را برای امور فرهنگی دانشجویان هزینه کنند.

همچنین ببینید

آمار جذب هیات علمی فنی و حرفه ای

اعلام آمار اساتید انتقالی پیام نور به دانشگاه فنی و حرفه ای

رییس دانشگاه فنی و حرفه‌ای آخرین آمار اساتید جذب شده پیام نور در این دانشگاه …

یک دیدگاه

  1. آقای وزیر لطفا به داد هیئت علمی دانشگاه ازاد برسید دانشگاه ازاد یک شهر فرهنگی نزدیک مشهد هنوز بعد از ۳ سال هزینه استاد مشاور و راهنما پایان نامه دکتری رو به استادان پرداخت نکرده در حالی که حداقل ۲ سال قبلش یعنی ۵ سال پیش این پول رو از دانشجو دریافت کرده استادان هیچ انگیزه ای ندارند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *