خانه » اخبار اساتید هیأت علمی دانشگاه ها » اعلام جزئیات افزایش حقوق اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد در سال ۱۴۰۲

اعلام جزئیات افزایش حقوق اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد در سال ۱۴۰۲

معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه آزاد اسلامی جزئیات افزایش حقوق اعضای هیأت علمی این دانشگاه را اعلام کرد.

به گزارش وب سایت هیات علمی، بنا بر اعلام روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر داریوش جاوید معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه روز گذشته چهل و نهمین جلسه هیأت امنای مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد، گفت: یکی از دستورهای این جلسه، افزایش حقوق کارکنان و اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی بود که لازم است از عنایات و نگاه والدانه رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و تمامی اعضای هیأت امنا تشکر کنم که با نگاه ویژه، پیشنهاد میزان افزایش حقوق در سال ۱۴۰۲ را مورد تأیید قرار دادند.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد…

دکتر جاوید با اشاره به یکی از مصوبات هیأت امنا درخصوص صندوق پس‌انداز کارکنان و اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: تاکنون هر ماه ۶ درصد از حقوق و مزایای کارکنان و اعضای هیأت علمی و ۴ درصد از حساب دانشگاه آزاد اسلامی به حساب صندوق پس‌انداز دانشگاه آزاد اسلامی واریز می‌شد. براساس مصوبه روز گذشته هیأت امنا؛ مقرر شد در سال ۱۴۰۲، این ۶ درصد از اقلام حکمی کارکنان و اعضای هیأت علمی کسر نشود و به همراه ۴ درصد حساب سازمان، تحت عنوان «فوق‌العاده حمایت از صندوق پس‌انداز» به احکام حکمی کارکنان و اعضای هیأت علمی اضافه شود.

 معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه آزاد اسلامی درخصوص مانده حساب صندوق پس‌انداز کارکنان و اعضای هیأت علمی تا پایان اسفندماه ۱۴۰۱، تصریح کرد: براساس طرح ساخت مسکن برای کارکنان و اعضای هیأت علمی دانشگاه، مقرر شد مانده صندوق پس‌انداز کارکنان و اعضای هیأت علمی (در صورت عضویت همکاران در طرح مسکن) به عنوان آورده اعضا در طرح مسکن در نظر گرفته شود.

وی ادامه داد: صندوق پس‌انداز کارکنان و اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی فعلاً و به صورت موقت، با مانده گذشته خود (در صورت امکان و توانایی پرداخت وام) به کارکنان و اعضای هیأت علمی تسهیلات پرداخت خواهد کرد.

دکتر جاوید با اشاره به یکی دیگر از مصوبات جلسه روز گذشته هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی گفت: تاکنون دو آیتم حکمی در احکام کارکنان و اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی تحت عنوان «بدی آب‌وهوا» و «ارزیابی خاص عملکرد» وجود داشت که مقرر شد این دو با یکدیگر ادغام شده و تحت یک عنوان در احکام دیده شود. بدون شک ادغام این دو باعث کسر هیچ مبلغی از همکاران سراسر کشور نخواهد شد.

وی اظهار داشت: براساس تفاهم‌نامه‌ای که دانشگاه آزاد اسلامی با صندوق های سرمایه‌گذاری منعقد خواهد کرد، کارکنان و اعضای هیأت علمی در صورت تمایل، با معرفی دانشگاه می‌توانند مبالغ ۶ درصد و ۴ درصد صندوق را در یکی از صندوق‌های طرف تفاهم‌نامه، سرمایه‌گذاری کنند و از سود مطلوب آن برخوردار شوند.

افزایش حقوق اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی

دکتر جاوید با بیان اینکه در اقلام حکمی اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی آیتمی تحت عنوان «سرآمد علمی» اضافه خواهد شد، گفت: طی بخشنامه‌ای که در سال ۱۴۰۰ توسط معاونت وقت توسعه و مدیریت منابع ابلاغ شد، مقرر شده بود که اعضای هیأت علمی براساس شاخص‌های تعریف‌شده تا ۵ میلیون تومان سرآمد علمی دریافت کنند که براساس مصوبه روز گذشته هیأت امنا، این عدد در سال جدید تا ۷ میلیون تومان افزایش پیدا می‌کند. البته این اقلام متناسب با شاخص‌های بخشنامه به اعضای هیأت علمی تعلق خواهد گرفت.

وی به جزئیات افزایش حقوق اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد و افزود: در سال جدید، حق تأهل اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی با افزایش ۲۵ درصدی (از حدود ۸۰۰ هزار تومان به حدود یک میلیون تومان)، حق اولاد با افزایش ۱۰۰ درصدی (از ۲۴۰ هزار تومان به ۴۸۰ هزار تومان)، کمک هزینه خانوار با افزایش ۲۹/۵ درصد (از ۸۵۰ هزار تومان به یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان) و حق مسکن با افزایش ۳۸/۵ درصد (از ۶۵۰ هزار تومان به ۹۰۰ هزار تومان) مواجه شده است.

دکتر جاوید ادامه داد: حق سرپرستی برای آن دسته اعضای هیأت علمی که پست‌های اجرایی دارند، حدود ۲۰ درصد افزایش و سایر اقلام حکمی ازجمله حق مرتبه علمی حدود ۲۰ درصد افزایش پیدا خواهد کرد. بدین ترتیب افزایش حقوق تمامی اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی حداقل ۲۶/۵ درصد و حداکثر ۳۹ درصد (با میانگین ۳۰ درصد) خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: حق پایه‌های سنواتی اعضای هیأت علمی که در سال گذشته اصلاح شد نیز مشمول افزایش حقوق خواهد بود.

معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه آزاد اسلامی در پایان با بیان اینکه رئیس، اعضای هیأت رئیسه و اعضای هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی با نگاه والدانه به دنبال رفع دغدغه‌های اقتصادی کارکنان و اعضای هیأت علمی دانشگاه هستند، گفت: برنامه دانشگاه آزاد اسلامی گام برداشتن در راستای رفاه کارکنان و اعضای هیأت علمی است به طوری که در سه سال گذشته شیب افزایش حقوق به صورت مطلوبی رشد پیدا کرده و همه اهتمام خود را در راستای بهبود شرایط معیشتی خانواده دانشگاه آزاد اسلامی به کار خواهیم بست.

همچنین ببینید

جزییات کارت هوشمند چند منظوره ویژه اعضای هیات علمی علوم پزشکی

اعلام جزییات کارت هوشمند چندمنظوره ویژه هیات علمی علوم پزشکی

مرکز جذب هیات علمی وزارت بهداشت جزییات کارت هوشمند چند منظوره ویژه اعضای هیات علمی …

۱۱ دیدگاه

 1. سلام حقوق هیت علمی با ۱۵سال سابقه چقدر هستش

 2. سلام وقتتون بخیر الان عضو هیئت علمی با ۱۵سال سابقه چقدر دریافتی داره دانشگاه آزاد

 3. من که راضی نیستم از یک دانشجوی دکتری در رشته علوم انسانی این همه شهریه بگیرن و بین خودشان تقسیم کنند ،چه خبره ،هاچه خبرتونه

 4. چقدر خوب می‌شد که اساتید حق‌التدریس اصلا کار نمی‌کردند.
  آن‌گاه دانشگاه متوجه عمق فاجعه می‌شد و بالاجبار هیات علمی را بازنشسته نمی‌کرد.
  الآن در کلاس‌های زبان مدرس ساعتی ۳۰۰ هزار تومان می‌گیرد.

 5. آقای دکتر جاوید عزیز
  این اعداد و ارقامی که می فرمایید صحیح نیست ۳ ایتمش از بهمن پارسال افزایش داشته طبق قانون کار
  سرآمدی که می فرمایید تنها شامل یک درصد همکاران میشه
  حق مرتبه علمی که بخش عمده حقوق را شامل میشه، افزایش آن مشخص نیست
  در کل نسبت به اردیبهشت ممکنه نهایت ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش یابد
  این پخش کلیپ و اخبار قطعا برای افکار عمومی است نه کارکنان زحمت کش دانشگاه
  مسکن هم مانند دیگر وعده ها …

 6. بسیار عالی و متشکریم . لطف کنید حق الزحمه استادان راهنما و مشاور را هم سر موقع پرداخت کنید در یک شهر فرهنگی نزدیک مشهد ۴ سال است حق الزحمه مشاور و راهنما در مقطع دکتری رو پرداخت نکرده اند

 7. اساتید حق التدریس

  کاش اینقدر که به فکر اعضای هیئت علمی شون بودن به فکر اساتید حق التدریسشون هم بودند. با توجه به تعداد زیاد دانشجو بیشتر اساتید حق التدریس دارن دانشگاه فعالیت می کنند ولی اصلا بهشون رسیدگی نمی شه. ساعتی ۲۶ تومان بهشون می دن یعنی حتی از اسنپ هم کمتر و بیمه شون رو هم با وجود این که هر هفته سر کلاس می رن فصلی می دن طوری که تو طول ماه های دیگه بیمه قطع می شه و نمی تونند از خدمات درمانی استفاده کنند. خدمات رفاهی هم که اصلا هیچی ندارند. یک سرویس ون براشون گذاشتن از اصفهان تا نجف آباد فکر کنید ۴۰ تا استاد باید سوار یک ون بشن و خیلی هاشون باید بایستن و بعضی هاشون هم جاشون نمی شه. با این اوصاف با توجه به این که نیرو کم دارند همه اش از اساتید حق التدریس کار می کشن.

  • دوست عزیز من دو سال حق تدریس بودم و فکر میکردم کاش هیات علمی بشم. مشکلاتم کم میشه
   الان که سه ماهه هیات علمی شدم متوجه شدم نه خانه از پابست ویران است.
   میگن ۲۶ درصد افزایش… حال انکه در عمل برای هیات علمی عادی بدون پست و مقام نهایت ۱۵ درصد افزایش دادن.
   اونم باز کسوراتش بیشتر شده. هر ماه هم منتظر بهانه ایی برای کسری بیشتر هستن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *